Kā pārim būtu pareizi jāplāno budžets?

Plānot budžetu kā pārim var būt grūts process. Ir grūti pārslēgties no rūpēm tikai par savām finansiālajām vajadzībām uz spēju meklēt un atrast līdzsvaru starp Jūsu partnera vajadzībām un vēlmēm.

Ir pāri, kas izmanto tādu iespēju kā patēriņa kredīts vai kredītlīniju, taču tas ir tikai viens no variantiem, kuru ir jāizvērtē apdomīgi. Jums ir jāņem vērā arī citi aspekti, kam ir vērts pievērst uzmanību, lai budžets nekļūtu par jūsu attiecību stūrakmeni.

Neatvēlot laiku sarunai par naudu, pāri var radīt stresu par finansēm. Lai gūtu panākumus ilgtermiņā, ir jāapņemas veidot budžetu kā pārim. Lūk, ko Jūs varat darīt, lai plānotu pareizā virzienā.

Sāciet ar pamatiem

Pirms apsēsties pie viena galda kopā ar partneri, lai plānotu savu budžetu. Pavadiet laiku kopā, runājot par saviem finanšu ieradumiem, mērķiem un vēlmēm. Izpratne vienam par otru un tas, kā jūs abi izturaties pret naudu, var palīdzēt izveidot pamatu tālākiem ilgtspējīgiem risinājumiem.

Saprotiet, ka dažāda pieeja nav laba vai slikta. Šis posms ļauj iepazīt otru cilvēku. Veicot izpēti, Jums būs vieglāk uzzināt, kā rīkoties. Ja partneris vilcinās, Jums, iespējams, būs jāmaina sava finansiālā pieeja. Noskaidrojiet, vai Jūs varat padarīt budžeta plānošanu pozitīvāku un strādāt kopā kā komandai, lai kopā iegūtu labāko finansiālo sākumpunktu.

Nosakiet savas mājsaimniecības vajadzības

Kad esat izpratuši viens otra finanšu stilu, ir pienācis laiks noteikt mājsaimniecības vajadzības. Tas ietver tādus izdevumus kā īres vai hipotēkas maksājumi, komunālie pakalpojumi, pārtikas preces, automašīnas maksājumi un parāda maksājumi. Cik daudz jūs tērējat šiem aspektiem, ir brīva pieeja. Jūs varat ietaupīt naudu, iegādājoties lētāku automašīnu vai vispār atsakoties no tās, ja tā nav īpaši vajadzīga, samazināt pārtikas preču iegādes biežumu vai arī izvēloties ekonomiskākus produktus. Atcerieties, ka Jums ir finansiāli pienākumi, kas ir jāizpilda, pirms tērējat naudu kaut kam greznam.

Piešķiriet prioritāti savām vajadzībām, nevis vēlmēm. Jums ir jātiek skaidrībā ar to, kam un kāpēc vajadzētu būt pirmajam budžeta sarakstā. Turklāt, ja Jums vai abiem ir parāds, jums kopā ir jāizdomā, kā ar to rīkoties. Jābūt plānam, kā to novērst vai vismaz samazināt tā, lai jūs abi varētu justies ērti.

mājsaimnīecība

Izveidojiet ilgtermiņa mērķus

Ir svarīgi izvirzīt mērķus, lai darbotos kā pāris. Šiem ilgtermiņa mērķiem jābūt Jūsu finanšu plāna sastāvdaļai. Plāns var palīdzēt Jums noteikt, cik drīz varat iegādāties mājokli vai kad dibināt ģimeni. Tas var arī palīdzēt plānot pensiju vai sapņu brīvdienas.

Ja jums ir konkrēti mērķi, uz kuriem Jūs tiecaties katru mēnesi, tas var atvieglot budžeta ievērošanu. Ja jūs tikai ierobežojat tēriņus un ietaupāt bez mērķa, tad vieglāk ir attaisnot regulāru budžeta pārsniegšanu. Daži no labiem sākuma mērķiem ir izkļūt no parādiem un sākt ietaupīt kopīgam mājoklim. Arī pensijas uzkrājumiem vajadzētu būt svarīgai finanšu plāna daļai.

Neaizmirstiet individuālās vajadzības

Atzīstiet, ka jūsu vajadzības un vēlmes atšķiras vienam no otra, un esiet gatavi kompromisam. Jūs, iespējams, vēlēsieties noteikt summu, ko tērēt savām vajadzībām, kas neskar otru personu. Ir pāri, kuriem patēriņu kredīts palīdz apmierināt vēlmes, un viņi to izmanto apdomīgi, neaizmirstot par ikmēneša maksājumiem un papildus procentiem, kas ir daļa no tā.

Kad sākat apsvērt iespēju apvienot finanses un dzīvot kopā, vislabāk ir izveidot labus ieradumus jau pašā sākumā, ļaujot vēlāk izvairīties no nopietnām domstarpībām.