Mājas labiekārtošana un remonts: Ko vislabāk darīt vasarā?

Laiks rit uz priekšu. Ja esat domājis par mājokļa remontu, neļaujiet šīs vasaras idilliskajām dienām aizritēt, neieplānojot vismaz kādu no labiekārtošanas darbiem. Vasaras mēneši lieliski piemēroti dažādiem āra darbiem, piemēram, mājas fasādes atjaunošanai, kā arī uzdevumiem, kas prasa labu vēdināšanu. Ja šos darbus atliksiet uz rudeni, kad gaisa temperatūra būs krietni zemāka, centieni paveikt plānoto var aizkavēties, būtiski var samazināties arī paveikto darbu kvalitāte.

Izmantojot kvalificētu speciālistu palīdzību, šajā vasarā varat būtiski saīsināt darāmo darbu sarakstu, tam neatvēlot visas siltās nedēļas nogales. 

Turpinājumā daži mājokļa remonta un labiekārtošanas projekti, kas īpaši piemēroti vasarai.

Logu nomaiņa

Galvenais iemesls siltuma zudumam ziemas mēnešos ir veci logi. Tie rada lielāku apkures rēķinu un mazina mājas iemītnieku komfortu. Vasara ir īstais laiks, kad veikt logu nomaiņu, lai rudeni sagaidītu siltākās un omulīgākās telpās.

Ieejas durvju maiņa

Neatkarīgi no tā, cik ilgu laiku pavadāt kopjot dzīvžogu un pļaujot zālāju, Jūsu mājas kopējās uzturēšanas līmeni uzskatīs par vidēju, ja ieejas durvis nebūs pietiekami labā stāvoklī. Vecas, deformētas durvis ne vien izskatās drūmi, bet arī vairs nepilda nepieciešamās funkcijas. 

Ja Jūsu nama ārdurvis savu laiku ir nokalpojušas, izmantojiet šo vasaru, lai uzstādītu jaunas.

Virtuves skapīšu atjaunošana

Ja pārmaiņas nepieciešams ieviest arī virtuvē, var sākt ar virtuves skapīšu atjaunošanu. Ja to tehniskais stāvoklis ir pietiekami labs, uzlabot vizuālo nebūs sarežģīti – jauna krāsa, jauni rokturīši un daži dekoratīvie elementi ir viss, kas nepieciešams, lai virtuve izskatītos kā jauna. Turklāt šāda pieeja palīdzēs arī ietaupīt naudu, jo izmaksas būs mazākas, nekā tad, ja tiek iegādāta jauna virtuves iekārta. 

Labākais šajā plānā ir tas, ka Jūs varēsiet pagatavot ēdienu un uzņemt viesus skaistā virtuvē vēl pirms ballīšu sezonas beigām.

Virtuves iekārtas uzstādīšana

Ja tomēr ir izlemts mainīt virtuves iekārtu un darba virsmas, arī šim darbam vislabāk izvēlēties silto sezonu. Lai arī šis šķiet kā projekts, kuru var veikt jebkurā gadalaikā, tomēr jārēķinās, ka tas ietver gan vecās iekārtas iznešanu no mājas, gan jaunās ienešanu telpās. Šāda tipa materiāli mēdz būt ļoti smagi, tādēļ aukstums un apledojuši trotuāri šo darbu vienkāršāku noteikti nepadara.

Jumta nomaiņa

Vasara ir īstais laiks, lai pārbaudītu mājas jumta stāvokli un novērstu radušos bojājumus. Tādēļ, ja esat domājis par jumta remontu vai nomaiņu, dariet to tagad! Šobrīd jumta segumi pieejami plašā izvēlē, tādēļ katrs var izvēlēties sev piemērotāko risinājumu.

Kur iegūt finanses projektu īstenošanai?

projekts

Liela daļa no mājas labiekārtošanas un remontdarbiem prasa diezgan lielus finansiālos ieguldījumus, tādēļ ir gudri tos plānot iepriekš, atvēlot šim mērķim zināmu summu no pieejamā budžeta. Taču, ja ideja radusies spontāni un tās īstenošanai nepieciešamās naudas summas uzreiz nav, kā risinājums var būt nebanku kredīts, piemēram, kredītlīnija. Tas pieejams tiešsaistē – bez laikietilpīgu formalitāšu kārtošanas.

Kredītdevēji piedāvā dažāda apmēra summas uz īsākiem un garākiem termiņiem. Piemēram, patēriņa kredīts ļauj saņemt līdz 10 tūkstošiem eiro, tādēļ piemērots lielāku projektu īstenošanai. Pirms kredīta noformēšanas izvērtējiet gan tā nepieciešamību, gan savas iespējas veikt savlaicīgu aizdevuma atmaksu!

Izmantojiet vasaru ne vien lai atpūstos, bet arī lai labiekārtotu māju un apkārtni! Daudzus darbus siltajā sezonā paveikt patiešām ir daudz vienkāršāk.