5 dzīves uzskati, kas Jūs padara nabadzīgu

Lai uzlabotu savu finansiālo situāciju, vispirms ir jāsāk ar sevi, mainot domāšanas veidu un uzskatus par dzīvi. Padomājiet – vai Jūs katru dienu uzskatāt kā jaunu iespēju, vai kā nebeidzamu darbu un uzdevumu sarakstu, kas jāizpilda?

Ja izvēlējāties otro variantu, iespējams, ir pienācis laiks mainīt veidu, kā Jūs skatāties uz apkārtējo pasauli, jo esošā domāšana traucē Jums kļūt laimīgākam un bagātākam.

Amerikas Savienotajās Valstīs veikts pētījums, kurā divu gadu garumā pētīti bagātu cilvēku paradumi, aktivitātes, attieksmes un uzvedība, lai noskaidrotu, kā viņu domāšana atšķiras no viduvēja cilvēka uzskatiem par dzīvi. Piedāvājam Jums ielūkoties piecos pieņēmumos par sevi un apkārtējo pasauli, kas Jums neļauj virzīties uz priekšu finansiālajā attīstībā.

domāšana

1. Īstermiņa domāšana

Ja Jūs vēlaties pelnīt vairāk, Jums ir jāsāk domāt ne tikai par konkrēto brīdi un nedēļu vai mēnesi, bet gan par turpmāko gadu, diviem un trim. Tas nozīmē, ka Jums būs jāsāk ar mērķu noteikšanu, kurus Jūs vēlaties sasniegt nedēļu, mēnešu un gadu laikā. Jo izteiktāka būs Jūsu ilgtermiņa domāšana, jo augstākas būs Jūsu iespējas kļūt bagātākam.

Kādēļ? Jo koncentrēšanās uz plāniem ilgtermiņā Jums palīdz redzēt “lielo bildi”, izprast situāciju, piemēram, uzdodot sev sekojošu jautājumu – “kā es šogad varu dubultot savus ienākumus?”, nevis, uztraucoties par to, “vai es varēšu šomēnes segt visus maksājumus?”.

2. Bailes no pārmaiņām

pārmaiņu vajadzība

Lielas vai mazas, pārmaiņas var būt biedējošas. Taču, tiekot galā ar savām bailēm, Jūs varat sev dot jaunas iespējas un redzēt veidus, kā attīstīties un mainīt savu dzīvi uz labo pusi.

Viena no vidusmēra cilvēku lielākajām problēmām ir uzskats, ka pārmaiņas lielākoties rada negatīvu rezultātu. Turpretī miljonāri domā tieši pretēji – neatkarīgi no izmaiņām dzīvē, viņi no tām iegūs kaut ko noderīgu arī sev. Tādēļ, ja vēlaties augt un attīstīties, centieties būt atvērti jaunām un arī svešām lietām, cilvēkiem un izaicinājumiem.

3. Nepieciešamība pēc tūlītējas vajadzību apmierināšanas

Finansiālā attīstība nenotiek uzreiz. Tā prasa laiku, smagu darbu un, protams, pacietību. Miljonāri ir gatavi upurēt īslaicīgu komfortu un vēlmju apmierināšanu, lai sasniegtu augstāku mērķi – finansiālu neatkarību ilgtermiņā.

Vidējā sabiedrības slāņa cilvēki tiecas pēc tūlītējas vajadzību apmierināšanas. Viņi ierauga skaistu apģērbu, mašīnu vai ceļojumu, un sāk domāt, kā to iegūt savā īpašumā. Nepadomājot par nākotni, iegādājamies dažādas lietas, kas mums šķiet vajadzīgas un vērtīgas. Protams, ir situācijas, kad bez papildu līdzekļiem neiztikt. Tad var tikt izmantots patēriņa kredīts vai kredītlīnija. Ja tiek rūpīgi pārdomātas savas iespējas un vajadzības gan konkrētajā brīdī, gan arī nākotnē, šādas saistības preoblēmas nerada.

4. Uzskats, ka Jums viss jādara pašiem

darbu deleģēšana

Bagātie cilvēki kļūst bagātāki, veidojot vairākas ienākumu plūsmas, savukārt, vidusmēra cilvēki ir iestrēguši domāšanā, ka darbs netiks paveikts pietiekami labi, ja vien viņi paši to neuzņemsies. Šāds dzīves uzskats – nespēja deleģēt uzdevumus – ierobežo mūsu spēju attīstīties dažādās jomās, tai skaitā, finansiālajā.

5. Pieņēmums, ka nevaram atļauties būt dāsni

Bagāti cilvēki dāsnumu uzskata par nepieciešamību, nevis vienkārši pozitīvu rakstura iezīmi. Tas ir domāšanas veids, kura ietvaros nauda tiek uzskatīta par “sēklu”, ko iesējot auglīgā augsnē, mēs pēc laika saņemsim pretī ieguvumus no saviem ieguldījumiem. Ne velti daudzi miljonāri un miljardieri ir kļuvuši par filantropiem. Iemācoties uzskatīt naudu par iespēju un ieguldījumu, nevis zaudējumu, mēs varam pilnībā mainīt savu dzīvi.