Ar ko rēķināties personīgā aizdevuma iegūšanai?

Lai arī aizdevuma saņemšanas iespējas izmanto daudzi, ir vairāki nozīmīgi aspekti, kuriem ne vienmēr tiek pievērsts pieteikoši uzmanības. Tajā pašā laikā, apzinoties savu atbildību, aizdevumu saņemt un atmaksāt būs vienkāršāk.

Kredīta nepieciešamība

Sāksim ar to, ka pieteikšanās kredītam ir ļoti nopietns lēmums.

Pat tad, ja nepieciešamā naudas summa nav liela, rūpīgi jāpārdomā, vai tiešām kredīts būs labākā izvēle. Ikviens aizdevums nāk ar savu atbildību un nosacījumiem, kuru neizpildes gadījumā varat sabojāt savu kredītvēsturi un pat vēl vairāk.

Neatkarīgi no tā, vai plānojat kredītu izmantot veselības aprūpei, izglītībai, auto vai mājokļa remontam, preču vai pakalpojumu iegādei, prātīgi ir izvirzīt konkrētu mērķi. Pieteikumu aizpildiet tikai tad, kad esat skaidri sev noformulējuši nolūku naudas izmantošanai un pārdomājuši tā nozīmi Jūsu dzīvē.

Dažādi kredītu veidi

Ja esat nolēmis ņemt kredītu, tad nākamais solis ir saprast, kādam kredītam pieteikties, jo kredītu veidi ir dažādi.

Ja Jūs vēlaties iegādāties nekustamo īpašumu, tad Jums nepieciešams hipotekārais kredīts, kas ir ilgtermiņa aizdevums, kurš būs jāatmaksā, iespējams, vairāku desmitu gadu garumā. Bet ir iespējams izvēlēties arī kādu no alternatīvām šim kredītam.

Savukārt, ja Jums ir nepieciešams aizdevums, ko izmantosiet kāda pirkuma, piemēram, sadzīves tehnikas iegādei vai arī kā pirmo iemaksu jaunas automašīnas iegādei, tad Jums piemērots varētu būt Creamcredit piedāvātais patēriņa kredīts.

personīgā aizdevuma saņemšana

Aizdevuma summa

Kad esat definējuši, kādam mērķim finanšu līdzekļi nepieciešami, jānoskaidro, cik liela summa Jums ir vajadzīga.

Atsevišķos gadījumos to izdarīt būs vienkāršāk, piemēram, ja izmantoti medicīnas pakalpojumi, un Jums jau pieejams čeks par to apmaksu. Savukārt, ja, piemēram, ir jāiegādājas jauna veļas mašīna, jo iepriekšējā sabojājusies, izpētiet, kādu modeli vēlaties pirkt, lai saprastu, cik liela summa Jums būs nepieciešama. Ņemiet vērā arī iespējamās papildu izmaksas – par piegādi un uzstādīšanu.

Papildu izdevumi

Lai arī, saņemot kredītu, šķiet, ka Jums ir parādījušies papildu naudas līdzekļi, tā nebūt nav.

No kredīta saņemšanas brīža, Jums jārēķinās, ka turpmāk kādu laiku Jums ik mēnesi būs papildu izdevumi – kredīta maksājums. Līdz ar to Jums jau laikus savā budžeta plānā šie izdevumi ir jāiekļauj.

Pirms aizņematies, svarīgi izpētīt, kādas procentu likmes piedāvā dažādi aizdevēji, jo tās tiešā veidā ietekmē, cik liela summa Jums jāatmaksā.

Pievērsiet uzmanību tādam jēdzienam kā GPL jeb Gada procentu likme, jo tā parāda, kāda būs komisijas maksa gadā par aizdevumu, kuram piesakāties.

Tāpat jānoskaidro, vai aizdevējam nebūs jāmaksā komisijas nauda, piemēram, pakalpojuma un kredīta administrācijas maksa.

Izvēlieties uzticamu aizdevēju, kurš neslēpj to, par ko Jums ir jāmaksā, saņemot aizdevumu!

Kredīta atteikums

Ne vienmēr un ne visiem kredīts vispār tiek piešķirts.

Kredīta atteikuma iemesli var būt dažādi, piemēram, sabojāta kredītvēsture, nepietiekami vai neregulāri ienākumi vai neatbilstība kādiem citiem kredīta piešķiršanas nosacījumiem.

Tāpat jārēķinās, ka tiem, kuriem ir slikta kredītvēsture vai bijušas problēmas ar aizdevuma atmaksu, pat, ja arī kredīts tiek piešķirts, tas var būt jāatmaksā ar lielākiem ikmēneša procentu maksājumiem.

Līguma nosacījumi

Tā kā aizdevēju noteikumi par kredīta izsniegšanu un atmaksu var būt dažādi, pirms aizņemieties, vienmēr izpētiet līguma nosacījumus! Tas palīdzēs izvairīties no pārpratumiem un citām problēmām, ar kurām nereti saskaras personas, kas piesakās aizdevumam. 

Kā minēts iepriekš, pievērsiet uzmanību informācijai:

  • procentu likmēm, 
  • termiņam, kādā jāatmaksā aizdevums,
  • kopējai atmaksas summai,
  • kādu informāciju konkrētais aizdevējs apstrādā, 
  • kādas ir Jūsu tiesības un pienākumi, 
  • kas notiek gadījumā, ja nevarat aizdevumu atmaksāt laikā – kāda ir procedūra, soda procenti un kā Jums rīkoties šādā situācijā.

Aizdevuma līguma vispārīgie noteikumi parasti ir pieejami kredītiestādes mājas lapā. 

Aizdevuma saņemšana

Var būt situācijas, kad naudas līdzekļi nepieciešami steidzami. Šeit jāņem vērā, ka dažādi aizdevēji piedāvā naudu pārskaitīt uz klienta kontu dažādos laikos. Proti, ir aizdevēji, kuri naudu pārskaitīs jau tajā pašā dienā (bez papildu maksas vai par papildu komisijas maksu), savukārt citi, piemēram, pēc 5 dienām.

Abos gadījumos ir gan savi plusi, gan mīnusi, tādēļ apdomājiet – cik steidzami Jums nauda nepieciešama.

Mēs aicinām un atkārtoti uzsveram – pirms aizņemties, izvērtējiet savas iespējas aizdevumu atmaksāt laikā un bez problēmām!