Vai esat finansiāli gatavs darbam no mājām?

Mūsdienās arvien populārāks kļūst termins “freelanceris”, kas ietver sevī darba stilu un formātu, kādā cilvēks strādā. Iespēja strādāt no mājām vai jebkuras citas pasaules vietas, radusies pateicoties digitālajam laikmetam, kad internets, datori un mobilie sakari ir pieejami teju jebkurā civilizētā vietā. 

Kas ir tie faktori, kas ļauj strādāt no mājām, un kādas ir priekšrocības, kā arī, vai Jūs pats būtu spējīgs un finansiāli gatavs šādam darba formātam – lasiet turpinājumā!

strādāt no mājām

Kādu profesiju pārstāvjiem ir iespējams strādāt no mājām?

Jebkuras profesijas pārstāvim šāda iespēja, protams, nav iespējama. Piemēram, ķirurgs, stjuarts vai sētnieks nespēs darbu paveikt bez fiziskas klātbūtnes, tomēr ir virkne profesiju, kurās nav obligāti jābūt birojā, lai uzdotais darbs tiktu paveikts. 

Radošas un tehniskas nozares

Visbiežāk tās ir radošās profesijas – rakstnieks (copywriter), mārketinga speciālists, mūziķis, projektu vadītājs. Arī tehniskāka veida profesiju pārstāvji var savu darbu veikt izcili, arī esot mājās, piemēram, programmētājs, interneta veikala vadītājs vai pat tele-mārketinga speciālists. 

Ja esat pieņēmis lēmumu strādāt no mājām un Jūsu profesija to ļauj, tad tam ir jābūt gatavam arī Jūsu darba devējam un, protams, arī Jums pašam, ja veidosiet savu klientu un pienākumu daudzumu no nulles. Tas noteikti ir izaicinājums, kam jāgatavojas ir jau laicīgi. 

Ja esat nolēmis vienoties ar darba devēju

Kad esat ieradies birojā, tas darba devējam pierāda, ka veiksiet savus darba pienākumus, jo esat redzeslokā, tomēr pārejot uz formātu “strādāt no mājām”, Jums vajadzētu uzreiz saprast, ka tiksiet pastiprināti vērtēts ne tikai ar izpildīto darba kvalitāti, bet arī ar termiņiem un paveiktā intensitāti. 

Šādā formātā Jums uzreiz ir sevi jāierobežo ar darba laika režīmu un pienākumu izpildi arī esot mājās. 

pašnodarbinātais

Ja esat nolēmis sākt no nulles

Šāds pavērsiens dažkārt ir cilvēkiem, kuri nav atraduši savu sirdsdarbu esošajās profesijās, vai jaunajām māmiņām. Cilvēki, kuri nolemj darīt to, ko ir vēlējušies, ar iespēju nopelnīt, bet esot mājās, to nolemj laikus un parūpējas, lai būtu stabils un skaidrs rīcības plāns. Sākot biznesu nu nulles, sākums nekad nevienam nebūs viegls – tas prasīs enerģiju, laiku un milzīgu neatlaidību, kā arī nedrīkstēs padoties pie pirmajām grūtībām. 

Rūpīgi apsveriet visus faktorus

Lai iegūtu darbu, ko darīt no mājām, nāksies daudz interesēties par atvērtajiem darba piedāvājumiem, rakstīt svešiem cilvēkiem, reaģēt uz sludinājumiem un informēt savas paziņas. 

Pirms aizejat no stabila darba, aprēķiniet visus izdevumus (cik tie ir lieli, vai tos iespējams iegrožot, vai ir ņemti kredīti, kas šobrīd ir jāatdod), ar kuriem būs tuvākajā laikā jārēķinās. Jābūt arī rezerves finansēm, jo no tā brīža, kad uzsāksiet savu personīgo projektu “darbs no mājām”, tikai Jūs pats būsiet atbildīgs, cik nopelnīsiet un vai vispār spēsiet ko nopelnīt. 

Atcerieties par uzņēmējdarbības oficiālu noformēšanu

Papildus tam, neaizmirstiet, ka darbs no mājām bieži vien arī ir jānoformē juridiski – pašnodarbināta persona, mikrouzņēmums vai patents, kur pēdējiem diviem Jums ir vajadzīgas arī nelielas finanses šo uzņēmējdarbību noformēšanai oficiāli. 

Labā ziņa – strādājot no mājām, Jūs varat ņemt tik projektus, cik spēsiet paveikt, un nestrādāt tikai pie viena uzņēmuma, tādejādi ļaujot sev nopelnīt vairāk nekā parasti. 

Būt neatlaidīgam cilvēkam ar laiku atmaksājas, jo izdodas izveidot klientu loku, kas ļauj saņemt stabilus ienākumus, tāpēc nepadodieties pie pirmajām grūtībām un stingri pieturieties pie plāna!