Nauda mūsdienās – vai tiešām tas ir spēks un vara?

Tā ir iespēja mācīties, ceļot un dzīvot citādāk.

Cilvēki ir iemācījušies ar naudu spēlēties, manipulēt un rīkoties tā, lai to vairotu. Tomēr, ne katram tas padodas. Tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc pasaulē vieni ir vairāk, citi – mazāk pārtikuši. 

Cik mums ir naudas, un kā mēs to realizējam?

nākotne

Naudas realizācija

Naudai patīk, kad to apgroza, nevis krāj zeķē. Nauda ir paredzēta tam, lai mēs to tērētu, lai iegādātos to, kas mums nepieciešams un to, ko vienkārši sirds kāro. Bet, vai mēs maz mākam ar to rīkoties?

Budžeta plānošanas prasme

Ir cilvēki, kas dzīvo no algas līdz algai. Saņemot algu var dažas dienas uzdzīvot, garšīgi paēst un izklaidēties. Pārējais mēnesis paiet mokoši – gaidot nākamo algas dienu. Šādiem cilvēkiem nav skaidrs, kas ir budžets un kā to plānot, kas ir krājkonts un kā to izmantot. Parasti tieši šiem cilvēkiem rodas finansiālas problēmas – laikus neatgriezti aizņēmumi, ātrie kredīti u.c.

Naudas manipulācijas

Tai pat laikā ir cilvēki, kas iemācījušies manipulēt ar naudu un tiem, kam tā ir, vienalga, vairāk vai mazāk. Nauda vairo naudu – ja ieguldīsim kādā projektā, tā atgriezīsies ar uzviju. Lūk, pareizā gultne, kurā novirzīt savus līdzekļus. Lai cik laikietilpīgi Latvijā būtu uzsākt biznesu un izrauties, daudzi mēģina un viņiem izdodas. Tie, kuriem netrūkst drosmes un apņēmības, mēģina uzreiz ārpus Latvijas, jo šeit realizēt savas idejas ir sarežģīti, diemžēl.

Ar ideju nepietiek – nepieciešams ieguldījums

budžeta plānošana

Ja agrāk pietika ar lielisku ideju, lai kļūtu par miljonāru, tad tagad ir nepieciešama laba finansiālā bāze, lai kaut ko uzsāktu. Ja pašiem nav pietiekams uzkrājums vai sponsors, tad risinājums ir kredīts, ko bankas izsniedz arī jaunajiem uzņēmējiem. Patēriņa kredīts nozīmē, ka varat aizņemties vēlamo summu uz ilgāku laika periodu. Ja bizness izdosies – atdosiet ātrāk.

Par labu veselību ir nedaudz jāpiemaksā

Saka, ka par naudu nevar nopirkt veselību un mīlestību. Diemžēl mūsdienās nauda nosaka daudz, dažkārt arī to, vai būsim veseli un skaisti. Rindas pie ārstiem ir garas, bieži vien nav laika gaidīt mēnešus, lai apmeklētu nepieciešamo speciālistu. Ja jums ir iespēja maksāt par ārstu, tad viss notiek krietni ātrāk – uz maksas vizītēm rindas ir īsākas. Par naudu mēs varam iegādāties savu veselību.

Zāles ir dārgas, konsultācijas, terapijas un aprūpe. Cilvēki cenšas, lai veselību uzturētu dabiskā ceļā, jo tieši medicīna ir milzīgs finansiāls ieguldījums katrā ģimenē. Kam ir nauda, tas nebēdā par dārgām manipulācijā un medikamentiem. Par samaksu atveras vairāk ceļu – klīnikas, ārzemju speciālistu konsīliji un īpašas zāles. Kredīts veselībai dažkārt arī var palīdzēt, ja tās izvēlē esam atbildīgi.

Bez naudas mēs nevaram iztikt, tieši tāpēc mums tas būtu jāizmanto! Mācīties, izglītoties, uzturēt sevi mundru un veselu – ticēt un rīkoties, ka nauda vairosies un nesīs daudz patīkamu brīžu dienu no dienas.