Mazas virtuves iekārtojums: Kā telpu padarīt funkcionālāku?

Vai Jums ir radies jautājums par to, kā savu mazo virtuvi padarīt daudz funkcionālāku? Lai arī sākotnēji tas var šķist īsts izaicinājums, tomēr arī maza virtuve var kalpot kā laba vieta gan kulinārijas šedevru gatavošanai, gan viesu uzņemšanai. Platības ierobežojumiem noteikti nevajadzētu ierobežot telpas funkcionalitāti. Veicot dažas darbības, virtuvi iespējams pārvērst efektīvā un saistošā vidē, kas patiks gan Jums, gan viesiem. 

Pārveidojot  virtuvi, lai uzlabotu tās funkcionalitāti, Jums nāksies uzdot daudz jautājumu. Vai jums ir jāpārveido esošais virtuves dizains? Vai uzglabāšanas vietas var optimizēt, lai tajās ietilptu vairāk virtuves priekšmetu?

Galvenais pamatprincips, iekārtojot nelielu telpu, ir tās slēptā potenciāla atrašana – atrast radošu veidus, kā efektīvi izmantot katru kvadrātmetru, vienlaikus neapdraudot stilu. 

Turpinājumā dažas idejas, kā iekārtot mazu virtuvi, lai tā būtu maksimāli funkcionāla. 

Sāciet ar virtuves plānu 

iekārtojuma plāns

Funkcionāla grīdas plāna izveide ir svarīga jebkura izmēra telpā, bet mazās platībās tas ir divtik svarīgi. Skaista virtuve ar nepārdomātu izkārtojumu nebūs pietiekami funkcionāla. Pārliecinieties, ka visi svarīgākie elementi –  izlietne, ledusskapis (lasiet rakstu kā izvēlēties ledusskapi) un plīts virsma ir viegli pieejami un  katram no tiem ir pietiekami daudz vietas, lai tos ērti izmantotu. Pievērsiet uzmanību skapīšu izkārtojumam, lai būtu drošs, ka ikdienā lietotās lietas ir ērti pieejamas.

Staigājiet pa telpu (vai nu burtiski, vai tikai prātā!), lai izlemtu, kāds izkārtojums Jums derēs vislabāk. Ikviens izkārtojuma aspekts, sākot no grīdas plāna un beidzot ar skapīšiem, radīs atšķirību starp mazu virtuvi, kas Jums patīk, un nelielu virtuvi, kas dara Jūs traku. 

Izvēlieties īstās krāsas 

Izvēlieties krāsas, ko vēlaties redzēt savā virtuvē. Ieviešot pārāk daudz krāsu nelielā telpā, efekts būs pārāk kliedzošs.

Vislabāk dot priekšroku neitrāliem toņiem, piemēram, dabiskam kokam, baltai un pelēkai krāsai. Kas attiecas uz atsevišķiem elementiem, piemēram, ierīcēm, tās var izvēlēties, piemēram, melnā vai misiņa krāsā. Izmantojot šādu shēmu, telpa šķitīs plašāka un aicinošāka. 

Parūpējieties par optimālu uzglabāšanu 

Nelielā telpā glabāšanas jautājums ir īpaši būtisks. Tomēr pārāk daudz skapīšu var radīt nomācošu sajūtu. Viens no risinājumiem ir ieviest atvērtos plauktus. Ja tomēr atvērtie plaukti nav īsti Jūsu gaumē, kompromiss varētu būt skapīši ar stikla durvīm. Šīs salīdzinoši nelielās izmaiņas ļoti ietekmēs mazas virtuves izskatu. 

Rūpīgi izvēlieties apgaismojumu 

virtuves apgaismojums

Ja Jūsu virtuve ir maza, ir īpaši svarīgi pārliecināties, ka apgaismojums veic savu darbu. Neatkarīgi no tā, cik daudz triku Jūs izmantojat, lai telpa šķistu lielāka, slikts, nepārdomāts apgaismojums vienmēr veicinās mazas telpas sajūtu. 

Labs risinājums ir apgaismojuma izvietošana virs salasdarba virsmas telpas vidū. Ja tādas nav,  apgaismojumu var izvietot virs virtuves izlietnes, lai trauki nebūtu jāmazgā tumsā. Tāpat apgaismojumu vajadzētu  izvietot virs atvērtiem plauktiem, ēdamzonas, darba virsmām. Jebkurā gadījumā apgaismojumam ir liela nozīme – tas palīdz mazai virtuvei vizuāli kļūt daudz lielākai. 

Pievērsiet uzmanību funkcionalitātei

Lai mazas virtuves iekārtojums būtu maksimāli efektīvs, jāpiedomā arī pie aprīkojuma funkcionalitātes. Atslēga ir vienkāršot visu, paturot tikai tās lietas un ierīces, ko patiešām izmantojat. Tas radīs mazāk jucekļa gan uz virsmām, gan plauktos un atvilknēs. 

Izvēlieties skaistas, funkcionālas ierīces, lai padarītu dzīvi vieglāku, vienlaikus piešķirot telpai individualitāti. 

Spēks ir detaļās 

Tas, ka virtuve ir maza, nenozīmē, ka Jums jāatmet ambīcijas. Pievērsiet uzmanību detaļām – sākot no logu apdares materiāliem, beidzot ar priekšmetiem, kas atrodas uz virtuves virsmām. Katram no šiem elementiem ir būtiska nozīme, lai telpa izskatītos grandioza. 

Ņemot vērā, ka mazā virtuvē pie iekārtojuma jāpiedomā īpaši rūpīgi, var nākties pielikt vairāk pūļu, lai atrastu tieši to, kas vajadzīgs. Bez šaubām, jebkuras pārmaiņas prasa arī mazākus vai lielākus finansiālos ieguldījumus – lai virtuve izskatītos labi un būtu maksimāli funkcionāla, noderīgs var būt aizdevums remontam. Tā ir iespēja uzreiz iegādāties visu nepieciešamo, bet maksāt par to vēlāk. Pirms tam gan svarīgi izvērtēt savu maksātspēju. 

Iekārtot mazu virtuvi tā, lai tā būtu ne vien skaista, bet arī funkcionāla, var būt izaicinoši, bet tas patiešām ir iespējams. Svarīgi plānot un pievērst uzmanību detaļām – tad arī rezultāts iepriecinās.