Kādēļ iegādāties mazu mājokli ir izdevīgi?

Jau kopš seniem laikiem cilvēki domā, ka jāceļ lielas, plašas mājas ar vairākām istabām. Plānojot mums šķiet, ka vajadzētu ieplānot istabu ciemiņiem, katram bērnam, papildus tam arī atsevišķu gludināšanas telpu, atpūtas telpu, darba telpu un tā varētu turpināt. 

Taču nereti, kad šādā mājā dzīvojam, sākam apzināties, ka būtu pieticis ar mazāku skaitu telpu un platības ziņā mazāku māju. Atpūtas telpa var kalpot arī kā ciemiņu istaba, ja viņi neciemojas pie Jums katru nedēļu, savukārt gludināt apģērbu var teju jebkurā telpā, piemēram, viesistabā vai guļamistabā.

Cilvēki, kas dzīvo lielās mājās saprot, ko patiesībā tas nozīmē, cik grūti šo māju ir apgādāt, un cik absurdi tik lielā mājā ir dzīvot tad, kad bērni ir aizgājuši paši savās dzīvēs, un Jūs reāli izmantojat tikai vienu trešdaļu no savas mājas. Apdzīvot pustukšu māju ir neizdevīgi un nevajadzīgi.

Ja izvēlēsieties mazāku mājokli, tad tam būs vairākas priekšrocības.

Mazākas izmaksas par komunālajiem pakalpojumiem

Daudzi pat neaizdomājas par izdevumiem, kas rodas lielā mājā. Lai arī apdzīvosiet tikai tās daļu, ziemā tā būs jāapkurina visa, kas veidos lielu daļu no komunālajām izmaksām.

Mazākas kredītsaistības

Jo lielāks būs īpašums, kuru vēlaties iegādāties, jo, ļoti iespējams, vairāk tas maksās. Ja nevarat māju atļauties paši, tad var apsvērt iespēju ņemt kredītu, kas liela mājokļa gadījumā nozīmētu kredītsaistības uz ilgu laiku. Uzņemties šādas kredītsaistības ir milzīga atbildība, tādēļ, izvēloties savu māju, rūpīgi apdomājiet, cik liela tā Jums nepieciešama.

Mazāk darba, vairāk laika atpūtai

Jo lielāka būs Jūsu māja, jo lielākas rūpes un darba tā Jums prasīs. Jo lielāka māja, jo vairāk logu, ko mazgāt, vairāk telpu, ko tīrīt, un lielāka grīdu platība, ko mazgāt. Tas var šķist mazsvarīgi līdz brīdim, kad ilgstoši to nāksies darīt telpās, kuras pat ikdienā neizmantojat. 

Tad sapratīsiet, ka labāk tomēr izvēlēties mazāku māju, kuru apdzīvot pilnībā. Izvēloties mazāku māju, Jums būs laiks gan par to parūpēties, gan veltīt laiku atpūtai.

Mazākas izmaksas nākotnē

Nav noslēpums, ka ik pa laikam mājās vēlamies veikt remontu vai iegādāties ko jaunu interjeram. Jo lielāka būs māja, jo lielākas izmaksas būs jāparedz remontiem, mēbelēm un iekārtojumam, līdz ar to vienmēr būs vajadzīgi kādi iekrājumi, ko varētu tērēt neparedzētiem gadījumiem, vai arī jāmeklē naudas kredīts internetā.

Mazākas izmaksas par apdrošināšanu

Arvien populārāka kļūst īpašumu apdrošināšana, jo tā ir sava veida drošības sajūta. Nereti notiek dažādas nelaimes, kuras mēs nespējam paredzēt un novērst. Šādos gadījumos ir svarīgi, lai māja būtu apdrošināta. Taču jo lielāka un dārgāka ir māja, jo dārgāka būs arī apdrošināšana.

Labāka kredītvēsture

kredītvēsture

Ja būsiet iegādājies dārgu māju un paņēmis lielu kredītu uz ilgu atmaksas termiņu, tad, iespējams, nākamo kredītu Jums varētu atteikt, jo summas, ko maksājat par mājas kredītu būs pārāk lielas, lai tām vēl pievienotu jaunus kredīta maksājumus. Līdz ar to plāni, kuru dēļ vēlaties saņemt aizdevumu, var tikt izjaukti.

Atbildīgi apdomājiet, cik liela māja nepieciešama Jūsu ģimenei, un neaizmirstiet, ka mājai visapkārt būs jāiekārto arī pārējā zemes platība, kam ir jāatvēl izmaksas. Sētas ierīkošana, zālājs, piebraucamais ceļš, kādam noteikti arī dārziņš – tas viss būs atkarīgs no Jūsu vēlmēm un finansiālajām iespējām.