Kas jāzina par aizdevumu atmaksu ārkārtas situācijas laikā?

COVID-19 jeb koronavīruss ir ietekmējis daudzus mūsu dzīves aspektus, tai skaitā, finanses. Ņemot vērā ārkārtas situāciju valstī, jādomā, kā tai pielāgot gan savu ikdienu, gan arī budžetu. Daudzus uztrauc jautājums par to, kā veiksmīgi plānot savas finanses un laikus apmaksāt rēķinus, tai skaitā, tos, kas saistīti ar naudas aizdevumiem. 

Ielūkosimies svarīgākajos padomos, kas palīdzēs saglabāt mieru un ļaus gudrāk plānot finanses, lai naudas pietiktu visam nepieciešamajam. 

Rēķinu apmaksa ārkārtas situācijas laikā

rēķinu apmaksa

Domājot par to, kā laikus apmaksāt visus rēķinus, ātri vien var piezagties nemiers un stress, tāpēc, lai nezaudētu kontroli pār savām finansēm, ieteicams sākt ar sekojošiem soļiem:

Novērtējiet situāciju

Lai arī sava budžeta veidošana un pielāgošana daudziem no mums var šķist kā garlaicīgs vai pat biedējošs uzdevums (jo nevēlamies noskaidrot, cik patiesībā esam iztērējuši naudas lietām, kuras varējām nepirkt), taču šajā gadījumā reālās situācijas noskaidrošana ir īpaši svarīga. Centieties šo procesu neuztvert kā budžeta plānošanu, jo situācija var mainīties strauji, tādēļ plānot finanses nākotnē ilgtermiņā nav ieteicams. Optimālākais termiņš, kādā izvērtēt savu esoši situāciju, ir mēnesis. Noskaidrojiet, kādi rēķini drīzumā jāapmaksā, kā arī, cik lieli ir plānotie ienākumi šajā mēnesī.

Sadarbojieties ar uzņēmumiem un iestādēm 

Šajā periodā vairāki pakalpojumu sniedzēji sper soli pretī saviem klientiem, piedāvājot dažādus palīdzības veidus, piemēram, rēķinu apmaksas termiņu atlikšanu vai pagarināšanu, abonementu iepauzēšanu vai citus risinājumus. Ja arī Jums parādās iespēja izmantot kādu no šiem variantiem, neatkarīgi, vai tā ir īres maksa, apdrošināšanas polise, vai naudas aizdevums, noteikti to izmantojiet. Tāpat, protams, nebaidieties laikus vērsties pie attiecīgās iestādes vai uzņēmuma un runāt par esošo situāciju, lai kopīgiem spēkiem meklētu risinājumu. Un ieteicams arī regulāri sekot līdzi izmaiņām likumdošanā un valdības lēmumiem, kas varētu ietekmēt Jūsu budžetu.

Nosakiet prioritātes 

Ja pienāk situācija, kad finanses ir ļoti ierobežotas, centieties noteikt, kas konkrētajā brīdī ir svarīgāks. Racionāli domājot, tie būtu steidzamie un neatliekamie rēķini, kā arī svarīgāko pārtikas un mājsaimniecības produktu iegāde. Izvērtējiet, no kā šajā periodā varētu atteikties, piemēram, no izklaidēm, dažādu servisu, piemēram, Netflix vai Spotify abonēšanas, apģērbu un apavu iegādes un citiem izdevumiem, kas nav Jūsu šābrīža prioritāšu sarakstā.

Ieteikumi veiksmīgākai rēķinu apmaksai

ieteikumi

Iemeslu, kādēļ cilvēkiem dažkārt gadās neapmaksāt rēķinus laikus, mūsdienās netrūkst. Dažkārt esam pārāk aizņemti, lai paspētu visu atcerēties, taču ir arī situācijas, kad šim uzdevumam konkrētajā brīdī gluži vienkārši nepietiek līdzekļu. 

Lūk, daži ieteikumi, kas palīdzēs nodrošināt, ka visi Jūsu rēķini tiek apmaksāti laikus:

Plānojiet budžetu 

Lai arī šo padomu, iespējams, Jūs esat dzirdējuši jau daudz reižu, nekad nenāk par ļaunu atkārtot zināšanas. Cilvēku finansiālās stabilitātes pamatā ir viņu spēja prasmīgi plānot ienākumu sadali. Nav svarīgi, cik lielu summu Jūs mēnesī pelnāt, jo, ja Jūs neplānosit savus izdevumus, ātri vien varat piedzīvot finansiālas problēmas. Rūpīgi sekojiet līdzi tam, kur katru mēnesi aiziet Jūsu nauda, krājot čekus un rēķinus.

Veidojiet iekrājumus 

Ārkārtas situācija, kas šobrīd ir aktuāla mūsu valstī un citviet, ir īstais brīdis, kad var noderēt iekrājumi nebaltai dienai. Finanšu eksperti iesaka iekrājumu apjomu veidot vismaz trīs līdz sešu mēnešalgu apmērā, kas nodrošinātu iespēju segt maksājumus un citus izdevumus vismaz dažu mēnešu garumā, ja pēkšņi paliekat bez ienākumu avota. Atcerieties, ka laikā, kad plosās vīruss, ir daudz grūtāk atrast darbu vai papildu ienākumu avotu, ja vien tas nav saistīts ar strādāšanu no mājām. Tāpēc mums ir iespēja mācīties no šīs situācijas un sākt pakāpeniski iekrāt katru mēnesi vismaz nelielu daļu no ienākumiem. 

Pierakstiet visus plānotos un iespējamos izdevumus 

Daudzi no mums ikdienā ir ļoti aizņemti ne tikai darbā, bet arī mājās, tādēļ var gadīties ko piemirst. Lai tas nenotiktu ar svarīgiem maksājumiem, katru mēnesi izveidojiet sarakstu ar plānotajiem un iespējamiem izdevumiem, kā arī, ja nepieciešams, ieplānojiet atgādinājumu savā telefonā vai datorā.

Mēs ceram, ka Jums šie padomi noderēs, lai padarītu savu finansiālo situāciju vieglāk kontrolējamu, kā arī izdosies budžetu ieplānot tā, lai pēc ārkārtas situācijas beigām dzīve atgrieztos ierastajās sliedēs!