Lietas, par kurām nevajag pārmaksāt

Domājot par izdevumu samazināšanu, noderīgas dažādas stratēģijas. Viena no tām, protams, ir budžeta plānošana, kas palīdz izsekot naudas plūsmai. Ietaupīt naudu palīdz arī gudrāki lēmumi ikdienā, piemēram, ir virkne lietu, par kurām nav vajadzīgs pārmaksāt. 

Kuras tās ir? Par to turpinājumā!

Kā iepirkties pārdomāti un ietaupīt naudu?

Grāmatas

Ir cilvēki, kuriem ļoti patīk lasīt. Un ir tādi, kuriem kāda konkrēta grāmata nepieciešama mācībām vai darbam. Lai nu kā, grāmatas ir tā preču kategorija, uz kurām noteikti iespējams ietaupīt.

Internetā ir vairākas vietnes (un grupas sociālajos tīklos), kurās var apmainīt vai par lētāku cenu iegādāties visdažādākās grāmatas. Un, ja grāmata nepieciešama vien uz īsu brīdi, vienmēr var izmantot bibliotēkas pakalpojumus.

Kredītu procenti

Dažās situācijās patēriņa kredīts privātpersonām var būt noderīgs risinājums, tomēr gandrīz vienmēr jāmaksā procenti par tā izmantošanu. Ņemot vērā, ka aizdevumus piedāvā dažādi kredītdevēji, ir vērts salīdzināt vairākas iespējas un izvēlēties izdevīgāko. 

Tas pats attiecas arī uz kredītkartēm un citiem finanšu pakalpojumiem. Lielākoties šie visi pakalpojumi ir ļoti līdzīgi – tad kādēļ pārmaksāt?

Laikraksti

laikraksts

Ir daudz cilvēku, kuri joprojām vislabāk avīzes lasa tieši drukātā formātā, taču ja vēlaties ietaupīt naudu, lielāko daļu to pašu ziņu Jūs varat izlasīt tiešsaistē – pilnīgi bez maksas.

Ja Jūsu iecienītā avīze tiešsaistē tik un tā pieejama par maksu, tad, iespējams, Jums jākļūst elastīgākam attiecībā uz to, kur izlasāt jaunumus. Un, ja nu vēlaties kādreiz pārlapot avīzes un žurnālus drukātā formātā, brīvā brīdī aizejiet uz bibliotēkas lasītavu.

Produkti svara zaudēšanai

Ja Jūs izdodat naudu par fitnesa padomiem, uztura bagātinātājiem un sporta inventāru, kas galu galā pēc tam tikai krāj putekļus skapī, Jums vajadzētu to pārtraukt. Jā, arī tad, ja to iegādes mērķis ir pareizs un apsveicams.

Vairumā gadījumu tas, kurš pārvietojas mazliet vairāk un ēd nedaudz mazāk (vai mazāk neveselīgi), sasniegs vēlamo rezultātu – turklāt pilnīgi bez maksas.

Apģērbs

Ir atsevišķas apģērbu un apavu kategorijas, uz kurām taupīt noteikti nevajadzētu. Taču ir arī tādi apģērbi, par kuriem nav vērts pārmaksāt, piemēram, kokvilnas krekliņi vai zeķes. Turklāt arī labas kvalitātes drēbes ne vienmēr vajadzētu iegādāties par pilnu cenu. 

Pirms pērkat jaunas drēbes, uzdodiet sev divus jautājumus:

  • Vai ir pieejami kādi īpašie piedāvājumi, atlaižu kuponi vai lojalitātes kartes, kas šo preci ļaus iegādāties lētāk?
  • Vai Jūs varat nedaudz pagaidīt, kamēr šī prece tiks pārdota par akcijas cenu?

Izmantojot kuponus vai atlaižu karti, iespējams ietaupīt aptuveni 5 %. Un, ja Jums būs pacietība pagaidīt izpārdošanu, iespējams, kāroto iegūsiet pat līdz 70% lētāk.

TV kanāli, kurus neskatāties

tv kanāli

Iepazīšanās piedāvājumi, pārliecinoši pārdevēji, vilinoši komplekti var radīt situāciju, ka Jūs maksājat par TV kanāliem, kurus gandrīz nemaz neskatāties. Vienu vai divas reizes gadā ir vērts pajautāt sev, vai Jūs tiešām izmantojat visu, par ko maksājat.

Ja skatāties filmas vai sporta pārraides tikai pāris reižu mēnesī, ir vērts padomāt, vai ir vērts maksāt par pilnu TV paketi.

Dzeramais ūdens

Vairumā mājokļu pieejams labs dzeramais ūdens, taču, ja tomēr izvēlaties ūdeni iegādāties veikalā, pievērsiet uzmanību dažādu zīmolu ūdens cenām – to atšķirības ir ievērojamas, taču ūdens, kas atrodas iepakojumos – lielākoties tieši tāds pats.

Pieņemot gudrākus lēmumus attiecībā uz ikdienas izvēlēm, iespējams ietaupīt visai būtiskas naudas summas. Ietaupīto naudu, savukārt, var novirzīt citu, daudz svarīgāku, ieceru īstenošanai.