Noderīgi padomi, kā ziemā ietaupīt degvielu

Ziemas laikā ir īpaši jārūpējas par savu automašīnu. Rūpīgi jāseko līdzi tās tehniskajam stāvoklim, lai būtu pēc iespējas drošāk atrasties uz ceļa, jo, kā jau zināms, tad ziemas laikā ceļa segums mēdz būt slidens, kā arī ne vienmēr tas ir attīrīts no sniega, it īpaši, ja Jums nākas pārvietoties pa mazākas nozīmes autoceļiem.

Papildus automašīnas remonta izmaksām, palielinās arī izmaksas par degvielu, jo ziemas laikā degvielas patēriņš pieaug. 

Kā ietaupīt degvielu? Lasiet raksta turpinājumu! Tajā būs daži noderīgi padomi par degvielas taupīšanu.

Automašīnas uzsildīšana

Esiet pacietīgs

Lai jebkurš iekšdedzes dzinējs darbotos optimāli, ir vajadzīga noteikta temperatūra. Ir cilvēki, kuri ir nepacietīgi, tāpēc nevēlas gaidīt, kamēr dzinējs sasniegs nepieciešamo temperatūru. Iespējams, ka arī Jūs, dodoties katru rītu uz darbu, negaidāt, kad dzinējs uzsils, jo nevēlaties nokavēt darbu. Taču ir pierādīts, ka auksts dzinējs patērē pat par 10% vairāk degvielas nekā silts dzinējs. Tāpēc vislabāk būs, ja nedaudz uzsildīsiet dzinēju un tikai tad dosieties ceļā.

Nepārsniedziet 3000 apgriezienus

Neatkarīgi no dzinēja veida, ikviens dzinējs vislabāk uzsilst darbībā, nevis stāvot uz vietas. Tāpēc pirmās 10 vai 15 braukšanas minūtes cenšaties nepārslogot dzinēju, tas ir, nepārsniedziet 3000 apgriezienus.

Lai vai kā, degvielas patēriņš ir ļoti plašs jēdziens. Visvairāk tas ir atkarīgs no katra autovadītāja braukšanas stila. Visekonomiskāk būs, ja brauksiet ar 90 km/h lielu ātrumu.

Salona sildīšana

auto uzsilde

Nav noslēpums, ka zemā gaisa temperatūrā dzinējs uzsilst daudz lēnāk, nekā vasaras laikā, kad ārā ir silts. Liela daļa autovadītāju vēlas pēc iespējas ātrāk uzsildīt automašīnas salonu, lai tajā būtu silti un patīkami pārvietoties, tāpēc uzreiz ieslēdz visas sildierīces. Taču tas nav pareizi. 

Kamēr dzinējs nav uzsilis, arī salons neuzsils, tajā tiks dzenāts tikai aukstais gaiss, kā arī tiks patērēts lielāks degvielas daudzums. Lai dzinējs uzsiltu pēc iespējas ātrāk, sildierīces ir jāieslēdz tikai tad, kad ir uzsākta braukšana.

Noteikti pievērsiet uzmanību arī dzinēja dzesēšanas šķidruma līmenim. Ja tā līmenis būs nepietiekams, palielināsies automašīnas salona apsildes laiks.

Vienmērīga braukšana

Ja vēlaties ietaupīt degvielu, tad jābrauc vienmērīgi, kā arī jāizvairās no sānslīdes. Automašīna patērēs vairāk degvielas, ja tai būs jāpārvar sniega sanesumi vai citi šķēršļi, kas var atrasties uz ceļa ziemas laikā

Turpretī vienmērīga braukšana var ietaupīt degvielu līdz pat 15%. Tāpēc izvairieties no straujiem paātrinājumiem, pretējā gadījumā var nākties strauji bremzēt. Strauja bremzēšana ziemas laikā ir bīstama.

Pareizs spiediens riepās

Ziemas laikā liela loma ir pareizam spiedienam automašīnas riepās. Vienmēr ir jāpārliecinās, vai riepās ir pareizais spiediens. Tas ļaus gan drošāk piedalīties ceļu satiksmē, gan ietaupīs degvielas patēriņu. 

Tāpēc, ja gandrīz katru dienu pārvietojaties ar savu automašīnu, tad regulāri sekojiet līdzi spiedienam riepās. To var izdarīt gan mājās, ja ir nepieciešamās ierīces, gan visās degvielas uzpildes stacijās. Tas aizņems vien pāris minūtes, taču ilgtermiņā ietaupīs Jūsu naudu.

Apsveriet aizdevuma priekšrocības

Lai sagatavotu automašīnu ziemas sezonai, var nākties šķirties no diezgan lielas naudas summas. Tāpat arī ziemas laikā var rasties kādi neplānoti izdevumi saistībā ar automašīnu. Dažkārt cilvēki mēdz izmantot tādu iespēju kā auto kredīts vai aizdevums auto remontam, kas palīdz tikt galā ar visām izmaksām, un ļauj turpināt ceļu ar automašīnu.

Ja domājat par jauna auto iegādi, iesākumā iesakām izlasīt šo rakstu.