Mājokļa iekārtošana – 5 lietas, ko ņemt vērā

Pārvācoties uz jaunu dzīvesvietu, vēlamies iekārtot telpas ar svaigām, skaistām mēbelēm un citiem interjera elementiem. Protams, šajā procesā var nākties šo to pielabot un pielāgot savām vajadzībām.

Lūk, kas jāņem vērā, lai jaunā mājokļa iekārtošana būtu vienkāršāka un radītu rezultātu, kas atbilst Jūsu vēlmēm un finansiālajām iespējām!

5 faktori, kas jāņem vērā, iekārtojot mājokli

1. Dariet paši (DIY), kur vien iespējams

iekārtojums

Iegādājoties vai izīrējot jaunu māju vai dzīvokli, Jums noteikti jau ir radušies pietiekami daudz dažādu izdevumu, tādēļ saprotams, ka vēlaties ietaupīt. Par laimi, uztraukumam nav pamata, jo ir vairāki mājokļa uzlabošanas un pielāgošanas darbi, kurus varat paveikt pašu spēkiem, bez profesionāļu palīdzības. 

Turklāt mūsdienās internetā ir pieejamas arī detalizētas pamācības dažādiem uzdevumiem. Protams, ja tomēr plānojat kaut ko pilnībā pārveidot vai nojaukt, tad droši vien vajadzētu vērsties pie jomas speciālistiem.

2. Sākumā telpu iekārtojumā izvēlieties neitralitāti

Ievācoties jaunā mājoklī, var rasties vēlme radoši izpausties, spēlēties ar krāsām, tekstūrām, materiāliem un formām, izvēloties savas iecienītākās krāsas. Tomēr, lai gan dažkārt šāda pieeja nostrādā, finansiālā ziņā drošāk ir sākt ar ko neitrālu, un tad pakāpeniski pielāgot un papildināt telpu iekārtojumu, izvēloties krāsas, formas un dizainus, kas atbilst Jūsu gaumei.

Atcerieties, ka izvēloties tādus neitrālus toņus kā baltu, bēšu vai krēmkrāsu, ir teju neiespējami nošaut greizi. Pēc tam, kad būsiet iekārtojušies, varēsiet šos toņus atdzīvināt ar košākām detaļām, ja tāda vēlme radīsies.

3. Ievērojiet noteikto budžetu

Ir skaidrs, ka Jūs noteikti esat izlēmuši, cik liela summa nepieciešama mājokļa iekārtošanai, un ir sastādīts aptuvenais budžets. Lai arī, redzot dizainu daudzveidību un plašo sortimentu veikalos, nereti pārņem kārdinājums iegādāties dārgākas preces, nekā varam atļauties, no šāda soļa ieteicams izvairīties. Pieejamā budžeta pārsniegšana var novest Jūs pie jaunām finansiālām problēmām, kuru risināšana prasīs laiku un pūles.

Atcerieties, ka ārkārtas situācijās, kad nepieciešama nauda, noderēt var arī patēriņa kredīts internetā vai kredītlīnija, taču rūpīgi izvērtējiet savas iespējas to atmaksāt. 

Lai mājokļa iekārtošanas procesā nepārtērētos, vēlams arī izveidot sarakstus ar vēlmēm un vajadzībām. Tas palīdzēs nošķirt to, ko Jūs gribētu no tām precēm, kas patiešām ir vajadzīgas.

4. Veiciet precīzus mērījumus

mērījumi

Viena no biežākajām kļūdām, kuru cilvēki pieļauj, iekārtojot jaunu mājokli, ir mēbeļu un citu elementu izvēle, balstoties uz emocijām un pirmo iespaidu. Taču nekādā gadījumā nedrīkst aizmirst to, ka vērā jāņem arī pieejamā platība.

Iegādājoties pārāk lielu dīvānu vai pārāk mazu galdu virtuvei, Jūs ne tikai būsiet vīlušies, bet arī radīsiet sev finansiālus zaudējumus, jo prece nespēs kvalitatīvi pildīt savu funkciju. Vienmēr nomēriet, cik daudz vietas ir telpā. Prātīgāk mērījumus veikt divreiz.

5. Veiciet darbus soli pa solim

Mājokļa iekārtošana nav vienkāršs uzdevums, un tas var aizņemt laiku, kā arī prasīt pūles un finansiālus ieguldījumus. Lai arī cik ļoti Jūs vēlētos pasteigties un visu pabeigt, lai beidzot būtu miers, mēģiniet būt pacietīgi un darīt visu pakāpeniski, soli pa solim. Piemēram, varat sākt ar vienu telpu, kas tiek biežāk izmantota – viesistabu vai virtuvi. Iekārtojiet to pēc saviem ieskatiem un pēc tam virzieties tālāk uz nākamo istabu.

Tāpat varat sākt arī ar svarīgākajiem darbiem, piemēram, sadzīves tehnikas iegādi un izvietošanu, dzīvojamās istabas un guļamistabas mēbelēm un apgaismojumu. Sadalot lielākus uzdevumus mazākos, Jūs ne tikai ātrāk sasniegsiet vēlamo mērķi, bet arī aiztaupīsiet sev liekus uztraukumus.