Ko vajadzētu ņemt vērā, iegādājoties IKEA mēbeles?

IKEA ir fantastisks risinājums tiem, kuri vēlas ātri iekārtot savu mājokli, iegādāties sadzīves priekšmetus, kā arī gados jauniem cilvēkiem, kuri vēlas stilīgi iekārtot savu pirmo dzīvesvietu – IKEA mēbeles šim nolūkam būs lieliski piemērotas. 

IKEA nodrošina pieejamas cenas un daudzveidīgu preču piedāvājumu – šī stratēģija arī nodrošina veikala pārliecinošo popularitāti. Turklāt IKEA veikals ir īsta iepirkšanās paradīze – tur atrodams teju viss, kas vien varētu būt vajadzīgs mājai. Pie reizes tur noķerama laba deva iedvesmas – IKEA mēbeles izvietotas dizaina stūrīšos,  kas ļauj uzreiz novērtēt kopskatu un smelties idejas. 

Teju ikvienam pieder vai ir piederējis kaut kas no IKEA. Un, visticamāk, nākotnē iegādāsimies vēl kaut ko. Un tomēr – IKEA faniem vajadzētu būt uzmanīgiem, pārāk nepaļaujoties uz šo Skandināvu veikalu. Lūk, daži aspekti, kas jāņem vērā, ja vēlaties iegādāties IKEA mēbeles vai kādu citu preci no šī veikala. 

Individualitātes meklējumos

indivudualitāte

Viens no IKEA trūkumiem ir individualitātes trūkums – ja iegādāsieties IKEA mēbeles, jārēķinās, ka tādas pašas atradīsiet arī draugu, radinieku un kaimiņu mājās. Būsim godīgi – cik bieži Jūs esat nodomājis ‘’Jā, man arī ir šis grāmatu plaukts’’, viesojoties pie kāda drauga? 

Tiesa, ir situācijas, kad šis savā ziņā bezpersoniskums ir tieši laikā – piemēram, IKEA mēbeles bieži izvēlas īstermiņa īres dzīvokļiem. Tās izskatās labi, teicami pilda savas funkcijas un viesiem ļauj justies gluži ne tā, kā citu privātajā telpā ienākušiem. Tāpat arī IKEA mēbeles būs lieliskas tad, ja ievācaties nemēbelētā vai daļēji mēbelētā īres dzīvoklī, ko pēc dažiem gadiem, visticamāk, nāksies atstāt. 

Tomēr, ja mājoklis ir Jūsu patstāvīgā dzīvesvieta, iespējams, būs jālūko pēc vēl kā vairāk. 

Tātad – ja vēlaties savam mājoklim piešķirt individuālu stilu, nāksies pie iekārtojuma piedomāt vairāk – ar došanos uz IKEA veikalu vien nepietiks. 

Protams, ne katrs ir galdnieks, kurš spēj izgatavot īpašu mēbeli tikai vienā eksemplārā, tomēr labs variants ir IKEA mēbeles apvienot ar citu ražotāju mēbelēm. Ja tomēr Jūsu sirds pilnībā pieder IKEA, varat mēģināt pielāgot mēbeles, lai tās iegūtu kaut nedaudz individuālāku stilu. 

Vai tikai īstermiņa risinājums? 

Ir nepareizi apgalvot, ka IKEA der tikai kā īstermiņa risinājums. Ir atsevišķi elementi, kurus var iegādāties arī ilgtermiņa lietošanai. Galu galā – ir virkne lietu, par kurām nav vajadzīgs maksāt dramatiskas naudas summas. Piemēram, mēbeles, kas tiek izmantotas intensīvi (gulta, viesistabas dīvāns) noteikti jāizvēlas kvalitatīvas – par tām tad arī ir vērts maksāt vairāk. Pretējā gadījumā drīz vien būs atkal jādomā par jaunu mēbeļu iegādi. Atsevišķas IKEA mēbeles, piemēram, plaukti, kumodes var būt arī kā ilgtermiņa ieguldījums, ja vien tās, protams, atbilst Jūsu ilgtermiņa prasībām. 

Par ilgtspējību jādomā arī no finansiālā viedokļa – īpaši tad, ja tiek noformēts patēriņa kredīts mēbeļu iegādei. Tādā gadījumā īpaši svarīgi pārliecināties, ka iegādātas tieši tādas mēbeles, kas atbilst Jūsu prasībām un jau pavisam drīz nezaudēs savu aktualitāti. 

iepirkšanās pieredze

Kvalitāte 

Atgriežoties pie kvalitātes – jāsaka, ka IKEA mēbeles noteikti nebūs pats kvalitatīvākais pieejamais risinājums. Ja domājat par ilgmūžību, noteikti jāmeklē citas alternatīvas. Tomēr IKEA mēbeļu salīdzinoši pieejamā cena var būt kā zaļā gaisma tieši šo mēbeļu izvēlei – galu galā, pēc laika, kad mēbeles būs savu laiku nokalpojušas, būs labs iemesls mājokli iekārtot no jauna, pie reizes ienesot tajā jaunas vēsmas. 

Alternatīvas 

Ļoti iespējams, IKEA mēbeles ir pirmais, kas nāk prātā, kad plānā mājokļa iekārtošana. Kā jau minēts, tas patiešām var būt izdevīgs risinājums, taču skaidrības labad jāsaka – tam ir alternatīvas. Īpaši šobrīd, kad daudz dažādu piedāvājumu atrodami arī tiešsaistē. Tādēļ, pirms steidz uz IKEA, varbūt ir vērts aplūkot arī citus variantus. 

Iepirkšanās pieredze 

IKEA mēbeles un citas preces var iegādāties ne tikai klātienē – veikalā, bet arī tiešsaistē. Līdz ar to IKEA produkcija kļūst arvien pieejamāka. 

IKEA ir zīmols, kas piedāvā daudz labu, noderīgu lietu par labām cenām. Tomēr jāņem vērā, ka IKEA mēbeles būs drīzāk īstermiņa, nekā ilgtermiņa risinājums. Un, ja svarīgāka ir mēbeļu un citu elementu vienkāršā saskaņojamība, nevis individuālais stils, tad arī IKEA mēbeles būs tieši laikā.