Lieliskas idejas piknika zonas ierīkošanai pagalmā

Silti vasaras vakari, ģimenes vai draugu kompānija, gards ēdiens – pēc gada aukstākajiem mēnešiem to gaida teju ikviens. Dienām paliekot arvien garākām un siltākām, cilvēki labprātāk izvēlas savu laiku pavadīt ārā, izbaudot laikapstākļus un rīkojot piknikus. Kādēļ gan nerīkot piknikus pagalmā? Izbaudiet labvēlīgos laikapstākļus maksimāli – esam apkopojuši lieliskas idejas piknika zonas ierīkošanai pagalmā!

Pajumte

Piknika zonu iespējams izvietot zem klajas debess, tomēr laikapstākļus nekad nevar paredzēt pilnībā, tādēļ vienmēr noderēs pajumte, kas nodrošinās, ka laikapstākļu dēļ sen plānotais un kārotais pikniks nav jāatceļ. Kā pajumte var kalpot terase, nojume vai lapene. Populārākā izvēle ir lapene, jo tā padara pagalmu estētisku, turklāt nodrošina atsevišķu telpu, kas pilnībā paredzēta atpūtai. Tāpat lapeni un nojumi var izmantot, lai nodalītu dažādas pagalma zonas: dārzs, dzīvnieka mājvieta, spēļlaukums.

dārza mēbeles

Mēbeles

Kad noteikta atbilstošākā piknika vieta vai izvietota pajumte, jāveic nākamais solis – dārza labiekārtošana. Parūpējieties par piknika zonas estētiku un komfortu, izvietojot piemērotas dārza mēbeles. Galvenokārt nepieciešami krēsli un galds, un vairumā gadījumu cilvēki izvēlas jau gatavus dārza mēbeļu komplektus, ko var papildināt ar pufiem, šūpuļtīkliem un citiem elementiem.

Dārza mēbeles varat izveidot arī patstāvīgi, izmantojot koka paletes. Viss, kas nepieciešams – koka paletes, skrūves, skrūvjmašīna un mīksti paliktņi, ar ko nosegt krēslus. Lai padarītu piknika zonu vēl estētiskāku, paletes pēc tam varat nokrāsot sev vēlamā krāsā un nolakot.

ēdiena gatavošana piknikam

Gatavošana

Kas gan ir pikniks bez gardas maltītes? Pastāv daudz un dažādas iespējas, kā pagatavot gardu ēdienu ārtelpās – varat izveidot, piemēram, ugunskura vietu no ķieģeļiem vai novietot lielu ugunskura trauku uz kājām. Tāpat varat izmantot tradicionālu čuguna vai metāla grilu. Ugunskura vietas vai grila izmērs atkarīgs no tā, cik cilvēkiem paredzēts gatavot – ģimenei vai tomēr viesībām?

Lai maltītes pagatavošana piknika zonā būtu pēc iespējas ērtāka, izveidojiet arī uzglabāšanas vietu – plauktus vai kastes, kurā atrodas viss nepieciešamais, kā trauki, glāzes, ēdamrīki, gatavošanas rīki utt. Lapenē varat izvietot arī mazu ledusskapi, kurā glabāt ēdienam nepieciešamās sastāvdaļas.

Ainava

Ja dzīvojat mājoklī, kas atrodas ainaviskā vietā, Jums ir paveicies – iekārtojiet piknika zonu tā, lai no tās paveras baudāms skats. Ja mājoklis neatrodas īpaši ainaviskā vietā, neuztraucieties, jo ainavu iespējams izveidot paša spēkiem! Veidojiet apstādījumus, kuros iekļaujiet dažādus ziedus un vīteņaugus, kā arī pievienojiet dažādus dekorus – statujas vai, piemēram, strūklaku.

Tomēr esiet uzmanīgs un nepārspīlējiet, jo mākslīgi radītai ainavai jāsaplūst ar dabisko ainavu! Izvairieties izvietot pārāk daudz elementu un neierobežojiet piknika zonu ar žogu, krūmiem vai citām barjerām, kas var radīt šaurības sajūtu.

pikniks pagalmā

Saule

Dārza darbi pavasarī un vasarā mēdz pamatīgi nogurdināt, un karstās dienās, kad vēlēsieties atpūsties un izbaudīt maltīti, Jūs diez vai gribēsiet, lai Jūs apspīd karsta saule. Domājiet soli uz priekšu – izveidojiet piknika zonā saulessargu, kas vajadzības gadījumā Jūs pasargās! Ja dārzā ir pajumte, atsevišķs saulessargs nebūs nepieciešams, taču, ja pajumtes nav, kā saulessargs var kalpot arī parastais lietussargs, vīteņaugi, krūmi un koki.

Apgaismojums

Lai padarītu piknika zonu mājīgu, pievienojiet tai apgaismojumu – dārza laternas, lampiņas vai pārvietojamas apgaismes ierīces. Uz pajumtes varat piestiprināt LED gaismas virteni. Apgaismojums ir svarīgs, jo tas kalpo ne tikai dekoratīviem, bet arī praktiskiem nolūkiem, kad ģimenes pasēdēšana vai viesības ieilgst līdz pat naktij.

Garšaugi

Parūpējieties par to, lai piknika maltītēm nekad nekā netrūkst! Izmantojiet puķu kastes vai podus, kur iestādiet garšaugus – baziliku, rozmarīnu, piparmētras, rukolu, raudeni u.c. Garšaugi var kalpot arī kā vizuāls elements, turklāt tie radīs patīkamu smaržu.

Siltums

Kamēr dienas ir siltas un saulainas, Jums nav jāuztraucas, tomēr vasaras vakari var būt pat ļoti drēgni, tādēļ noteikti jāparūpējas par to, lai piknika laikā nesalst. Vienkāršākais risinājums ir ugunskurs, papildus var izvietot arī āra sildītājus. Varat izveidot arī improvizētu āra kamīnu no ķieģeļiem.

Ceram, ka šīs idejas dārzam Jums noderēs, lai iekārtotu funkcionālu un ērtu piknika zonu! Plānojat iekārtot arī mājokli, taču šobrīd nav pieejamas brīvas finanses, lai to izdarītu? Jums var palīdzēt kredīts labiekārtošanai, tomēr izvērtējiet savas iespējas kredītu atmaksāt!