Kāda nozīme ir tam, kur un ko studējat?

Cik liela nozīme ir izglītībai?

augstākā izglītība

Apstākļu nozīmīgums un izlēmība studiju izvēlē

Studijas ne vienmēr ir viegls lēmums. Bieži vien cilvēki ļoti pārdomā šo soli pirms nolemj, vai studijas ir tieši tas, kas šobrīd nepieciešams. 

Lielu lomu šajā izvēlē spēlē arī cilvēka finansiālā situācija. Nereti cilvēkam ir nepieciešams aizdevums izglītībai, lai varētu atļauties studēt. Iespējams, ka jauniešiem, atšķirībā no pieaugušajiem, ir grūtāk izvēlēties, kāds būs tas studiju virziens un kur to studēt. Daļa jauniešu, kuri tikko ir pabeiguši vidusskolu, nedomā par tālu nākotni un par to, kādu darbu viņi darīs pēc 10 gadiem.

Daļa jauniešu jau pēc vidusskolas dodas darba gaitās, jo nav izlēmuši, ko studēt. Cilvēks tikai ar laiku saprot, kādu vēlētos savu ikdienu, tāpēc pusaudža gados ir grūti atrast to īsto un vienīgo studiju virzienu. Latvijā ir ļoti daudz skolu, kurās var apgūt dažādas profesijas, kā arī iegūt visas tās zināšanas, kas noderēs turpmākās karjeras veidošanā.

Kā jau iepriekš tika minēts, cilvēks tikai laika gaitā saprot, ko vēlas darīt savā dzīvē, tad pavisam noteikti arī pieauguši cilvēki var pieteikties studijām un apgūt jaunu profesiju. Ja arī Jūs esat jau pieaudzis un vairākus gadus esat darba tirgū, tomēr jūtat, ka tas, ko darāt, tomēr nav Jums, tad pavisam noteikti ir pienācis laiks, lai apgūtu ko jaunu. 

Raksta turpinājumā būs rasta atbilde uz jautājumu – kāda nozīme tam, kur un ko studējat?

Kāda nozīme studijām?

Profesijas izvēle

Katram cilvēkam uz šo jautajumu noteikti būs sava atbilde. Katram studijas nozīmē ko citu. Kādam tās ir laika kavēklis, kādam – iespēja uz labāku nākotni. Studijas sniedz jaunas iespējas saistībā ar darbu. Jo izglītotāks Jūs būsiet, jo vairāk varēsiet konkurēt darba tirgū, kā arī saņemt lielāku atalgojumu.

Finansiālais faktors

Ne visas studijas maksā vienādi. Ir studijas, kas ir ļoti dārgas, piemēram, medicīnas studijas. Ir tādas, kas ir lētākas. Iespējams, ka Jums būs nepieciešams patēriņa kredīts, lai segtu studiju maksu. Nebaidieties no šādas iespējas, bet gan izmantojiet to. Ieguldītie līdzekļi Jums noteikti snegs vēlamo rezultātu.

Kur studēt?

Lokācijas izvēle

Kā jau iepriekš tika minēts, tad Latvijā ir daudz skolu, kurās var iegūt augstāko izglītību. Lielākā daļa no tām atrodas Rīga, taču tas nenozīmē, ka Rīgā arī ir jāstudē. Protams, ja Jūs dzīvojat Rīgā, tad pavisam noteikti Rīga Jums būs ērtākā pilsēta, kur iegūt jaunas zināšanas. Taču, ja Jūs dzīvojat ārpus Rīgas, tad mācības Rīgā Jums varetu vairs nebūt tik ērtas. 

Pirmkārt, vajadzīgs transports, ar kuru nokļūt uz studijām, līdz ar to tās būs papildus izmaksas.

Otrkārt, Jūs patērēsiet daudz vairāk laika, lai nokļūtu skolā. Šo laiku Jūs varētu veltīt pašām mācībām, atpūtai vai ģimenei. Tāpēc, ja iespējams, tad mācieties savā pilsētā. Lielākajām Latvijas augstskolām ir filiāles citās Latvijas pilsētās. Izvēlieties sev tuvāko un ērtāko filiāli.

Alternatīva – kursi

Svarīgi ir pieminēt, ka nav tikai jādodas uz augstskolu, lai iegūtu jaunas zināšanas. Mūsdienās ir pieejami daudz un dažādi kursi, kur palīdzēs Jums kļūt zinošākam un iegūt labāk apmaksātu darbu. Kursus Jūs noteikti varēsiet daudz vieglāk apvienot ar esošo darbu. Katrā ziņā neatkarīgi no studiju vietas, studiju kvalitātei nevajadzētu mainīties, un tas, vai konkrēto amatu esat apguvis Rīgā vai citā pilsētā, neietekmēs iespēju Jums atrast citu darbu.