callchatcheckchevron-downchevron-leftchevron-rightchevron-upclient-contactclient-loansclient-messagesclient-personalclient-settingsdecoicon-barswhy-processicon-closelogo monophone-callsendsettingswhy-offerswhy-processwhy-termswhy-thumbwrite

7 soļi personīgā aizdevuma iegūšanai

7 soļi personīgā aizdevuma iegūšanai

Lai arī mūsdienās personīgā aizdevuma saņemšanas iespējas izmanto daudzi, ir vairāki nozīmīgi aspekti, kuriem ne vienmēr tiek pievērsts pietiekoši daudz uzmanības. Tajā pašā laikā, apzinoties savu atbildību, un to, kā rīkoties pareizi, aizdevumu saņemt un atmaksāt būs daudz vienkāršāk. Turpinājumā ielūkojieties septiņos svarīgākajos soļos, kas jāizpilda, lai iegūtu personīgo aizdevumu!

1. Izvirziet mērķi aizdevuma izmantošanai.

Nonākot pie lēmuma noformēt pieteikumu naudas kredītam, Jums noteikti ir bijis viens vai vairāki iemesli to darīt, no kā arī visbiežāk izriet mērķis, kuram naudu paredzēts tērēt. Neatkarīgi no tā, vai plānojat to izmantot veselības aprūpei, izglītībai, auto vai mājokļa remontam, preču vai pakalpojumu iegādei, prātīgi ir izvirzīt konkrētu mērķi. Pieteikumu aizpildiet tikai tad, kad esat skaidri sev noformulējuši nolūku naudas izmantošanai un pārdomājuši tā nozīmi Jūsu dzīvē.

2. Nosakiet aizdevuma summu.

Kad esat definējuši, kādam mērķim finanšu līdzekļi nepieciešami, jānoskaidro, cik liela summa Jums ir vajadzīga. Atsevišķos gadījumos to izdarīt būs vienkāršāk, piemēram, ja izmantoti medicīnas pakalpojumi, un Jums jau pieejams čeks par to apmaksu. Savukārt, ja, piemēram, ir jāiegādājas jauna veļas mašīna, jo iepriekšējā sabojājusies, izpētiet to, kādu modeli vēlaties pirkt, lai saprastu, cik liela summa Jums būs nepieciešama (ņemiet vērā arī iespējamās papildu izmaksas – piegādi un uzstādīšanu).

3. Salīdziniet procentu likmes.

Pirms aizņematies, svarīgi izpētīt, kādas procentu likmes piedāvā dažādi aizdevēji, jo tās tiešā veidā ietekmē, cik liela summa Jums būs jāatmaksā. Salīdziniet dažādu kredītdevēju procentu likmes, lai noskaidrotu Jums izdevīgāko, jo tās mēdz pat ievērojami atšķirties. Pievērsiet uzmanību tādam jēdzienam kā GPL, kas ir Gada procentu likme, jo tā parāda, kāda būs komisijas maksa gadā par aizdevumu, kuram piesakāties. Tāpat izpētiet pieejamo informāciju arī par citām procentu likmēm, kas var uz Jums attiekties – procentu likmi mēnesī. Ne visi aizdevēji norāda to, kas veido kopējās kredīta izmaksas jeb GPL. Šeit var būt ietverta arī komisijas nauda, piemēram, pakalpojuma un kredīta administrācijas maksa. Izvēlieties uzticamu aizdevēju, kurš neslēpj to, par ko Jums ir jāmaksā, saņemot aizdevumu.

4. Iedziļinieties līguma nosacījumos.

Tā kā aizdevēju noteikumi par kredīta izsniegšanu un atmaksu var būt dažādi (piemēram, kārtība, kādā tiek piešķirti un atmaksāti ātrie vai patēriņa kredīti, atšķiras), pirms aizņematies naudu, vienmēr izpētiet līguma nosacījumus. Tas palīdzēs izvairīties no pārpratumiem un citām problēmām, ar kurām nereti saskaras personas, kas piesakās aizdevumam. Kā minēts iepriekš, pievērsiet uzmanību informācijai par procentu likmēm, termiņam, kādā jāatmaksā aizdevums, kopējai atmaksājamai summai un informācijai, kādu konkrētais aizdevējs apstrādā, kādas ir Jūsu tiesības un pienākumi. Aizdevuma līguma vispārīgie noteikumi parasti ir pieejami kredītiestādes mājas lapā. Tāpat, lai Jūs būtu informēti, rūpīgi izlasiet arī sadaļas par to, kas notiek gadījumā, ja nevarat aizdevumu atmaksāt laikā - kāda ir procedūra, soda procenti un kā Jums rīkoties šādā situācijā.

5. Pārbaudiet, vai atbilstat nosacījumiem aizdevuma iegūšanai.

Ir vairāki kritēriji, kam jāatbilst, lai persona varētu saņemt aizdevumu. Pirmkārt, Jums jābūt pastāvīgam Latvijas Republikas iedzīvotājam. Otrkārt, ņemiet vērā, ka aizdevums pieejams personām no 20 līdz 70 gadiem. Treškārt, jāpārliecinās, ka kādā no Latvijas komercbankām Jums ir aktīvs konts (tāds, kuru izmantojat). Ceturtkārt, nepieciešams aktīvs mobilā tālruņa pieslēgums kādā no Latvijas tīkliem. Visbeidzot, Jums ir jābūt pastāvīgiem, oficiāliem ienākumiem, kas ļauj aizdevumu atmaksāt.

6. Noskaidrojiet atmaksas termiņu.

Piesakoties aizdevumam, tiks noteikts Jūsu kredītreitings, kā rezultātā saņemsit individuālu piedāvājumu ar Jums pieejamo aizdevuma summu, kā arī termiņu, kādā naudu būs nepieciešams atmaksāt. Piedāvājumu varēsit apdomāt 48 stundas un ja tas Jūs apmierinās, varēsit parakstīt līgumu internetā.

7. Saņemiet aizdevumu.

Ja esat rūpīgi pārdomājuši visus iepriekš minētos punktus, aizpildiet pieteikuma formu izvēlētā aizdevēja mājas lapā, veiciet nepieciešamās darbības, un pēc neilga brīža, kad aizdevējs būs izskatījis pieteikumu un izvērtējis Jūsu maksātspēju, saņemsit atbildi. Pozitīvas atbildes gadījumā nauda tiks pārskaitīta uz Jūsu norādīto bankas kontu.

Saistītie raksti