Kā noteikt cenu griestus auto iegādei?

Kā iegādāties automašīnu nepārmaksājot? Kā labāk darīt – pirkt jaunu vai lietotu automašīnu? 

Tie ir jautājumi, kas vēl aizvien vieš zināmu interesi sabiedrībā un nekad nepazudīs. Aizvadītā gada tirgus dati liecina par to, ka liela sabiedrības daļa Latvijā izvēlas par labu mazlietotiem auto. Taču, kā nepārsniegt cenu griestus auto iegādei, tas turpinājumā.

Katram pienāk laiks jaunam auto

Saprotams, ka jaunas automašīnas iegāde ir nepieciešama ik pa laikam, jo ikvienu var piemeklēt dažādas un neparedzamas situācijas, proti, jau iemīļotā un ilgus gadus kalpojošā mašīna var salūzt uz neatgriešanos. Nesen lielotā automašīna var izrādīties slikta ideja, jo tai ir neatgriezeniski defekti, kas noved tikai un vienīgi pie naudas izdošanas un pat bankrota. Un var gadīties, ka tikko paņemtā automašīna no salona tomēr ir par dārgu, un nav iespējams nomaksāt, un nākas atdot auto atpakaļ.

Izvērtējiet savu finanšu situāciju un nosakiet cenu griestus

Pirms Jūs sākat meklēt sev automašīnu un dodaties, lai to iegādātos, no sākuma ir svarīgi vispār saprast, cik daudz un, kāda ir gala summa, ko Jūs esat gatavi atdot par automašīnu. Speciālisti iesaka sākumā apdomāt arī papildu naudas līdzekļu iegūšanas iespējas, jo uzturēt savu automašīnu ir dārgi.

Aizdevuma priekšrocības

Vēl svarīgi ir saprast, kā Jūs iegādāsieties automašīnu, vai izmantosiet savas personīgās finanses, vai ņemsiet automašīnu līzingā vai tomēr ņemsiet bankā aizdevumu, kā arī varbūt, izmantosiet mūsdienās populāru iespēju – patēriņa auto kredītu. Veidi ir daudz un dažādi, atliek tikai izvērtēt! Tomēr atcerieties, pirms pieteikt jebkāda veida kredītu automašīnas iegādei, svarīgi ir pirms tam atbrīvoties no esošajiem parādiem, ja tādi ir.

Iepazīstiet auto tirgu

Kā atzīst vairāki automašīnu salonu pārdošanas speciālisti, problēma ir tā, ka Latvijā auto tirgus ir salīdzinoši mazs, līdz ar to iespējas diemžēl sarūk. Un visvairāk topošie automašīnu pircēji izvēlas Eiropas Savienības automašīnu tirgu. Viena no populārākajām tirgus valstīm, kas Latvijā ir ieviesusi zināmu popularitāti, ir Vācija. Kā zināms, jau aizvadītos 15 gadus, vislielākais pieprasījums ir pēc Vācijas zīmoliem – BMW, AUDI, WOLKSWAGEN, MERCEDES – BENZ.

Popolaritāti Latvijas tirgū ir ieguvusi arī automašīnas zīmols – VOLVO. Vēl aizvien aktuāli ir tas, ka sabiedrība vēlas braukt ar labām un tehniski izcilām automašīnām, taču nevēlas maksāt jaunu automašīnu cenu, kas pielīdzināma salona automašīnu cenām, tāpēc turpinājumā, kā noteikt cenu griestus un nepārmaksāt.

Īstā modeļa meklējumi

Lai arī kādu modeli un marku klients ir izvēlējies, viņš vēlas, lai automašīnai ir vislielākais drošības un komforta līmenis. Ir svarīgi, lai konkrētajam modelim ir visas nepieciešamās ekstras, un, lai automašīna būtu tehniski izcilā stāvoklī.

Ir daudz cilvēku, kam ir visai nelāga pieredze, iegādājoties automašīnas, tāpēc mūsdienās šī izvēle ir ļoti atbildīga un svarīga. Ir svarīgi padomāt par to, kāds auto atbilst Jusu iespējām un budžetam.

Un cenu griestus auto iegādei nosaka konkurence. Tāpēc ir svarīgi izvērtēt visus iespējamos variantus un iespējams, pat konsultēties ar speciālistu, kurš ieteiks vislabākos un izdevīgākos piedāvājumus. Tomēr atcerieties, ka ne visi speciālisti ir pietiekoši zinoši un objektīvi (lasiet vairāk).

Izpētiet auto uzturēšanas izmaksas

uzturēšanas izmaksas

Pirms Jūs dodaties apskatīt noskatīto auto, svarīgi ir atcerēties, ka ir jāuzzina par auto uzturēšanas izmaksām – viss par auto degvielas patēriņu, ikgadējo transporta ceļa nodokli, kas ir obligāts maksājums, kā arī vidējās apdrošināšanas izmaksas.

Ja nepieciešams remonts, dažkārt laba iespēja ir kredīts auto remontam, taču tikai, ja pirms tam esat izvērtējis savu maksātspēju!

Neaizmirstiet par apdrošināšanu

Latvijā visvairāk atzītas ir KASKO un OCTA apdrošināšanas iespējas. Vēl svarīgi saprast, ka tad, kad Jūs iegādāsieties jaunu automašīnu, ir jārēķinās ar sekojošām auto uzturēšanas izmaksām, piemēram, ceļa izdevumiem, servisa apskates izmaksām, automašīnas pārrakstīšanas izdevumiem, auto līzingu vai kreditēšanas izmaksām un cita veida izmaksām, kas var rasties auto iegādāšanās brīdī.