Kredītu salīdzināšana un to veidi no Creamcredit

Kredītu salīdzināšana

Kredīts – tas ir vārds, kuru agrāk zināja vien pārtikušie, bet šodien to māca bērniem skolās. Vien retais mūsdienās nezina par iespējām, ko sniedz Latvijā pieejamie kredītaizdevēji piemēram Gudriem.lv vai Credpro, un par to, kam jāpievērš uzmanība, pirms tam pieteikties. Kaut arī kredītu tēma ir pārcilāta dažādos avotos, vēlreiz gribētos atgādināt par to, kas būtu jāņem vērā izvēloties sev piemērotu kredītu – kā salīdzināt dažādus kredītus, to sniegtās iespējas un kādas ir to atšķirības.

Kredītu veidi

Ja ielūkojamies kredītu piedāvājumā, sastopamies ar dažādu veidu kredītiem. Pieejami ātrie kredīti, patēriņa un hipotekārie kredīti, auto kredīti un auto līzingi, pārkreditācija, kredīti uzņēmumiem un pat kredīti cilvēkiem ar sabojātu kredītvēsturi.

Patēriņa kredīts

Patēriņa kredīts ir iespēja aizņemties lielāku naudas summu uz garāku termiņu. Tas būs īpaši piemērots lielākiem tēriņiem, piemēram, remontam, ceļojumam, studijām, lai apmaksātu medicīniskus izdevumus un citām nopietnām vajadzībām. Patēriņa kredīta nodrošinājums ir paša kredītņēmēja ienākumi, nav nepieciešamas ķīlas vai galvotāji.

Auto kredīts un auto līzings – tas nav viens un tas pats

auto līzings

Lai arī abi varianti šķiet līdzīgi, patiesībā tie ir krasi atšķirīgi.

Auto kredīts:

  • Nav nepieciešama pirmā iemaksa.
  • Kredīta termiņš ir 3 – 60 mēneši.
  • Nav obligāti nepieciešama KASKO apdrošināšana.
  • Nav nepieciešams nodrošinājums un netiek ņemts vērā auto vecums.
  • Auto tiek pārrakstīts uz klienta (pircēja) vārda, nevis uz aizdevēja.

Auto līzings:

  • Pirmā iemaksa sākot no 10% no auto cenas.
  • Kredīta termiņš ir 6 – 72 mēneši.
  • Obligāti nepieciešama KASKO apdrošināšana.
  • Kredīta termiņa beigās auto nedrīkst būt vecāks par 15 gadiem.
  • Auto tiem reģistrēts nevis uz jaunā īpašnieka vārda, bet uz aizdevēja.

Kas ir pārkreditācija un ar ko tā ir izdevīga aizņēmējam?

Pārkreditācija ir esošo kredītu noformēšana pie jauna kredītdevēja ar labākiem nosacījumiem. Veicot pārkreditāciju aizņēmējs var iegūt samazinātu ikmēneša maksu, zemāku procentu likmi, zemākas kredīta apkalpošanas izmaksas, kā arī garāku kredīta atmaksas termiņu.

Kredīts uzņēmumiem

Kredīts uzņēmumiem ir paredzēts tad, ja steidzami nepieciešami līdzekļi savas komerciālās darbības uzturēšanai, piemēram, lai piedalītos apjomīgos iepirkumos vai realizētu ienesīgu projektu, lai palielinātu apjomu lielu pasūtījumu gadījumā vai lai papildinātu apgrozāmos līdzekļus tad, ja pēkšņi radušās īslaicīgas līdzekļu problēmas.

Kā izvēlēties kredītu?

kredīts

Rūpīgi izpētiet

Kredītu piedāvājumu un aizdevēju ir ļoti daudz, tāpēc rūpīgi jāizvērtē, pie kura aizdevēja vēlaties vērsties. Jāņem vērā aizdevuma nosacījumi un procentu likmes, kas var atšķirties dažādiem aizņēmuma veidiem un aizdevējiem. Jāvērtē gan piedāvātā procentu likme, ikmēneša maksājuma un kopējais atgriežamais summas apmērs, gan aizdevuma termiņš, gan izmaksas par līguma noslēgšanu, reizēm arī konta atvēršanu bankā. Iespējams, kāds no aizdevējiem piedāvā papildpakalpojumus, kas visu šo komplektu padara izdevīgāku vai tieši otrādi – dārgāku. Ja nevēlamies pārmaksāt uz augstu procentu rēķina, var paiet pat nedēļas, lai paša spēkiem salīdzinātu visus tirgū esošos piedāvājumus.

Salīdziniet

Latvijā pieejama arī kredītu salīdzināšanas platforma, kur iespējams salīdzināt aizdevējus ērti un vienkārši. Šādu praksi Latvija pārņēmusi no citām Eiropas valstīm, kurās jau iepriekš tikuši izmantoti vienkārši un visiem pieejami kredītu salīdzināšanas rīki.

Kredītu salīdzināšanai ir lielas priekšrocības, ja vēlaties izvēlēties izdevīgāko aizdevēju – jums atliek izvēlēties kredīta summu un vēlamo aizņēmuma periodu un salīdzināt, kurš aizdevējs piedāvā jums tīkamākos nosacījumus. Bez tam, to var izdarīt ērti, neizejot no mājām – nav jāparaksta nekādi dokumenti un nav jāgaida sarežģīti lēmumi.

Izvērtējiet savas iespējas

Plašais aizdevumu piedāvājums un to relatīvi zemās procentu likmes padara tos pieejamus lielam patērētāju lokam, bet konkurence pakalpojuma sniedzējiem liek meklēt jaunus veidus, kā piesaistīt klientus. Piemēram, pēdējo četru gadu laikā Lielbritānijā četras no piecām automašīnām tiek iegādātas kredītā. Pieaug arī dažādu aizdevumu izmantošana tehnoloģiju iegādei, mājokļa uzlabošanai, kāzām vai ceļojumam.

Izsniegto kredītu skaits pieaug ar katru gadu. Pirms ņemat kredītu, rūpīgi izvērtējiet savas iespējas to atmaksāt.