6 gadījumi, kad Jūsu taupīgums var izmaksāt vairāk

6 situācijas, kad nevajadzētu taupīt

Taupīgums lielākoties tiek uzskatīts par pozitīvu īpašību, un ne viens vien cilvēks vēlētos iemācīties prasmīgāk rīkoties ar saviem finanšu līdzekļiem. Taču ir situācijas, kurās naudas taupīšana nav labākais risinājums, un tā var novest pie vēl lielākiem izdevumiem. 

Aplūkosim sešas ikdienišķas situācijas, kurās cilvēku vēlme taupīt var izmaksāt vairāk.

1. Nedošanās pie ārstiem uz profilaktiskām pārbaudēm

ārsta apmeklējums

Par spīti informācijai medijos un medicīnas nozares pārstāvju aicinājumiem, joprojām ir daudz cilvēku, kas pie zobārsta, ginekologa, urologa, acu ārsta un citiem speciālistiem dodas ļoti reti vai pat nekad.

Negaidiet pēdējo brīdi

Ārstu vizīšu cenas nekādā veidā nav iespējams salīdzināt ar summu, kuru var nākties iztērēt, ja būsiet nopietni saslimuši. Iedomājieties, cik daudz cilvēku būtu spējuši ietaupīt līdzekļus un saglabāt veselību, ja laicīgi dotos pie ārsta! Negaidiet, kad neliels traucēklis pārtaps par nopietnu un bīstamu problēmu.

2. Nepietiekamas rūpes par automašīnu

Ikviens atbildīgs transportlīdzekļa īpašnieks zina, ka nepieciešams ieplānot regulāru automašīnas pārbaudi un apkopi. Tās atlikšana vai izvairīšanās no apkopes veikšanas ir viena no galvenajām kļūdām, kuras pieļauj auto saimnieki. 

Daudzas problēmas, kuru risināšanai nepieciešams dārgs remonts, būtu bijis iespējams novērst ekonomiskākā veidā, regulāri aizvedot mašīnu pie meistara uz apskati.

3. Taupīšana uz apdrošināšanas rēķina

Mūsdienās apdrošināšana pieejama ne tikai automašīnai, bet arī mājoklim, ceļojumiem un veselībai. Viena no biežāk iegādātajām polisēm ir OCTA, kas obligāta visiem šoferiem, kuri piedalās satiksmē. Taču nereti gadās, ka autovadītāji izvēlas palikt pie šī minimuma, neieguldot papildu līdzekļus apdrošināšanā, kas varētu viņus nopietnāk pasargāt no apjomīgiem izdevumiem nākotnē. 

Nākotni nevaram paredzēt

Šeit jāatceras, ka dzīvē mēdz gadīties dažādas neplānotas situācijas, kurās atbilstoša apdrošināšana var izglābt Jūs no pamatīgiem tēriņiem. Protams, ja par to neesat padomājuši, kā alternatīva var būt arī patēriņa kredīts, kas šobrīd Creamcredit.lv pieejams līdz pat 10 000 eiro apmērā.

4. Nepārdomāta iepirkšanās lielveikalā

iepirkšanās

Viens no veidiem, kā cilvēki mūsdienās cenšas ietaupīt – samazinot izdevumus par pārtiku. No vienas puses, tas ir prātīgs lēmums, jo šī ir viena no apjomīgākajām izdevumu kategorijām. Taču, iegādājoties lētākus produktus, lai ietaupītu, mēs nepadomājam, ka bieži vien tie arī ir neveselīgi un ilgtermiņā negatīvi ietekmē mūsu veselību. 

Ne velti izstrādāti dažādi pētījumi, kuros atklāts, ka uzturam ir milzīga nozīme cilvēku labsajūtā un veselībā ne tikai šobrīd, bet arī pēc pieciem, desmit un vairāk gadiem.

5. Lētāko naktsmītņu rezervācija

Nav pārsteigums, ka savus atvaļinājumus un brīvo laiku daudzi cilvēki iecienījuši pavadīt, dodoties tuvākos un tālākos ceļojumos. Neiztrūkstoša šo piedzīvojumu daļa ir arī naktsmītņu rezervācija. Vēloties ietaupīt uz to rēķina, var nākties sastapties ar neatbilstošiem apstākļiem, atrašanās vietu, kas ir tālu no Jūsu plānotajām apskates vietām un citiem aspektiem, kas rezultātā rada izdevumus, nevis ietaupījumu.

6. Izvairīšanās meklēt profesionāļu palīdzību

Sākot ar grāmatvedības kārtošanu savam biznesam, beidzot ar jumta ieklāšanu, sarežģīta remonta veikšanu un ceļojuma plānošanu. Ir profesijas, kas īpaši radītas, lai paveiktu dažādus uzdevumus, kurus mēs pašu spēkiem tik labi nespētu izdarīt. 

Tādēļ, ja apzināties, ka Jūs neesat speciālists kādā jomā, prātīgāk ir meklēt profesionāļu palīdzību, kas samazinās kļūdu un neveiksmīga rezultāta risku dažādās situācijās, kā arī pasargās no liekiem izdevumiem.