Kā vienmēr atrast izdevīgus piedāvājumus?

Lai arī daudzi no mums domā, ka izdevīgāko piedāvājumu atrašana, iegādājoties dažādas preces vai pakalpojumus, ir atkarīga lielākoties no veiksmes un sagadīšanās, patiesībā, zinot dažus gudrus “knifiņus”, ir iespējams atrast izdevīgākas cenas, atlaides, akcijas un citus veidus, kā ietaupīt. 

Piedāvājam dažus padomus, kas, iespējams, varētu noderēt arī Jūsu ikdienā.

Kā izdevīgāk iegādāties vajadzīgās preces?

izpārdošana

Iepērkoties internetā, izmantojiet salīdzināšanas portālus 

Ja Jums, līdzīgi kā daudziem citiem cilvēkiem, nav daudz brīvā laika, ko pavadīt iepērkoties, laba izvēle dažādu preču iegādei ir interneta veikali, kas arī vienlaikus ļauj vieglāk atrast izdevīgāko piedāvājumu. Mūsdienās ir pieejamas dažādas cenu salīdzināšanas vietnes, piemēram, Salidzini.lv, Gudriem.lv un Kurpirkt.lv. 

Šie portāli sniedz iespēju ātri un vienkārši salīdzināt, cik, piemēram, veļas mašīnas, telefoni un citas preces maksā dažādos interneta veikalos. Šādu salīdzināšanas platformu izmantošana ļauj ietaupīt laiku un naudu. 

Lai arī, protams, tik un tā var būt nepieciešams kredīts lielāku pirkumu veikšanai, kredītlīnija vai cita veida aizdevums, dažās minūtēs varēsiet noskaidrot, kā ietaupīt, iespējams, pat vairākus desmitus eiro.

Dodoties uz citu valsti – “Duty free” jeb beznodokļu zona

Ja dodaties ārpus valsts un vēlaties iegādāties saldumus, dzērienus un citas preces, kā arī sarūpēt sev jaunas smaržas, prātīgāk to visu pirkt lidostas beznodokļu jeb “Duty free” zonā, kur cenas mēdz būt zemākas nekā parastajos veikalos.

Iegādājoties pārtiku un saimniecības preces – akciju katalogi

Lai arī daudzus no mums kaitina reklāmas katalogi pastkastītēs, dažkārt ir vērts arī tajos ielūkoties, lai noskaidrotu, kādām precēm konkrētajā nedēļā pieejamas atlaides. Pat tad, ja šķiet, ka atšķirība nav nozīmīga, dažkārt mēdz gadīties, ka vienām un tām pašām precēm dažādos veikalos atlaižu ietvaros cenas atšķiras pat par vairākiem desmitiem centu.

Kā atrast izdevīgākās aviobiļetes?

aviobiļešu iegāde izdevīgi

Mūsdienās ceļošana vairs nav ekskluzīva aktivitāte, un aviokompāniju plašais piedāvājums ļauj doties uz dažādām valstīm pat par pāris desmitiem eiro. 

Protams, ja ir konkrēts mērķis un laiks, kad vēlaties doties ceļā, būs nedaudz jāpapūlas, lai atrastu izdevīgāko aviobiļešu cenu.

Aviobiļešu meklētāji

Lai ātrāk un vienkāršāk atrastu izdevīgākos piedāvājumus ceļojumiem uz dažādiem galamērķiem, ir vērts izmantot agregatorus jeb aviobiļešu meklētājus, kas analizē dažādu aviokompāniju cenas un apkopo tās, norādot, kurai firmai ir labākais piedāvājums.

Pārsēšanās

Mūsdienās lētākus piedāvājumus nereti iespējams atrast, meklējot nevis tiešos reisus no punkta A uz punktu B, bet gan, cenšoties atrast lidojumus ar pārsēšanās iespējām.

Lai arī tas var nozīmēt gaidīšanu vairāku stundu garumā, ja Jums ir iespēja būt elastīgākiem, un vēlaties ietaupīt, šī var būt prātīga izvēle. Ja dodat priekšroku šādam variantam, pārbaudiet, vai ielidošanai pārsēšanās valstī nav nepieciešama vīza.

Kaimiņvalstu lidostas

Pirms iegādājaties ceļojumu uz kādu galamērķi no Rīgas lidostas, pārbaudiet, vai lidojumi uz šo pašu vietu ir pieejami arī no Igaunijas un Lietuvas, un kādas ir to cenas. Dažkārt var gadīties, ka citas aviokompānijas ceļojumus no kaimiņzemēm nodrošina par krietni izdevīgākām cenām nekā no Rīgas.

Nedēļas dienas

Ņemot vērā pieprasījumu pēc biļetēm, lētāk ir iegādāties lidojumus darbdienās, piemēram, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās, kā arī nereti sestdienās. Izvairieties iegādāties biļetes tieši pirms vai pēc garām brīvdienām vai svētkiem, jo tam aviokompānijas vienmēr paaugstina cenas. Protams, ja šī ir vienīgā Jūsu iespēja, piemēram, apmeklēt ģimeni, tad ir vērts samaksāt vairāk.