Kā pārdomātas finanses var palīdzēt īstenot mērķus?

Finansiālu stabilitāti nav iespējams sasniegt vienas nakts laikā. Ja vien mums nepaveicas laimēt loterijā, lielākoties pie saviem naudas tērēšanas un taupīšanas paradumiem ir jāpiedomā visu laiku, sperot soli pa solim ceļā uz to, lai varētu baudīt tādu dzīvi, kādu vēlamies. Ir skaidrs, ka finanšu plānošana cieši saistās ar mērķu sasniegšanu. 

Kā plānot savas finanses, lai sasniegtu kāroto?

Par to, kā labāk pārvaldīt savu naudu, lai iegūtu to, par ko sapņojat, lasiet turpinājumā.

Taupiet gudri

Mēdz teikt, ka ir svarīgi ietaupīt katru centu, lai beigās iekrātu lielāku summu. Taču patiesībā dažu centu ietaupīšana par nelielām, lētām precēm nespēs ievērojami mainīt Jūsu dzīvi, un, visticamāk, arī sasniegt mērķus. Šāda rīcība tikai rada papildu spiedienu. 

Tā vietā prātīgāk ir lūkoties uz lielāka apjoma rēķiniem. Piemēram, ja Jums interesē aizdevums, prātīga izvēle var būt patēriņa kredīts privātpersonām, kas piedāvā klientam draudzīgus nosacījumus. Tādējādi Jūs savus mērķus varat sasniegt finansiāli izdevīgākā veidā.

Vēl uzmanība būtu jāpievērš arī lielākajiem ikmēneša izdevumiem, piemēram, mājokļa īrei, transportam un citiem svarīgākiem pakalpojumiem. Samazinot izmaksas šajās kategorijās, ietaupījumus veidot būs daudz vieglāk, kas attiecīgi arī atvieglos dažādu mērķu sasniegšanu.

Pirms iegādājaties ko vērtīgu – nogaidiet

Impulsīva iepirkšanās ir viena no mūsdienu sabiedrības lielākajām problēmām, kas ātri var novest pie finanšu sarežģījumiem un to radīta stresa

Pirmkārt, viens no svarīgākajiem paradumiem, kas jāievieš – jāiemācās ierobežot savas vēlmes, jo nereti ir situācijas, kad ieejam veikalā, ieraugām kādu lietu, un mums to uzreiz vajag. Taču šāda finanšu pārvaldība neļaus Jums sasniegt savus mērķus ilgtermiņā.

Prātīgāk ir pirms lielāku pirkumu veikšanas nogaidīt vismaz 30 dienas. Šāda rīcība ļauj Jums pārdomāt pirkuma nepieciešamību, kā arī samazinās iespēju kļūdīties preces izvēlē.

Tērējiet mazāk, nekā varat atļauties

tērēt pārdomāti

Jūs tikko esat saņēmuši algas pielikumu un vēlaties to nosvinēt. Kādēļ gan ne? Jūs taču tik cītīgi esat strādājuši, lai to sasniegtu. Sevis palutināšana un motivēšana optimālā apjomā ir ne tikai patīkama, bet pat nepieciešama rīcība, kas palīdz veicināt pašmotivāciju. Taču šajā gadījumā nepieciešams izvairīties no pārāk lieliem un biežiem tēriņiem sevis lutināšanai.

Nereti, pelnot vairāk, cilvēki arī sāk tērēt vairāk, taču, ja vēlamies saglabāt finansiālu stabilitāti un drošību, gudrāk ir tērēt mazāk, nekā mēs patiesībā varētu atļauties. Tas ne tikai palīdzēs izvairīties no nonākšanas situācijā, kad paliekat bez naudas, bet arī ļaus ātrāk veidot iekrājumus savu mērķu sasniegšanai.

Iegādājieties pārtiku gudrāk

Pārtika un saimniecības preces veido vienu no vislielākajām izdevumu kategorijām daudzās mājsaimniecībās. Neuzmanīgi plānojot budžetu pārtikas iegādei, var gadīties iztērēt ļoti lielas summas. Par laimi, ir daži veidi, kā iegādāties šīs preces gudrāk.

Izveidojiet atsevišķu budžeta plānu pārtikas iegādei mēnesim 

Tas nozīmē, ka Jums jānosaka, kādu summu katru nedēļu varat atļauties tērēt tieši pārtikai. Svarīgākais, kas jāievēro – Jums pirkumi jāplāno tā, lai šo iepriekš noteikto summu nepārsniegtu.

Veidojiet iepirkumu sarakstus

Tiem, kas gudri plāno savas finanses, iepirkumu saraksts vienmēr ir līdzi, neatkarīgi no tā, vai vajadzīgas tikai dažas preces, vai arī pirkumi visai nedēļai. Tas palīdzēs izvairīties no impulsīvas iepirkšanās;

Neejiet uz veikalu, kad esat izsalkuši

Šī ir vienkārša psiholoģija. Kad neesam paēduši, teju vienmēr var garantēt, ka pārradīsieties mājās ar pirkumiem, no kuriem varējāt izvairīties un atteikties.

Nav šaubu, ka gudra finanšu plānošana ietekmē visas mūsu dzīves jomas un ļauj vieglāk sasniegt mērķus. Atcerieties, ka Jums nav jāsāk ar milzīgām pārmaiņām. Arī pavisam nelielas, bet pozitīvas izmaiņas ir solis pretī labākai nākotnei.