Ko dāvināt kāzās un kāzu gadadienās?

Neatkarīgi no tā, vai esat līgava vai līgavainis, vedējmāte vai vedējtēvs, mamma vai tētis, brālis vai māsa, vai kāds cits, gatavojoties savām vai kāda cita kāzām, Jums visiem kādā mirklī radīsies klasiskais jautājums – ko gan dāvināt kāzās? Mūsdienās dāvanu klāsts ir tik plašs kā nekad, un no visa raibā piedāvājuma izvēlēties tādu kāzu dāvanu, kas būs īpaša un iepriecinās, nevis jau tūlīt pēc saņemšanas tiks nolikta tālākajā stūrī un aizmirsta, var būt sarežģīts uzdevums. 

Bijuši vairāki mēģinājumi, taču vēl joprojām neesat izlēmis, ko dāvināt kāzās? Izmantojiet kādu no mūsu oriģinālajām idejām un ticiet – neatkarīgi no tā, kas būs dāvanas saņēmējs, varam galvot, ka viņš būs patīkami pārsteigts! 

Esam apkopojuši kāzu dāvanu idejas, kas noderēs gan kāzu vaininiekiem, gan viesiem. 

Dāvanas jaunajam pārim

dāvana jaunajam pārim

Dāvana jaunajam pārim kalpo kā Jūsu mīlestības un cieņas simbols jaunā pāra vēlmei stāties laulībā. Tā var būt gan liela, gan maza. Šajā gadījumā svarīgāk, ko Jūs varat atļauties dāvināt. Tomēr, lai arī kāds būtu dāvanas lielums vai cena, galvenais ir pasniegt tādu dāvanu, kas jaunajam pārim būs noderīga. 

Kāzu dāvanas, ko jaunais pāris pavisam noteikti novērtēs:

 • Medusmēneša atmiņu klade

Pēc neaizmirstamas kāzu dienas seko arī brīnišķīgs medusmēnesis. Baudot vienam otra kompāniju agros rītos un vēlos vakaros, jaunlaulātajam pārim tas patiešām ir īpašs laiks. Vai ir kāds veids, kā medusmēnesi pagarināt? Noteikti – pierakstot medusmēneša atmiņas!

Līdzīgi kā fotoalbums, šī personalizētā medusmēneša atmiņu klade glabās sevī visus patīkamos un mīlestības pilnos brīžus. Vērtīgas kāzu dāvanas ir noderīgas ilgtermiņā, un šī atmiņu klade aizvedīs jaunlaulātos (un pēc kāda laika arī viņu bērnus un mazbērnus) pa atmiņu taku ikreiz, kad viņi šķirstīs  klades lapas.

 • Personalizēta foto kanva

Ikvienam jaunlaulātajam ir kopīga bilde, kas glabā sevī neaizmirstamas atmiņas. Kādēļ gan šo bildi neatdzīvināt pavisam citādā formātā? Izveidojiet personalizētu pāra foto kanvu! Tas būs lielisks kopīgā mājokļa interjera papildinājums, turklāt jaunlaulātie ikdienas steigā varēs atcerēties sev mīļu mirkli.

 • Nauda

Lai arī varētu likties, ka dāvināt jaunlaulātajiem naudu ir banāli, ticiet – nauda daudzos gadījumos ir tieši tas, ko pāris sagaida. Kāzas ir svinības, kas prasa ne mazums finanšu, tādēļ jaunlaulātajiem pēc kāzām nauda pavisam noteikti noderēs. Lai padarītu dāvanu īpašāku, nepasniedziet dāvanu aploksnē, bet gan kādā citā interesantā veidā!

Dāvanas no jaunā pāra

dāvanas vecākiem

Ko dāvināt vecākiem kāzās?

Kāzu rīta tradīcijas nosaka, ka pateicībā par jaunās sievas vai vīra audzināšanu pāris pasniedz dāvanas vecākiem. Jaunā vīra vecākiem dāvanu pasniedz sieva, taču sievas vecākiem – vīrs. Atkarībā no vēlmēm un iespējām, dāvanas var pasniegt arī katrs saviem vecākiem vai darīt to abi kopā. Noderīgas dāvanas, ko pasniegt vecākiem:

 • Dāvanu karte

Dāvanu karte ir ļoti universāla, lieliska dāvana – šajā gadījumā vien jāņem vērā vecāku iespējas un intereses. Vai tā ir SPA, restorāna, teātra vai kino vai pat kādas meistarklases apmeklējuma dāvanu karte, saņemt dāvanu karti ir patīkami ikvienam!

 • Tematisks dāvanu grozs

Varbūt vecāki ir entuziastiski ceļotāji, dārznieki, sportisti? Pielāgojieties vecāku hobijam un uzdāviniet tematisku dāvanu grozu! Ja, piemēram, runa ir par dārzniecību, varat dāvināt dažādu augu sēklas, rokasgrāmatu utt.

 • Praktiskas lietas

Praktiska dāvana ir lieliska! Vecākiem var dāvināt arī tādas interjera lietas kā servīzes, gultas veļas komplektus, elektroierīces utt. Kāzu dienā vecāki galvenokārt priecājas par jauno pāri, tādēļ ekstravaganta dāvana noteikti nav tas, ko viņi gaidītu ar nepacietību!

Ko dāvināt vedējiem kāzās?

Dāvana vedējiem tiek pasniegta kā pateicība par ieguldīto laiku un sniegto palīdzību kāzu organizēšanā. Vedējiem paredzētas kāzu dāvanas raksturīgas ar to, ka tajās bieži tiek iegravēti jaunā pāra iniciāļi un kāzu datums. Tas tiek darīts praktisku iemeslu dēļ – lai atgādinātu vedējiem par jaunlaulāto kāzu jubilejām.

Galvenokārt jāizvērtē, vai nepieciešama kopīga vai divas atsevišķas dāvanas. Ja vedēji kāzās ieguldījuši daudz laika un finanšu, dāvanai vajadzētu būt vērtīgākai, tomēr dāvana var būt arī simboliska. Dažas idejas:

 • Apdrukāti T-krekli

T-krekls var noderēt gan ikdienas lietošanai, gan atmiņu saglabāšanai ilgtermiņā. Turklāt šī dāvana būs piemērota gan tad, ja vedēji ir pāris, gan tad, ja viņi ir tikai draugi vai pat svešinieki. Uz T-krekla, kas paredzēts vedējiem, iespējams uzdrukāt kādu interesantu tekstu vai, piemēram, bildi, kurā redzams jaunais pāris vai pāris kopā ar vedējiem. 

 • Piekariņš

Tas, ka vedēji kļuva par vedējiem, liecina, ka viņi ir radoši. Radoši cilvēki mīl radošas dāvanas – lielākoties tādēļ, ka tām ir kāda nozīme. Piekariņš ir laba ideja – uz tā var iegravēt kaut ko svarīgu, kas vedējiem atgādinās kāzas, piemēram, kāzu datumu, tādējādi tā būs gan radoša, gan nozīmīga dāvana. 

 • Uzkodu kaste

Vedēji ir cilvēki, kam kāzu plānošanas procesā un arī kāzu dienā nākas uztraukties visvairāk. Lai pēc tā visa vedēji spētu atgūties, nepieciešama pamatīga atpūta, un uzkodas būs tieši tas, kas nepieciešams! Izvēles iespēju ir daudz un dažādas, turklāt to visu var apvienot kādā glītā izdekorētā kastītē.

Kāzu gadadienas

kāzu gadadiena

Ko dāvināt papīra kāzās?

Papīra kāzas ir 1. kāzu gadadiena. Pirmā kāzu gadadiena patiesībā ir svarīgākā kāzu gadadiena, jo tas nozīmē, ka jaunais pāris nodzīvojis savu pirmo kopgadu, un nu ir pienācis laiks atcerēties, kas kalpojis kā iemesls savienībai.

Piemērotas dāvanas papīra kāzu gadadienā:

 • Kalendārs vai bilžu albums ar pirmā laulības gada bildēm;
 • Fotosesija, kas kalpos kā turpmākās atmiņas;
 • Kanva ar domu graudu laimīgai turpmākajai kopdzīvei;
 • SPA vai restorāna dāvanu karte, kas ļaus izbaudīt vienam otra klātbūtni un mīlestību.

Ko dāvināt rožu kāzās?

Rožu kāzas ir 10. kāzu gadadiena. 10 gadi ir salīdzinoši ilgs laika posms, kad pāra savienība ir jau nostiprinājusies, un šī ir pirmā apaļā kāzu gadadiena, tādēļ bieži vien tiek rīkotas svinības. Sākot ar šo gadadienu, dāvanām kādā ziņā būtu jābūt saistībām ar cerības un nākotnes simboliku.

Piemērotas dāvanas rožu kāzu gadadienā:

 • Sarkanu rožu klēpis, kurā katra roze simbolizē vienu kopā nodzīvotu gadu. Atcerieties, ka 10 ir pāra skaitlis, tādēļ pievienojiet vienu rozi baltā krāsā, kas simbolizēs cerību.
 • Rotaslietas no cēlmetāliem (dažkārt rožu kāzas dēvē par alvas vai alumīnija kāzām);
 • Lietas ar rožu rakstiem, kā gultas veļas komplekts, servīze, glezna, utt.

Ko dāvināt pērļu kāzās?

Pērļu kāzas ir 30. kāzu gadadiena. Pērles šīs gadadienas nosaukumā simbolizē spodrību, to, kādām vajadzētu būt attiecībām pēc 30 aizvadītiem kopgadiem. Pēc tik ilga laika pārim noteikti ir bērni un, iespējams, arī mazbērni, tādēļ jāuzsver ģimenes nozīme un tas, cik svarīgs ir tās turpinājums.

Piemērotas dāvanas pērļu kāzu gadadienā:

 • Pērļu rotaslietas, kas simbolizē auglību un ilgtspējīgu nākotni;
 • Ģimeniska fotosesija, kurā iemūžināts pāris ar bērniem un mazbērniem;
 • Dāvanu karte, kupons vai nauda kopīgam ģimenes ceļojumam vai ekskursijai.

Ko dāvināt zelta kāzās?

Zelta kāzas ir 50. kāzu gadadiena. Zelts ir vērtīgākais no cēlmetāliem, līdz ar to, šī kāzu gadskārta ir vērtīgākā no visām. Zelta kāzas raksturīgas ar to, ka tajās atcerās visu, kas kopā piedzīvots un stiprina savienību. Daudzi pāri mēdz šajā gadskārtā dot atkārtotu laulības solījumu un nomainīt gredzenus, jo pa 50 gadiem zelts ir nodilis. Gredzens simbolizē savienību, tādēļ tam vienmēr jābūt spīdīgam kā zeltam. 

Piemērotas dāvanas zelta kāzu gadadienā:

 • Foto albums ar kopdzīves skaistākajiem mirkļiem;
 • Foto albums, kurā apkopotas bērnu un mazbērnu bildes, iespējams, arī mazmazbērnu.
 • Kāzu dāvanas analogs/atkārtojums, kas ļaus pārim atkal atgriezties kāzu dienā.
 • Pārsteiguma svinības, kuras apmeklē radi un draugi.

Tagad viss ir Jūsu ziņā, Jums atliek izlemt, kas no tā visa būtu piemērotākā dāvana kāzās. Ja kāzas tuvojas straujiem soļiem, taču Jums vēl nav dāvanas, neuztraucieties, jo izmantojot kādu no šīm idejām, Jūs noteikti netrāpīsiet garām – mūsu idejas ir universālas un noderēs ikvienam. 

Izvēloties un iegādājoties dāvanu, atcerieties par glītu noformējumu un interesantu pasniegšanas veidu – tas dāvanām piešķir īpašu ”odziņu”, tādējādi saņēmējs ar prieku atcerēsies to vēl ilgu laiku!