Sadzīves tehnikas iegāde – kas jāņem vērā?

Kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties sadzīves tehniku?

Sadzīves tehnika pavisam noteikti ir viens no svarīgākajiem pirkumiem, tādēļ pirms tam rūpīgi jāapdomā un jāapskata vairākas lietas.

Ja vēlaties izvairīties no galvassāpēm un veikt kvalitatīvu ilgtermiņa pirkumu, noteikti ņemiet vērā šo informāciju.

Apskatiet atsauksmes

Pirms iegādājaties sadzīves tehniku, noteikti uzklausiet citus cilvēkus, kam ir pieredze ar izvēlēto preci, vai palasiet atsauksmes, kas pieejamas internetā. Noteikti nepaļaujieties vien uz pārdevēja viedokli, jo viņam bieži vien svarīgākais ir pārdot preci, tādēļ arī atsauksme var būt neatbilstoša realitātei.

Pārliecinieties, ka atsauksmes avots ir uzticams, jo mūsdienās pieejamas arī viltotas, mārketinga nolūkos, izveidotas atsauksmes.

Ziniet savas vēlmes

Iegādāties skaistu tehniku var būt ļoti vilinoši, taču svarīgākais vienmēr ir tieši tas, lai izvēlētā prece atbilst Jūsu vēlmēm. Ja gatavojaties, piemēram, iegādāties ledusskapi, kura saldētavā uzglabāt krājumus ziemai, pat visskaistākais ledusskapis sagādās Jums vilšanos, ja tajā nebūs pietiekami lielas saldētavas.

Esiet uzmanīgi un pret iegādes procesu attiecieties nopietni!

Izvairieties no impulsīviem pirkumiem

impulsīvi pirkumi

Sadzīves tehnikas iegāde nekādā gadījumā nedrīkst būt impulsīvs pirkums! Rūpīgi jāpārdomā vairāki aspekti, no kā atkarīga preces cena, īpaši tad, ja šīs svarīgās preces iegādei izmantoti aizdevumi.

Lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, pieņemiet tikai un vienīgi pārdomātus lēmumus! Sākumā izlemiet, kas Jums ir svarīgākais – tas var ietvert tādas īpašības kā “energoefektīva”, “atzīta visā pasaulē” vai “mūža garantija”. Salīdziniet dažādus modeļus un arī dažādus veikalus. Ja tomēr nespējat izvairīties no impulsīviem pirkumiem, palūdziet palīgā kādu radinieku vai draugu.

Apskatiet visas iespējas, funkcijas

Pirms pirkuma veikšanas rūpīgi apskatiet lietošanas instrukciju un iepazīstieties ar piedāvāto funkciju klāstu – apdomājiet, kādas funkcijas Jums nepieciešamas. Noteikti netaupiet līdzekļus sadzīves preču iegādei, jo tas ir ilgtermiņa pirkums.

Mūsdienās tiek piedāvāti patēriņa kredīti, ar kuru palīdzību iespējams iegādāties pašu jaunāko un funkcionālāko sadzīves tehniku. Ja vēlaties izmantot šo iespēju, pirms tam rūpīgi apdomājiet, vai spēsiet kredītu atmaksāt.

Ņemiet vērā lielumus

Iegādājoties sadzīves tehniku, ir svarīgi, lai tā iederētos mājoklī, kur paredzēta. Noteikti nomēriet vietu, kur ierīci paredzēts novietot. Tāpat pievērsiet uzmanību lielumiem: platumam, augstumam un dziļumam.

Neaizmirstiet izmērīt gaiteni vai kāpņu telpu, jo izvēlētajai precei jāatbilst arī telpai, pa kuru tā tiks transportēta. Ja šaubāties par izmēriem, izveidojiet minēto mēru sarakstu un dodieties ar to uz veikalu. Uzrādiet speciālistam vai salīdziniet konkrētos mērus pats!

izpēte

Papildu vajadzības

Dažām ierīcēm ir nepieciešams papildu aprīkojums, lai tās pareizi darbotos. Tas sevī ietver tādas lietas kā caurules, skrūves, cita veida stiprinājumus. Kad iegādājaties sadzīves tehniku, pārliecinieties, vai arī virsmas segums, uz kura tiks novietota tehnika, ir piemērots – iespējams, nepieciešams iegādāties arī papildu segumu.

Detaļas un to precizitāte

Visbiežāk sastopamā problēma, iegādājoties sadzīves tehniku, ir durvis. Ar to saskaras tieši tie, kas iegādājas ledusskapi vai veļas mašīnu. Svarīgākais, kas vienmēr jāapskata un jāpārdomā – vai izvēlētās ierīces durvis atveras Jums ērtā veidā un netraucē apkārt esošajiem priekšmetiem.

Neaizmirstiet pārbaudīt arī to, vai ierīce nav pārāk skaļa. Troksnis var traucēt gadījumā, ja, piemēram, jaunā veļas mašīna novietota veļas mazgātavā, kas ir tieši savienota ar dzīvojamo istabu.