Kā palīdzēt draugam, kurš nonācis finanšu grūtībās?

Ja redzam, ka kādam mums tuvam cilvēkam klājas grūti, bieži vien meklējam veidus, kā varētu viņam palīdzēt. Ir pat zinātniski pierādīts, ka palīdzības sniegšana citiem padara mūs laimīgākus. Ja draugam ir finansiālas problēmas, pirmajā brīdī var šķist, ka naudas aizdevums vai noteiktas summas uzdāvināšana ir vienīgais, kā varam palīdzēt. Taču dzīvē bieži vien ir situācijas, kad jāatrod citi atbalsta veidi. 

Par to, kā sniegt palīdzību draugiem vai tuviniekiem, kas nonākuši finansiālās grūtībās, lasiet turpinājumā.

Piedāvājiet pieskatīt bērnus

pieskatīt bērnus

Mūsdienās ģimenēm ar bērniem nereti ir grūtības atrast atbildīgu un uzticamu auklīti, kuras pakalpojumi neizmaksātu pārāk dārgi. Ir situācijas, kad vecākiem jādodas ārpus mājas, un bērnus nav iespējams paņemt līdzi, tāpēc tādos gadījumos Jūs varat piedāvāt savu palīdzību, lai atvieglotu savu draugu ikdienu un arī palīdzētu viņiem ietaupīt naudu, kas būtu izdota auklītes nolīgšanai.

Viņi Jums būs īpaši pateicīgi, un, iespējams, tieši šī palīdzība noderēs, lai draugiem izdotos atrast jaunu darbu vai citu veidu, kā tikt galā ar finansiālajām problēmām.

Ieprieciniet draugus ar pašu gatavotu ēdienu un noderīgiem produktiem

Nav pārsteigums, ka daudzās ģimenēs lielāko ikmēneša izdevumu daļu veido tieši pārtikas iegāde. Ja vēlaties iepriecināt savus draugus, kuriem šobrīd klājas grūti finansiālā ziņā, pagatavojiet kādu garšīgu ēdienu, sarūpējiet kasti vai maisu ar labumiem no pagraba vai arī aiznesiet nepieciešamākos produktus. Šāda veida palīdzība noderēs ikvienam, turklāt tā Jūs parādīsiet to, ka Jums rūp Jūsu draugu labklājība.

Viena svarīga lieta, kuru atcerēties, pirms gatavojat ēdienu, kuru nogādāt draugiem – pārliecinieties par to, vai viņiem nav alerģijas pret konkrētiem produktiem, kā arī uzziniet, vai šie cilvēki patērē īpašu uzturu, piemēram, ir veģetārieši vai vegāni.

Piedāvājiet sniegt pakalpojumus, veicot darbu, kas Jums padodas

Ikvienam cilvēkam ir talants. Kādam padodas santehnikas darbi, cits aizraujas ar dārza stādīšanu un kopšanu vai prasmīgi kārto nodokļu dokumentus. Vēl kāds spēj atrisināt teju jebkuru ar datoru saistītu problēmu. Svarīgākais, kas jāsaprot – ikvienam no mums ir, ko piedāvāt. Un šajā gadījumā Jums ir iespēja ziedot savu talantu un prasmes, lai uzlabotu sev nozīmīgu cilvēku ikdienu.

Neatkarīgi, vai tā ir saplīsušu mēbeļu vai sadzīves tehnikas salabošana, mājokļa ģenerāltīrīšana, siltumnīcas ierīkošana vai jebkādi citi pakalpojumi, par kuriem cilvēki parasti maksā – šāda palīdzība noteikti būs noderīga. Pirms pievēršaties darbiem, vispirms noskaidrojiet, kādi būtu steidzamākie uzdevumi, kas jāpaveic.

Palīdziet darba meklējumos

darba meklējumi

Ja Jūsu draugs vai tuvinieks ir saskāries ar problēmām, meklējot darbu vai dodoties uz darba intervijām, Jums ir iespēja viņiem palīdzēt. Pavaicājiet savam draugam parādīt, kur viņš parasti piesakās darbā, apskatiet šīs personas LinkedIn profilu un CV, kā arī noskaidrojiet, vai Jums ir kopīgi kontakti. Cilvēki mūsdienās salīdzinoši bieži maina darbus, tādēļ var atklāties, ka abi pazīstat cilvēkus, kas Jūsu draugam var būt noderīgi. Iespējams, Jums abiem ir kāds paziņa, kuram Jūs varat ieteikt savu draugu kā labu potenciālo darbinieku. 

Tāpat Jums ir iespēja aplūkot sava drauga CV un palīdzēt izlabot tajā esošās kļūdas, padarīt dizainu pievilcīgāku un vieglāk uztveramu. Tas pats attiecas arī uz motivācijas vēstulēm un LinkedIn profilu. Ne mazāk svarīga ir arī gatavošanās darba intervijai. Palīdziet draugam izpētīt par uzņēmumu vai iestādi pieejamo informāciju, kā arī sagatavoties intervijas jautājumiem. Jūs pat varat izspēlēt intervijas situāciju, ļaujot draugam trenēt pārliecību un spēju pielāgoties dažādām situācijām.

Padalieties ar savu pieredzi naudas problēmu pārvarēšanā

Nav viegli ieturēt distanci un nepalīdzēt ar padomus, ja redzam, ka mūsu tuvie cilvēki pieņem nepareizus lēmumus finanšu jomā, taču der atcerēties, ka šiem cilvēkiem vienlaikus ir grūti pieņemt dāvanas un naudu no Jums – personas, kuru viņi tik labi pazīst. Turklāt bieži vien ir dzirdēts, ka naudas aizdevums starp tuviem cilvēkiem var radīt saspīlējumu attiecībās. Tādēļ dažkārt prātīgāk ir padalīties ar savu pieredzi un ieteikumiem, kā vieglāk atrisināt radušos situāciju. Iespējams, arī Jums kādreiz ir nācies sastapties ar naudas grūtībām, un esat ar tām veiksmīgi tikuši galā.

Pastāstiet savam draugam vai tuviniekam par to, iedvesmojiet viņu un motivējiet cīnīties, parādot, ka arī šādas problēmas ir iespējams risināt. Un, visbeidzot, uzklausiet sev tuvo cilvēku un centieties netiesāt par viņa izvēlēm.