Kādēļ vērts iegādāties dzīvokli?

Dzīvokļa iegāde ir ne tikai saviļņojoši patīkams, bet arī ļoti rūpīgs, svarīgs un atbildīgs solis katra cilvēka dzīvē. Sabiedrībā mīt arī stereotipi par to, kādēļ cilvēki vispār iegādājas savā īpašumā dzīvokli, māju. Domas par šādu soli mēdz atšķirties. 

Visizplatītākais mīts – sasniedzot pieauguša cilvēka vecumu, domas pēc savas mājvietas ir loģisks un saprotams solis, atstājot vecāku ligzdu, lai spētu uzbūvēt pats savu miera, mīlestības un laimes ostu.

Un kā allaž mēdz teikt – savs ir savs. Kā arī jāatzīstas, ka ne velti mēdz teikt, ka nekur nav tik labi, kā mājās. Mājas ir vieta, kur ikviens var būt viņš pats un justies laimīgi. Par mājām sauc gan divu, gan pat četru stāvu māju, kā arī visizplatītākais Latvijā un citviet, mājas – savs dzīvoklis. Tāpēc turpinājumā aplūkosim dažas nianses, kādēļ ir vērts iegādāties tieši dzīvokli nevis māju.

Mazāki izdevumi

Ikviens var piekrist vai nepiekrist, bet ir jāsaprot, ka dzīvokļa izmaksas un mājas izmaksas mēdz krasi atšķirties. 

Apkures izmaksas

Māju uzturēt ir dārgāk kā dzīvokli. Kā izcilu piemēru var minēt apkuri, proti, visbiežāk dzīvoklī ir centrālā apkure vai gāzes apkure, kur izmaksas ir salīdzinoši lētākas, jo mājās ir neskaitāmi apkures katli, kurināšanās sistēmas, kamīni, krāsnis, mūrīši, kas, protams, veic savu funkciju, bet ir salīdzinoši padārgi, jo jāsaprot, ka apsiltināšana platības ziņā ir samērā lielāka.

Nedrīkst aizmirst malkas un kurināmā materiāla izmaksas gadā, kas nebūt nav lēts prieks. Kā arī, ja ir māja, tad visbiežāk ir arī savs dārzs, siltumnīcas, mauriņi, terases, garāžas, malkas šķūņi un daudz kas cits, kas ir jāuztur. 

Un šeit atslēgas vārds patiesi ir finanses, un neapšaubāmi dzīvoklī tās ir stipri mazākas nekā mājās.

Finanšu brīvība

Visbiežāk sabiedrība iegādājas dzīvokli vai, piemēram, jaunas mēbeles, sadzīves tehniku, pateicoties iespējām – kredīts internetā vai kredītlīnija, vai aizņēmums bankās. Un neapšaubāmi ir ne tikai patīkamāk, bet finansiāli gudrāk maksāt par savu mājokli, nevis par dzīvokli, kuru nākas īrēt un, kurš nepieder Jums tagad un nepiederēs arī nākotnē. Savs ir savs, un maksāt par savu ir daudz patīkamāk. Un bieži vien pat lētāk, kā ierasti maksāt ikmēneša īri svešam cilvēkam.

Ņemiet vērā!

Iegādājoties savā īpašumā dzīvokli ir jāapsver daudz nianses, taču svarīgākais – vai ikmēneša ienākumi būs tik stabili, lai spētu segt dzīvokļa izmaksas.

Investīcija nākotnei

Nav noslēpums, ka nereti liela sabiedrības daļa iegādājas savā īpašumā dzīvoklī un pēc vairākiem gadiem vēlas būvēt vai pirkt māju. Tomēr nedrīkst nožēlot savu lēmumu iegādāties dzīvokli, jo šis ieguldījums var nest daudz pozitīvu aspektu arī pēc vairākiem gadiem.

Pirmkārt, Jūs esat bagāts, jo Jums pieder kāds īpašums. 

Otrkārt, vienmēr ir iespēja dzīvokli īrēt. Šī vajadzība pēc dzīvesvietas nekad nezudīs un lieki ikmēneša ienākumi tikai un vienīgi noder, un par skādi nenāk – tas nu ir skaidrs.

Treškārt, ieteikums jaunajām ģimenēm, kuri vēl tikai plāno ģimenes pieaugumu, bet zina, ka dzīvoklis pēc gadiem kļūs par šauru. Dzīvoklis patiesi ir investīcija nākotnei. Kādu dienu jaunajai ģimenei pieteiksies bērni, un ir lieliski apzināties, ka pēcnācējiem būs paliekošs mantojums jau tagad – dzīvoklis.

ieguldījums nākotnē

Svarīgi atcerēties!

Tad, kad būsi iegādājies savā īpašumā dzīvokli, ir svarīgi pārliecināties par sava nekustāmā īpašuma patieso vērtību

Tas nozīmē, ka ir vērts noalgot nekustāmā īpašuma vērtētāju, mūsdienās saucamo aģentu, kas patiesi palīdzēs tikt galā ne tikai ar juridiskiem dokumentiem, bet arī spēs tikt galā ar kādām radušajām problēmām, ar kurām līdz šim Tu neesi saskāries.