Viss, kas Jums jāzina pirms pirmā mājokļa iegādes

Kas jāapsver pirms nekustamā īpašuma iegādes?

mājokļa remonts

Mājokļa iegāde ir viens no lielākajiem finansiālajiem ieguldījumiem, kādu cilvēki veic savas dzīves laikā. Un tas nozīmē, ka nekustamā īpašuma pirkšanu nevajadzētu uztvert kā vienkāršu uzdevumu, ko iespējams paveikt ātri un bez ieguldītām pūlēm. Pirms sākat izskatīt piedāvājumus, ieteicams veikt padziļinātu izpēti par esošo mājokļu tirgu un konkrētā īpašuma iegādes specifiku. Sāksim ar šo rakstu, kurā iepazīsimies ar svarīgāko, kas jāzina, kad pirmo reizi iegādājaties māju vai dzīvokli.

Pērciet mājokli ilgtermiņam 

Mēģiniet uztvert šo pirkumu ne tikai kā finansiālu darījumu, bet arī kā ieguldījumu nākotnē. Iegādājieties tādu māju vai dzīvokli, kurā Jūs redzat sevi un savu ģimeni dzīvojam arī pēc vismaz pieciem gadiem (vēlams, ilgāk). Padomājiet, vai nekustamā īpašuma atrašanās vieta, platība un citas īpašības saskan ar Jūsu esošajiem un nākotnes plāniem, un vai īpašums neapgrūtinās tos īstenot. Un, protams, neaizmirstiet, ka tām ir jābūt Jūsu mājām – vietai, kurā justies ērti, patīkami un droši gan tagad, gan arī pēc 10 gadiem.

Iegādājieties mājokli, lai uzlabotu savu dzīves kvalitāti

Mājas ir tā vieta, kur mēs guļam un atpūšamies, gatavojam un baudām maltītes, audzinām bērnus, strādājam un pavadām brīvo laiku. Šeit norisinās mūsu dzīve. Ņemot vērā to, ka nekustamo īpašumu tirgus ir visai neparedzams, nebūtu prātīgi iegādāties māju, uztverot to kā pirkumu, kas īstermiņā atmaksāsies. Pērciet to tad, ja apzināties, ko vēlaties, kādi ir Jūsu dzīves plāni un finansiālās situācijas stabilitāte.

Koncentrējieties uz svarīgāko

Pievērsiet uzmanību tāda īpašuma meklēšanai, kuru Jūs varat atļauties un kurš atbilst Jūsu vajadzībām. Gadās, ka skaisti, taču neizdevīgi īpašumi novērš pircējiem uzmanību, kā rezultātā viņi nonāk finansiālās grūtībās. Īstā mājokļa atrašana prasa pūles un koncentrēšanos, kas neļautu Jums novirzīties no ceļa uz savu noteikto mērķi. Pirms izskatāt piedāvājumus, izveidojiet sarakstu ar vēlamajām īpašībām, kādām jāpiemīt Jūsu mājoklim.

Nosakiet budžetu un pie tā arī turieties

Summu, kādu plānojat tērēt par īpašumu, vajadzētu noteikt pēc iespējas ātrāk, vēlams, jau pirms sākat apskatīt piedāvājumus. Mūsdienu nekustamā īpašuma tirgū ir viegli pārsniegt savu iecerēto budžetu, jo piedāvājumu ir pietiekoši daudz, un konkurence starp tiem – diezgan liela. Viens no galvenajiem vaininiekiem, kādēļ pircēji iztērē vairāk, nekā plānots, ir atrašanās vieta – piepilsēta vai centrs. Protams, ka to izskaidro dažādu objektu pieejamība, piemēram, veikals, skola, slimnīca vai darbavieta.

Aprēķiniet, kādu summu varat atļauties maksāt par mājokļa kredītu

Liela daļa cilvēku, kas plāno iegādāties nekustamo īpašumu, apsver domu doties uz banku, lai pieteiktos summai, kas nepieciešama mājas vai dzīvokļa pirkšanai. Eksperti iesaka vadīties pēc tā, lai ikmēneša maksājums nepārsniegtu 20% no kopējiem ienākumiem. Ja piedāvātā mēneša maksa ir lielāka, nāksies meklēt lētāku īpašumu, ko varat atļauties.

mājokļa iegāde

Aizdevuma priekšrocības

Protams, ir arī gadījumi, kad pircējiem jau ir nepieciešamā summa mājokļa iegādei, taču kredīts viņiem noder, lai jaunās mājas vai dzīvokļa telpas iekārtotu, vadoties pēc savas gaumes. Starptautiskais aizdevējs “Creamcredit” piedāvā iespēju noformēt patēriņa kredītu līdz pat 10 000 eiro apmērā, lai Jūs varētu īstenot savas vēlmes un saņemt papildu naudas līdzekļus tieši tad, kad tie visvairāk nepieciešami. Izturieties pret aizņemšanos atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas kredītu atmaksāt!