7 mājas uzkopšanas kļūdas, kas var apdraudēt veselību

Ja ikdienā atbildat par mājokļa uzkopšanas darbiem, šis raksts Jums noteikti noderēs. Dzīvokļa vai mājas tīrīšana nereti aizņem vairākas stundas, pat tad, ja šķiet, ka platība nemaz nav tik liela. Taču, kā izrādās, ir vairākas kļūdas, kuras daudzi no mums pieļauj, izmantojot uzkopšanas piederumus un tīrot virsmas. Turklāt šīs kļūdas var radīt potenciālus draudus veselībai. Turpiniet lasīt, lai uzzinātu, no kādām kļūdām izvairīties.

1. Jūs visur izmantojat vienu tīrīšanas lupatiņu

Daudzi no mums ikdienā dažādu virsmu un priekšmetu tīrīšanai lieto gan mikrošķiedras, gan citu materiālu lupatiņas. Diemžēl gadās, ka vienu un to pašu drāniņu izmantojam dažādu telpu uzkopšanai. Šādā veidā mēs pārnēsājam mikrobus un baktērijas no vienas mājokļa vietas uz citu, paaugstinot risku aplipināties ar dažādām slimībām.

Tā vietā katrai telpai un plašākai zonai (piemēram, virtuves izlietnei, vannas istabas virsmām, tualetei) ieteicams izmantot atsevišķu lupatiņu, turklāt to nepieciešams regulāri mainīt.

2. Jūs lietojat putekļu slotu

Lai arī šī pūkainā slota uz kāta izskatās eleganti, tā it nemaz nav efektīva. Patiesībā, to izmantojot, mēs vienkārši paceļam putekļus gaisā, un pēc brīža tie nosēžas uz citām virsmām, veicinot alerģiju attīstību un saasināšanos. Tā vietā labāk izvēlēties mitro tīrīšanu, izmantojot mikrošķiedras vai citu šim mērķim atbilstoša materiāla audumu.

3. Jūs rūpīgi nenotīrāt griežamos dēlīšus

Ēdienu gatavošana ietver vairākus posmus, kuros uzkopšanai ir jāpievērš īpaša uzmanība. Viens no šiem soļiem ir rūpīga griežamo dēlīšu notīrīšana. Dažādu produktu pārpalikumi, kas pielīp virsmai, iekļūst plaisās un netiek notīrīti, ar laiku sāk bojāties.

Ja pēc tam uz šādas virsmas liekam svaigus produktus, pastāv saindēšanās vai infekcijas risks. Īpaši uzmanīgiem jābūt ar dēlīšu tīrīšanu pēc jēlas gaļas griešanas. Ieteicams virsmu pēc tam arī nodezinficēt.

4. Jūs nenotīrāt ūdens krānus un durvju rokturus

Kā zināms, uzkopšana ir ne tikai aktivitāte, kuru veicam savā mājoklī, bet arī veids, kā piepelnīties gadījumos, ja nepieciešami papildu līdzekļi. Neatkarīgi, vai tīrāt savu vai kāda cita mājokli vai biroju, atcerieties, ka durvju rokturi un ūdens krāni ir tās zonas, kurām pieskaramies ļoti bieži, tādēļ arī pastāv augstāks risks, ka uz tām būs dažādas baktērijas, vīrusi un mikrobi. Šīs vietas ikdienā vajadzētu tīrīt ar dezinfekcijas līdzekli.

5. Jūs piemirstat par atkritumu tvertnes tīrīšanu

Mēs ikdienā rūpējamies par to, lai iznestu miskasti, kas tā piepildījusies, taču nereti aizmirstam par pašas atkritumu tvertnes tīrību. Lai novērstu baktēriju vairošanos uz tās virsmas, reizi nedēļā vajadzētu veikt tvertnes tīrīšanu, to rūpīgi izmazgājot vai notīrot ar piemērotu līdzekli.

6. Laikus nenotīrītas ēdiena paliekas

Kuram gan no mums reizēm nerodas vēlme baudīt maltīti vai uzkodas viesistabā, skatoties TV vai arī strādājot pie datora? Diemžēl ēšana šajās zonās parasti nozīmē arī produktu palieku uzkrāšanos uz virsmām, starp klaviatūras taustiņiem un citur. Centīsimies ap sevi veidot tīru vidi, nekavējoties noslaukot virsmas, ja uz tām ir kādi netīrumi vai drupačas.

7. Jūs rūpīgi neizskalojat un neattīrāt trauku mazgājamo švammi

Daudzi no mums nenojauš to, ka tieši trauku mazgājamās švammītes sevī slēpj milzīgu apjomu baktēriju un mikrobu, jo siltā un mitrā vide ir ideāli piemērota, lai tie vairotos.

Gudrākais, ko varam darīt, ir regulāri mainīt sūkļus, kā arī ik pa laikam ievietot mitru švammi mikroviļņu krāsnī uz vienu minūti. Tas palīdzēs nogalināt baktērijas. Ja plāno iegādāties vai nepieciešams labot sadzīves tehniku, iespējams, Tev palīdzēs elastīgā kredītlīnija. Par to, kas ir kredītlīnija, vairāk vari uzzināt mūsu mājaslapā.

Savukārt lielākiem un nopietnākiem pirkumiem un mērķiem var tikt izmantots patēriņa kredīts internetā. Mēs esam par atbildīgu aizņemšanos, tādēļ, pirms aizdevuma noformēšanas, lūdzu, ievērtējiet savas iespējas to atmaksāt!