Kā parūpēties par dzīvokļa drošību?

            Mājokļa drošības sistēmas gadu gaitā ir attīstījušās, palīdzot māju un dzīvokļu īpašniekiem parūpēties par īpašuma aizsardzību. Sākot no digitālām kamerām, beidzot ar attālināti kontrolējamām atslēgām – drošības sistēmas ir kļuvušas ērtāk lietojamas, daudzpusīgākas un vieglāk kontrolējamas, neatkarīgi no Jūsu atrašanās vietas.

Taču, domājot par dzīvokļa drošību, svarīgi pievērst uzmanību ne tikai dažādu sistēmu ierīkošanai, bet arī vairākām profilaktiskām aktivitātēm, kuras var palīdzēt pasargāt no nevēlamiem ciemiņiem. Par to, ko arī Jūs varat darīt sava īpašuma labā, lasiet raksta turpinājumā.

1.     Neturiet vērtīgas lietas redzamā vietā

vērtīgas lietas

Vairākos šī raksta punktos uzsvērts, ka svarīgi ir nepadarīt sevi un savu mājokli par viegli pieejamu mērķi. Šis ir viens no nozīmīgākajiem ieteikumiem, kuru noteikti būtu vērts atcerēties. Ņemiet vērā – ja ļaundarim Jūsu mājoklis neliksies pievilcīgs un neradīs iespaidu, ka tajā ir daudz vērtīgu lietu, kuras nozagt, Jūs pasargāsiet sevi no garnadžu apciemojuma. Piemēram, ja Jums ir vērtīgs auto, turiet to garāžā vai pagalma pusē.

Ja Jums ir liels TV, vakaros vienmēr aizveriet biezos aizkarus, lai telpas nebūtu redzamas no ielas. Tāpat neturiet vaļā garāžu un neatstājiet dārza tehniku un citus vērtīgus objektus viegli pamanāmā vietā bez uzraudzības.

2.     Aizmirstiet par atslēgas slēpšanu

Nav pārsteigums, ka daudzi māju un dzīvokļu iemītnieki joprojām izmanto atslēgu slēpšanas metodi. Taču diemžēl visbiežāk atslēgas tiek novietotas diezgan viegli atrodamās vietās, kā rezultātā arī garnadzis var vieglāk tām piekļūt. Vēl viens variants, kuru varat izvēlēties, ir gudrās slēdzenes ierīkošana, kuras atvēršanai nepieciešama atslēga, kā arī jāievada kods. Ja šādas slēdzenes ierīkošana neietilpst Jūsu plānos, ieteicams izvairīties no atslēgas slēpšanas taktikas.

3.     Padomājiet par balkona un logu drošību

Viena no zonām, kurai dzīvokļu īpašniekiem būtu jāpievērš īpaša uzmanība, ir balkons un logi. Īpaši svarīgi to atcerēties, ja dzīvojat pirmajā vai otrajā stāvā. Risinājumi šajā gadījumā ir dažādi – varat ierīkot restes, kā arī īpašus aizvērtņus, lai aizslēgtu logus, nakts laikā, kā arī, kad dodaties ārpus mājas. Vēl vajadzētu padomāt arī par logu nomaiņu. Lai arī visu logu maiņa dzīvoklī var būt pamatīgs ieguldījums, atcerieties, ka šādiem un citiem nozīmīgiem pirkumiem noder aizdevumi, taču pirms tam rūpīgi jāpārdomā iespēja tos atmaksāt. Logu maiņa ne tikai palīdzēs uzlabot drošību mājoklī, bet arī pozitīvi ietekmēs siltumizolāciju un pat pazeminās izmaksas par apkuri.

4.     Neļaujiet ļaundariem nojaust, ka neesat mājās

prombūtne

Ja atstājat mājokli uz ilgāku laika periodu, ieteicams parūpēties par to, lai Jūsu dzīvoklis neizskatās pamests, proti, palūdziet tuviniekus vai kaimiņus izņemt pasta sūtījumus. Tāpat efektīva metode ir automātiskais apgaismojums, piemēram, varat ierīkot sistēmu, kas noteiktā laika periodā ieslēdz vienā telpā vai visā mājoklī apgaismojumu.

5.     Neizvēlieties ārdurvis, kuras veidotas ar stikla daļām roktura tuvumā

Lai gan šis padoms vairāk attiecas uz privātmāju īpašniekiem, neatkarīgi no tā, vai vēlaties pasargāt māju, dzīvokli vai citu īpašumu, nebūtu ieteicams izvēlēties ārdurvis, kurās iestrādātas stikla daļas, it īpaši, ja tās atrodas roktura tuvumā. Tās ļauj zagļiem ātri iekļūt īpašumā.

6.     Uzturiet labas attiecības ar kaimiņiem

Lai arī šis var šķist pašsaprotami, dažkārt cilvēki aizmirst par to, cik svarīgi ir būt labās attiecībās ar kaimiņiem, jo viņi ir tie, kas izšķirošās situācijās, tai skaitā, zādzību gadījumos un citās nelaimēs, var Jūs laikus pabrīdināt. Aizejiet ciemos pie kaimiņiem ar gardu kūku vai cepumiem jau šodien!

Šie bija svarīgākie padomi, kuri var noderēt drošības uzturēšanai dzīvokļos. Pielietojiet tos ikdienā, lai izvairītos no ievērojamiem zaudējumiem.