Personīgo finanšu padomi

Mūsdienās ikvienam vajadzētu uzmanīt un sekot līdzi savām finansēm – ienākumiem un izdevumiem, taču nereti apzināmies, ka tas nav viegli, un sekošana savam budžetam sagādā pārāk lielas raizes, tādēļ to nedarām. 

Lai palīdzētu Jums paspert soli tuvāk savam mērķim uz finansiālo brīvību un vēlmi kļūt turīgākam, iesakām izlasīt dažus finanšu padomus

Izvairieties no nevajadzīgiem jeb impulsīviem pirkumiem

Diezgan liela sabiedrības daļa ikdienā pērk nevajadzīgas lietas un jau pēc pāris dienām savu pirkumu nožēlo. Tieši tādēļ pirms pakalpojuma vai jaunas lietas iegādes vajadzētu rūpīgi apdomāt, vai tā Jums ir patiesi nepieciešama.

Izvairieties no liekiem tēriņiem, tā ietaupīsiet naudu, turklāt Jūsu finanšu situācija būs daudz stabilāka!

Savā makā turiet pēc iespējas mazāk naudas

Ja Jums šķiet, ka šis ieteikums nestrādā, tad kļūdāties. Aizbraucot uz tirdzniecības centru un pastaigājot pa veikaliem, vēlme pēc nevajadzīgiem tēriņiem ir liela, kā nekā veikalos piedāvātais klāsts vilina ikvienu. Taču apzinoties, ka naudas Jūsu maciņā lielākiem tēriņiem nav, līdz ar to nevarat iegādāties kāroto, Jūs kļūsiet piesardzīgāks un pārdomāsiet katru savu pirkumu.

Dodoties iepirkties, nevajadzētu ņemt līdzi savu debetkarti, jo arī tā vilina veikt vieglprātīgus un nevajadzīgus pirkumus.

Ja vēlaties pasargāt savas finanses un uzlabot finansiālo situāciju, savā maciņā lieciet tikai tik, cik nepieciešams, un bankas karti atstājiet mājās!

Izmantojiet atlaižu kuponus un akcijas

Reklāmas televīzijā un internetā – no tām vairs nav iespējams izvairīties. Lai arī dažkārt tās mums nepatīk, piemēram, brīdī, kad skatāmies savu mīļāko seriālu, tās mēdz būt informatīvas un ļoti noderīgas, īpaši, ja paziņo par dažādām akcijām un atlaidēm. Tā ir iespēja ietaupīt.

Atlaižu laiku, protams, vajadzētu izmantot, jo preces šajā laikā ir lētākas, bet arī tad ir jāpārdomā katrs pirkums, lai neiegādātos ko tādu, kas ne reizi netiks lietots un būs nekam nederīgs.

Esiet uzmanīgi un izvērtējiet katru pirkumu, taču atcerieties, ka akcijas Jums var palīdzēt ietaupīt!

Cenu salīdzināšana

Cenu salīdzināšana ļauj iegādāties preci vai pakalpojumu izdevīgāk, kas nozīmē, ka varat ietaupīt, tādējādi atliekot naudu uzkrājumu veidošanai. Salīdzināt cenas vajadzētu ne tikai pirms lielāku pirkumu veikšanas, bet arī pērkot dārzeņus, augļus, ikdienas preces. Pārtikas produktu iegādei dodieties uz tuvāko tirgu, jo tur cenas nereti ir mazākas!

Salīdzināšana ir nepieciešama arī tad, ja vēlaties, piemēram, aizņemties.

Veidojiet iepirkumu sarakstus

iepirkumu saraksts

Iepirkumu sarakstu veidošana ikvienu var pasargāt no nevajadzīgu un neapdomātu pirkumu iegādes. Tādēļ vēl pirms došanās uz veikalu, sastādiet sarakstu ar produktiem un precēm, kas nepieciešams, un pieturieties pie tā! Redzēsiet, ka iegādāties tikai nepieciešamo būs daudz vienkāršāk. Turklāt tas ātri vien kļūs par ieradumu.

Izvairieties no dārgiem un kaitīgiem ieradumiem

Viens no izplatītākajiem kaitīgajiem ieradumiem ir smēķēšana. Tas ir arī visai dārgs ieradums un kaitīgs ne tikai finansiāli, bet galvenokārt veselībai. Ja Jums ir atkarība no šī vai cita ieraduma, cīnieties, lai no tā atbrīvotos! Atmetot jebkuru kaitīgu ieradumu, arī Jūsu finansiālā situācija var krasi uzlaboties.

Sekojiet līdzi savam budžetam

Mainiet paradumus

Par turīgu cilvēku nav iespējams kļūt ātri, turklāt vēl dzīvojot ierasto dzīvesveidu. Neapšaubāmi iepriekš minētie padomi var palīdzēt Jums ietaupīt savu naudu, atlikt to savā krājkontā, ieguldīt vai veikt kādu citu noderīgu darbību. Taču, ja patiešām vēlaties, lai brīvo līdzekļu Jums būtu vairāk, Jums jāseko līdzi savam budžetam.

Apbruņojieties ar pacietību

Pirmajā brīdī veidot budžetu var šķist sarežģīti, taču ikviena jauna darbība tāda ir. Tikai pēc laika, kad saprotam tās pozitīvo ietekmi, un iemācāmies to darīt, tas kļūst par ieradumu.

Bet svarīgi ir ne tikai prast izveidot budžetu, bet arī strikti un disciplinēti to ievērot. Jūs manīsiet, ka pats maināties. Šādā veidā audzināt arī savu raksturu.

Esiet nelokāms

Sastādiet budžetu un sekojiet tam! Tikai tā iemācīsieties veikt pārdomātus un atbildīgus lēmumus.