Kas jāzina, lai pieņemtu labākus finanšu lēmumus?

Kas jāņem vērā, lai varētu pieņemt gudrākus finanšu lēmumus?

gudri lēmumi

Ikvienam no mums ir noteiktas vajadzības un vēlmes. 

Lai veiksmīgāk plānotu ienākumus un izdevumus, svarīgi pieņemt pārdomātus un atbildīgus finanšu lēmumus.

Pirms pirkuma veikšanas ir jānoskaidro, vai varat to atļauties

Iespējams, Jums ir jāaizņemas papildus nauda. Ja Jums jāveic kāds svarīgs pirkumus, palīdzēt var kredīti internetā, piemēram, kredītlīnija. Tas ir izdevīgi, jo papildus nav nepieciešams maksāt par līguma noformēšanu, apkalpošanu un naudas izsniegšanu. Taču pirms tam jāizvērtē, vai vēlāk kredītu spēsiet atmaksāt.

Svarīgi saprast, vai nepieciešamā prece ir vajadzība vai vēlme

Pirms pirkuma veikšanas pārdomājiet pirkuma lietderīgumu! Ja konkrētā lieta ir nevajadzīga, nepērciet to! Šādā veidā Jūs veiksiet pārdomātus pirkumus un ietaupīsiet vairāk.

Ir preces un pakalpojumi, kas rada papildu izdevumus

Piemēram, pēc mašīnas iegādes ir jāmaksā par apdrošināšanu, reģistrāciju, degvielu un nereti jāveic remonts. Pārdomājiet visas iespējamās izmaksas, kas var rasties pēc lielāku pirkumu iegādes!

Izvēlieties kvalitatīvas preces un zīmolus 

Nereti daudzi no mums vēlas ietaupīt un pērk lietotas preces. Šādu lietu iegāde Jums var izmaksāt dārgāk, jo bieži vien ir nepieciešams remonts, prece nedarbojas un atkal jāpērk jauna. Ne vienmēr lētākais ir tas labākais un izdevīgākais risinājums. Bieži vien ir jāiegulda papildus naudas līdzekļi. Tas palīdzēs uzlabot Jūsu ikdienu un dzīves kvalitāti kopumā.

Neaizņemieties un neaizdodiet naudu draugiem, radiem vai paziņām

Šādā veidā Jūs riskējat sabojāt attiecības ar saviem tuviniekiem. Naudas darījumi mēdz atklāt cilvēku sliktās īpašības. Ja naudas summa ir salīdzinoši liela, var rasties dažādas domstarpības, kas var radīt strīdus un pat izjaukt draudzību. Bieži vien rodas neveiklas situācijas. Tuvinieks, kas aizņemas, jūtas parādā vai nevar atmaksāt naudu laikus, savukārt aizdevējs jūtas neērti, ka ir jāatgādina par parāda atdošanu.

Iespējams, cilvēks, kuram plānojat aizdot naudu, ir atkarīgs no azartspēlēm

Aizdodot Jūs riskēsiet ar savu finansiālo situāciju. Iespējams, parāds netiks atdots vai tiks kavēts. Šādās situācijās labāk ir meklēt speciālista palīdzība, lai no azartspēlēm atkarīga persona spētu atgūt kontroli pār savām finansēm.

Cilvēki, kuri ir lūguši draugiem vai radiem aizdot naudu vienreiz, nereti to prasa vēlreiz 

aizņemties

Dažkārt tas notiek neapzināti. Taču mēdz būt situācijas, kad persona skaidri saprot, ko dara, un izmanto otru cilvēku, lai gūtu papildus labumu. Ir gadījumi, kad nauda netiek atdota, bet tiek prasīta papildu, daudz lielāka naudas summa. 

Šādi lūgumi var sabojāt savstarpējās attiecības un radīt lielus parādus. Aprunājieties ar tuviniekiem, lai kopīgi izlemtu, kā risināt radušos situāciju!

Domājiet par sevi un savas ģimenes labklājību, un tikai pēc tam par saviem draugiem, radiem un paziņām

Neaizdodiet, ja Jums pašam ir vajadzīgi līdzekļi. Iesakiet saviem draugiem dažādas papildus peļņas iespējas, sniedziet finanšu padomus un ieteikumus veiksmīga budžeta plāna izveidei! Katrs pats ir atbildīgs par savām finansēm – rūpējieties par savu ģimeni.