Kas jāņem vērā, pērkot pirmo auto?

Pirmās automašīnas iegāde ir satraucošs, aizraujošs un nedaudz arī biedējošs process. Jūs beidzot kļūsit par sava pirmā īstā transportlīdzekļa īpašnieku, un varēsiet ikdienā par to rūpēties, izmantot, lai dotos uz darbu, ciemos un citur. Taču, tāpat kā citu lielāku pirkumu veikšanu, arī mašīnas iegādi nevajadzētu sasteigt. Šajā rakstā esam apkopojuši vairākus svarīgus padomus, kas noderēs, pērkot auto pirmo reizi.

Nosakiet budžetu, kas atbilst Jūsu reālajai finansiālai situācijai

Rodot atbildi uz šo jautājumu, Jums būs skaidrs, vai varat atļauties iegādāties jaunu auto vai labāk dot priekšroku lietotam modelim, kā arī uzzināsit, cik lielu summu transportlīdzekļa pirkšanai varat veltīt. Ja nesen esat ieguvuši autovadītāja tiesības, iespējams, prātīgāk pirmo auto izvēlēties lietotu, jo tad nebūs tik ļoti jāpārdzīvo, ja gadīsies mašīnu saskrāpēt vai radīsies citi defekti.

 Tāpat arī lietota mašīna izmaksās krietni lētāk, nekā jauna. Ja vēlaties, tās iegādei varat iekrāt nepieciešamos līdzekļus, kā arī šajā gadījumā var noderēt kredīts, taču izvērtējiet savas iespējas to laikus atmaksāt.

Pārdomājiet, kādu summu katru mēnesi varat tērēt auto uzturēšanai

Papildus izdevumiem, kas saistīti ar mašīnas iegādi, Jums ir savā budžetā katru mēnesi jāieplāno jauna kategorija “auto”, kurā tiks novirzīti līdzekļi transportlīdzekļa uzturēšanai. Neaizmirstiet, ka katru mēnesi nāksies tajā uzpildīt degvielu, tāpat ik pa laikam tā būs jāved uz tehnisko apskati vai remontu, jāmaina riepas, jāuzpilda eļļas un citi šķidrumi, jāiegādājas apdrošināšana, jāsedz nodokļu un citi maksājumi. Padomājiet, vai spēsiet to visu atļauties apmaksāt ne tikai šajā, bet arī citos mēnešos.

Izvērtējiet savus paradumus un automašīnas lietošanas mērķi

Nav šaubu, ka auto ir vērtīgs ieguldījums, kas var noderēt ikvienam, taču, lai precīzāk izvēlētos transportlīdzekli, kas atbilst Jūsu vajadzībām, pārdomājiet savu ikdienas paradumus, kā arī to, kādam mērķim visbiežāk plānojat mašīnu izmantot. Vai ar to katru dienu pārvietosieties uz darbu, vedīsiet bērnus uz skolu, brauksiet uz veikalu pakaļ produktiem? Iespējams, Jums ir liela ģimene, tāpēc uzreiz ir jādomā par lielāka transportlīdzekļa iegādi. Bet varbūt mašīna Jums nepieciešama tikai retiem izbraukumiem vienatnē vai divatā – padomājiet, kāda ir Jūsu situācija, un pielāgojiet auto izvēli savām vajadzībām.

Veiciet izpēti

Šis ir pašsaprotams solis mašīnas iegādes procesā. Kad esat sapratuši, kādu summu varat atļauties tērēt un kādas ir Jūsu vajadzības, atliek atrast tādu modeli, kas tam visam atbilst.

Ja meklējat lietotu mašīnu, ir vērts ielūkoties sludinājumu portālos un vietējās sociālo mediju interešu grupās. Savukārt, ja Jūsu mērķis ir jauna auto iegāde, pēc tam, kad būsiet noskaidrojuši līzinga noformēšanas iespējas, dodieties pie dīleriem, lai aplūkotu piedāvājumu. Noteikti nesasteidziet lēmuma pieņemšanu un izvērtējiet vairākus variantus.

Dodieties testa braucienā

Šis ir viens no svarīgākajiem soļiem automašīnas iegādē. Lai saprastu, vai auto ir piemērots Jums, kā arī tas ir atbilstošā stāvoklī (pērkot lietotu mašīnu), noteikti pieprasiet iespēju doties testa braucienā. Izjūtiet transportlīdzekli un pārbaudiet, vai sēdeklis ir ērts, stūri ir viegli kontrolēt, redzamība ir laba, kā arī visas funkcijas darbojas. Iegādājoties lietotu mašīnu, vēlams pieaicināt profesionāli, kas palīdzēs izvērtēt spēkrata vizuālo un tehnisko stāvokli. Šis būs vērtīgs ieguldījums, jo palīdzēs Jums izvairīties no nekvalitatīva pirkuma veikšanas.

Esiet labs saimnieks savam auto

Kad mašīna iegādāta, atliek tikai par to atbilstoši rūpēties. Atcerieties regulāri to vest uz apkopi un apskatēm, lai laikus novērstu iespējamās problēmas, kā arī sekojiet līdzi transportlīdzekļa stāvoklim, piemēram, vai riepas nav nodilušas, jāmaina vējstikla tīrāmās slotiņas un tamlīdzīgi. Un atcerieties ievērot ceļu satiksmes noteikumus, kā arī cienīt citus satiksmes dalībniekus!

Saistītie raksti