Signalizācijas uzstādīšana dzīvoklī

Signalizācijas uzstādīšana dzīvoklī var izmaksāt daudz, taču tās neuzstādīšana var izmaksāt vēl vairāk. Dažādi pētījumi pierādījuši – ja mājoklim uzstādīta signalizācija, pastāv mazāka iespēja, ka mājoklis ieinteresē potenciālo zagli. 

Lūk, vēl daži iemesli, kādēļ signalizācijas uzstādīšana dzīvoklī vienmēr ir laba doma.

Garantēta miera izjūta

miera sajūta

Zinot, ka dzīvoklis ir aizsargāts pret dažādiem negadījumiem, signalizācija sniedz miera izjūtu. Kad dzīvokļa īpašnieki ir padzīvojuši, kādā veidā nespējīgi vai gluži vienkārši bieži paliek vieni, miera izjūta ir nozīmīgs faktors. Jāņem vērā, ka signalizācija ne tikai paziņo par iespējamām briesmām, bet arī raida tiešo paziņojumu konkrētai apsardzes firmai, tādējādi iemītnieku prāti var būt mierīgi, jo vienmēr būs kāds, kas palīdz.

Pasargātas vērtības

Bieži vien cilvēki savā dzīvoklī glabā dažādus svarīgus un vērtīgus priekšmetus. Fiziskas vai mentālas lietas, neviens nevēlas zaudēt to, kas viņam ir patiesi nozīmīgs. Tomēr, kad dzīvokli apmeklē nevēlami ciemiņi, viņiem nerūp šo lietu mentālā vērtība – viss, kas nonāk zagļa rokās, tiek vērtēts naudā. Jāņem vērā, ka signalizācija dzīvoklī aizsargā visa veida vērtības, jo tā nostrādā neatkarīgi no tā, kas apdraud dzīvokli – vai tas ir zaglis, uguns vai tomēr kas cits.

Iespēja ietaupīt

Iegādājoties dzīvokli, dzīvokļa apdrošināšana var būt obligāta prasība, ja izmantota tāda iespēja kā aizdevums (šeit). Apdrošināšanas izmaksas atšķiras atkarībā no dzīvokļa atrašanās vietas, mājas veida, polises plāna,  apdrošināšanas sabiedrības, u.c. faktoriem. Daži dzīvokļu īpašnieki šo apdrošināšanu redz kā naudas izšķiešanu, un šajā gadījumā signalizācijas uzstādīšana var kalpot kā apdrošināšanas alternatīva. 

Apdrošināšana ir paredzēta, lai segtu zaudējumus vai bojājumus, kas var rasties ugunsgrēka, viesuļvētras, plūdu, u.c. katastrofu rezultātā. Signalizācija, protams, nevar novērst šos draudus, tomēr var brīdināt par tiem, sniedzot iespēju tos laicīgi novērst. Izvēle ir Jūsu rokās – tā ir iespēja ietaupīt, uzstādot signalizāciju, nevis iegādājoties apdrošināšanu, tomēr Jums nopietni jāapdomā, kas no tiem Jūsu dzīvoklim ir piemērotāks. Iespējams, ka pilnīgai drošībai tomēr nepieciešami abi.

Papildu uzraugi

Viens no lielākajiem ieguvumiem, ko signalizācija sniedz dzīvoklim, ir tas, ka tā nodrošina pastāvīgu uzraudzību pat tad, ja pats nevarat to nodrošināt. Dodoties uz darbu vai ceļojumā, nav jāuztraucas, ka dzīvoklis tiek atstāts bez uzraudzības – izmantojot signalizācijas pakalpojumus, vienmēr ir kāds, kas reaģēs uz ārkārtas situācijām. Protams, pakalpojuma sniedzēji neuzrauga dzīvokli pastāvīgi, tomēr situācijās, kad nostrādā signāls, ārkārtas darbinieki dodas uz objektu, lai noskaidrotu, vai viss ir kārtībā.

Aizsardzība pret nevēlamiem ciemiņiem

Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ vajadzētu apdomāt signalizācijas uzstādīšanu, ir tas, ka tā garantē aizsardzību pret nevēlamiem ciemiņiem. Diemžēl dzīvokļu laupīšanai ir viens no visaugstākajiem noziedzības rādītājiem, un ar to var saskarties ikviens dzīvokļa īpašnieks. Jāņem vērā, ka signalizācijai šajā sakarā ir ne tikai aizsardzības, bet arī biedētāja loma, jo daudzos gadījumos zaglis maina savus nodomus brīdī, kad tikai ieraudzījis, ka tā mērķis aprīkots ar signalizāciju.

Aizsardzība pret ugunsgrēkiem

aizsardzība pret ugunsgrēku

Dzīvokļa signalizācija parasti orientēta uz aizsardzību pret nevēlamiem ciemiņiem, tomēr bieži vien tā nodrošina papildu aizsargbarjeras dzīvokļu īpašniekiem. Kamēr daudzi dzīvokļu īpašnieki uzstāda vien dūmu detektorus, kas brīdina par iespējamiem uguns draudiem, signalizācija piedāvā agrīnās brīdināšanas sistēmu. Signalizācija brīdina ne tikai par dūmiem, bet arī par strauju temperatūras maiņu.

Teiciens “tur, kur ir dūmi, ir  arī uguns” ir patiess, tomēr uguns var būt arī tur, kur ir karstums. Lai gan detektorus var iegādāties atsevišķi, bez signalizācijas, tie nedod signālu uzraugiem, kam ārkārtas situācijās var būt ļoti nozīmīga loma.

Saindēšanās iespējamības novēršana

Saindēšanos ar oglekļa monoksīdu izraisa bezkrāsaina un bezaromāta gāze, kas atrodas degšanas dūmos. Dzīvoklī oglekļa monoksīdu sastapt krāsns dūmos, dedzinot malku vai kokogles, arī dažādās citās apkures sistēmās un gāzu iekārtās. Oglekļa monoksīda noplūdes var fiksēt detektori, kas atgādina dūmu detektorus – tos var iegādāties atsevišķi vai kā dzīvokļa signalizācijas komponentu. 

Tāpat kā signalizācijai pievienots dūmu detektors, arī šīs ierīces uzstādīšana kā mājas drošības sistēmas daļa sniedz iespēju nosūtīt ārkārtas ziņojumu uzraugiem, kā arī izsaukt avārijas brigādi, kas nepieciešamības gadījumā mazinās saindēšanās simptomus. Jo ātrāk cilvēks nepieciešamības gadījumā var pamest dzīvokli un saņemt palīdzību, jo mazāka iespēja, ka tam visam būs letāls iznākums.