Kā pēc laulībām mainās finansiālā situācija?

Kā mainās jaunās ģimenes finansiālā situācija laulībā?

precēts pāris

Pēc kāzām abu jaunlaulāto dzīvē notiek dažādas pārmaiņas. Tās ietekmē teju katru sfēru, tai skaitā arī finanses. Rodas dažādi jautājumi un izaicinājumi, kā turpmāk rūpēties par jaunās ģimenes kopējo budžetu. 

Lai ceļš uz piemērotākā risinājuma atrašanu būtu vienkāršāks, iesakām Jums pievērst uzmanību vairākiem svarīgiem soļiem, kas palīdzēs pierast pie pārmaiņām un saprast, kā pēc laulībām mainās finansiālā situācija.

Sāciet ar sarunu par naudu

Lai arī ar finansēm saistītos jautājumus prātīgāk būtu izrunāt jau pirms kāzām, ir pietiekami daudz jaunlaulāto, kas par šo tēmu sāk domāt tikai pēc apprecēšanās. 

Esiet atklāti

Iepazīstot viens otra finansiālo situāciju, Jums abiem vajadzētu noskaidrot ienākumu līmeni, saistības un to apjomu, naudas tērēšanas paradumus un citus aspektus, kas var šķist svarīgi attiecīgajā situācijā. Jo atklātāki Jūs viens pret otru būsiet, jo vieglāk būs pieņemt lēmumus un pielāgoties jaunajai situācijai.

Izprotiet sava partnera finansiālās saistības

finansiālās saistības

Mūsdienās teju ikvienam cilvēkam ir mazākas vai lielākas finansiālās saistības. Tas var būt agrāk noformēts patēriņa kredīts privātpersonām, studiju kredīts vai arī kāds cits aizdevums. 

Iepazīstot to, ar kādām saistībām katru mēnesi sastopas Jūsu partneris, Jums abiem būs vienkāršāk saprast, kā plānot kopīgus izdevumus, piemēram, par mājokli, degvielu, pārtiku vai citām precēm un pakalpojumiem. 

Izrunājiet, kā abi plānojat nokārtot konkrētās saistības, lai tās neietekmētu Jūsu kopdzīves kvalitāti.

Izveidojiet budžetu, kas der Jums abiem

Lai to izdarītu, ieteicams apkopot pēdējo pāris mēnešu rēķinus un čekus. Aprēķiniet, cik lielu summu katrs no Jums ik mēnesi tērē rēķinu apmaksai un citiem neatliekamiem izdevumiem. Pēc tam pievērsiet uzmanību pāri palikušajai summai, kuru apvienojot varēsiet tērēt kopējām izmaksām

Padomājiet par neparedzētiem gadījumiem

Atcerieties, ka jebkurā brīdī var parādīties arī dažādas neplānotas situācijas, kuru risināšanai nepieciešama nauda, piemēram, vajadzīgs auto remonts. Padomājiet, kurš segs šo izdevumus? Neaizmirstiet katrs sev atvēlēt summu personīgajiem tēriņiem.

Noskaidrojiet, par ko katrs no Jums atbildēs

Turpinot iepriekšējā punktā aizsākto tēmu, Jums ir jāsaprot, kā turpmāk sadalīsiet dažādu izdevumu segšanu. Piemēram, kurš maksās par pārtiku, kas segs izdevumus par degvielu un kā vienoties par dāvanu iegādi draugiem un tuviniekiem. 

Šie visi ir svarīgi jautājumi, kas rūpīgi jāpārdomā, lai Jūs abi varētu nonākt pie saprātīgas vienošanās.

finanšu plānošana

Organizējiet “finanšu randiņu”

Sarunām par naudu vajadzētu būs nepiespiestām un pašsaprotamām – nav iemesla gaidīt, kad notiks kas slikts. Tieši tādēļ katru mēnesi pārim vajadzētu atvēlēt vienu pēcpusdienu, lai veltītu tieši šim mērķim – “finanšu randiņam” – kurā Jūs varat pārspriest ar naudu saistītos lēmumus, noskaidrot, kāds ir progress kāda finanšu mērķa sasniegšanā, un saprast, vai ir nepieciešams ko mainīt. 

Komandas darbs

Tas ir komandas darbs, kurā jāpiedalās Jums abiem. Nav prātīgi visu finanšu lēmumu pieņemšanu un naudas kontroli atstāt tikai viena partnera pārziņā, kamēr otram cilvēkam nav ne jausmas, cik lieli ir Jūsu kopējie ienākumi un izdevumi.