Kad jāsāk domāt par jaunas tehnikas iegādi nevis remontu?

Protams, ir brīnišķīgi, ja iegādātā tehnika kalpo ilgi un kvalitatīvi, tāpat ir brīnišķīgi, ja nu gadījumā ar to gadās kāda ķibele, tad iespējams visu ātri un viegli saremontēt pašu rokām vai palūdzot meistara palīdzību. Tomēr nekas nav mūžīgs un arī sadzīves tehnikai pienāk tas brīdis, kad to vairs nav iespējams salabot, bet gribot, negribot jāpērk jauna. 

Tāpēc esam sagatavojuši dažus ieteikumus, lai Jūs zinātu, kad jāsāk domāt par jaunas santehnikas iegādi nevis remontu.

Kas liecina, ka tehnika ir nokalpojusi savu laiku?

Kad beidzies garantijas laiks

Protams, sadzīves tehnika iegāde nav pirkums vienai dienai vai pāris gadiem, un tā mēdz kalpot vēl ilgi pēc garantijas termiņa beigām. Tomēr, ja tehnika niķojas garantijas termiņa ietvaros, ir iespējams to saremontēt bez maksas vai pat apmainīt pret jaunu, ja remonts nav iespējams. 

Diemžēl, pēc garantijas laika beigām šādi bonusi vairs nepienākas, un remonts jāveic par saviem līdzekļiem. Tieši tāpēc pēc garantijas beigām var sākt domāt par jaunas tehnikas iegādi. Reizēm tas ir finansiāli izdevīgāk, nekā remontēt esošo.

Kad remontēt sadzīves tehniku ir dārgāk nekā nopirkt jaunu

Nereti gadās, ka tehnikas remonts var izmaksāt dārgāk nekā vecās tehnikas nomaiņa ar jaunu. Var arī gadīties situācijas, kad savu laiku nokalpojušajai tehnikai nav iespējams iegādāties rezerves daļas, lai vajadzīgo salabotu. 

Tieši tāpēc, šādos gadījumos vairs nevajag vilcināties ar jauna ledusskapja vai veļas mašīnas iegādi, jo visām lietām ir savs derīguma termiņš.

Kad tehnikai remonts nepieciešams arvien biežāk un biežāk

Vai Jums ir kādreiz gadījies, ka saplīsusi veļas mašīna, Jūs viņu salabojāt, tā mēnesi strādāja labi un tad uzradās kāda cita vaina? Jūs atkal salabojāt, pagāja nedēļa vai mēnesis un atkal kaut kas cits saplīsa? Un tā visu laiku. 

Ja Jūs esat nokļuvis šādā apburtajā lokā, tad pilnīgi noteikti jāsāk domāt par jaunas tehnikas iegādi. Ilgtermiņā jaunais pirkums atmaksāsies, jo reizēm neskaitāmajos remonta maksājumos aiziet vairāk naudas nekā jaunas lietas iegādei.

tehnikas remonts

Kad santehnikas preču veikalos ir tiešām lielas atlaides

Reizēm cilvēki jaunas santehnikas iegādei izmanto tādu iespēju, kā patēriņa kredīts bez ķīlas, savukārt citi iekrāj vēlamajai lietai naudu un gaida veikalu grandiozās atlaides. Tieši veikalu lielie atlaižu piedāvajumi ir izdevīgs laiks jaunas tehnikas iegādei. 

Jūs varat sekot līdzi gan sezonālajām atlaidēm, gan svētku atlaidēm, un reizēm gadās, ka kāds veikals savu darbību beidz un piedāvā tā saucamās slēgšanas atlaides, kur tiek piedāvātas viszemākās cenas, jo veikalam jāiztukšo sava noliktava.

Kad tehnika arī labā darba kārtībā vairs nepilda savas sākotnējās funkcijas tik labi, kā agrāk, ir novecojusi

Nereti gadās, ka tehnika strādā labi, neplīst un nekādas problēmas it kā nerada, tomēr ir novecojusi vai arī savus tiešos pienākumus vairs neveic tik labi kā sākumā. Piemēram, ja veļas mašīna vairs nespēj izmazgāt drēbes tik kvalitatīvi kā sākumā, vai, piemēram, trauku mazgājamā mašīna šķīvjus un glāzes atstāj netīrus. 

Tas viss liecina par to, ka tehnika tuvojas sava mūža norietam, tāpēc ir vērts sākt izskatīt veikalu piedāvājumus jaunas iegādei. Turklāt, kad tehnika morāli novecojusi, ir vērts padomāt par vecā modeļa nomaiņu pret jaudīgāku un funkcionālāku.