Vai ilgtermiņa kredīts internetā ir piemērotākais aizdevums Jūsu vajadzībām?

Lai arī daudzveidīgie aizdevumi mūsdienās sniedz papildu izvēles iespējas, tie vienlaikus arī apgrūtina lēmuma pieņemšanu, jo reizēm nav viegli saprast, kurš finansiālais risinājums piemērots tieši Jums. Ilgtermiņa kredīts iecienīts to personu vidū, kuras dod priekšroku mazākam ikmēneša maksājumam ar garāku atmaksas termiņu. Tomēr, kā jau ikvienam citam aizdevumu veidam, arī ilgtermiņa aizdevumam ir savas priekšrocības un trūkumi. Turpinājumā piedāvājam noderīgu informāciju, kas palīdzēs saprast, vai šis ir Jums piemērots.

Kas ir ilgtermiņa aizdevums?

ilgtermiņa aizdevums

Kā jau nosaukums vēsta, ilgtermiņa aizdevums ir finanšu risinājums, kam raksturīgs garāks atmaksas termiņš un attiecīgi arī lielākas summas, kurām var pieteikties. Visbiežāk šī veida kredīts ir pieejams summā no 50 vai 100 eiro līdz pat vairākiem desmitiem tūkstošu eiro, ar atmaksas termiņu līdz pat 60 un vairāk mēnešiem. 

Piesakoties šim aizdevumam internetā, personas, vadoties pēc savas finansiālās situācijas, parasti var norādīt ne tikai vēlamo kredīta summu, bet arī to, cik liels varētu būt ikmēneša maksājums, kas savukārt ietekmē galējo atmaksas termiņu. Jo mazāka būs summa, ko esat gatavi maksāt katru mēnesi, jo garāks būs kopējais atmaksas periods un otrādi. Katru mēnesi veicamā maksājuma summas un datumi ir fiksēti, tādēļ personai ir iespēja jau iepriekš saplānot savu budžetu tā, lai varētu visu samaksāt laikā. 

Ilgtermiņa aizdevums internetā pieejams gan banku, gan nebanku kredītiestādēs, un katrai no tām ir savi nosacījumi kredīta saņemšanai un atšķirīgas procentu likmes. Vairumā gadījumu šie kredīti var tikt noformēti internetā, pat neizejot no mājas un parakstot līgumu digitālā veidā, taču lielāka apjoma aizdevumu noformēšanai personas dažkārt tiek aicinātas ierasties kredītiestādes birojā klātienē, kā arī kredīta saņemšanai var būt nepieciešama ķīla vai galvojums.

Ar ko ilgtermiņa kredīts atšķiras no citiem aizdevumu veidiem?

Domājot par pretstatu ilgtermiņa aizdevumam, prātā nāk īstermiņa aizdevums jeb mums visiem labi zināmais ātrais kredīts, kas vairs nav tik populārs, kā tas bija pirms dažiem gadiem.

Salīdzinot ar īstermiņa variantiem, ilgtermiņa kredītiem ir lielākas pieejamās summas, ilgāks atmaksas termiņš, kā arī nereti izdevīgākas procentu likmes, kas ir svarīgi ikvienai personai, kura noformē aizdevumu. Ilgtermiņa aizdevumiem atmaksas process ir pakāpenisks, ar mazākām ikmēneša summām, kas jāsedz, turpretī īstermiņa kredītiem atmaksas termiņš ir tikai līdz 30 dienām. 

Īstermiņa kredītiem parasti netiek prasīta ķīla vai galvojums, un arī to pielietošanas veidi mēdz atšķirties no tā, kā cilvēki parasti izmanto ilgtermiņa kredītus, ko aplūkosim turpinājumā.

Kādiem mērķiem paredzēts ilgtermiņa aizdevums?

Vēl viena atšķirība starp īstermiņa un ilgtermiņa aizdevumiem ir to pielietošanas veids. Īstermiņa kredītus lielākoties izmanto steidzamām vajadzībām, piemēram, ja pēkšņi saplīst ledusskapis, un steidzami tas jāsalabo. Tāpat šādu finanšu risinājumu izmanto ikdienas izdevumu segšanai un rēķinu apmaksai, ja līdz algai atlicis nedaudz.

Turpretī ilgtermiņa aizdevums internetā piemērots apjomīgāku un nopietnāku ideju īstenošanai, kas iepriekš ir pārdomātas un apsvērtas, noskaidrojot, ka tieši šis ir labākais veids, kā tās finansēt. Populārākie šī aizdevuma pielietošanas veidi ir sekojoši:

  • Mājas vai dzīvokļa remonts;
  • Mēbeļu iegāde;
  • Jauna vai lietota auto iegāde;
  • Medicīnas pakalpojumu izmantošana;
  • Izglītība un sevis attīstīšana;
  • Auto remonts;
  • Lielāku patēriņa preču iegāde;
  • Sapņu un ieceru piepildīšana.

Kam pievērst uzmanību, izvēloties ilgtermiņa kredītu?

aizdevuma mērķi

Pateicoties tam, ka mūsdienās ilgtermiņa aizdevums ir salīdzinoši viegli pieejams, arvien vairāk cilvēku to nepieciešamības gadījumā izskata kā iespējamo variantu naudas līdzekļu saņemšanai.

Taču, lai no plašā aizdevēju piedāvājuma izvēlētos īsto, ir jāzina svarīgākās lietas, kurām pievērst uzmanību, izvēloties ilgtermiņa kredītu.

Kredītdevēju pieejamība  

Kad zināt, cik liela summa Jums vajadzīga, noskaidrojiet, pie kuriem aizdevējiem to varat saņemt. Izvēle no mazāka iestāžu skaita ietaupīs laiku un pūles.

Citu pieredze

Aprunājieties ar draugiem, radiem un citiem tuviem cilvēkiem, kuri var dalīties savā pieredzē un ieteikt labus kredītdevējus.

Kredītiestādes reputācija, uzticamība un ātrums 

Mūsdienās kredītus ar ilgāku atmaksas laiku piedāvā vairākas iestādes, taču ne visas no tām ir uzticamas. Salīdzinot vairākus variantus, izpētiet aizdevēju reputāciju, uzticamību, kā arī darbības ātrumu, proti, cik ātri varat saņemt kredītu savā kontā.

Līguma nosacījumi

Šis ir viens no svarīgākajiem noteikumiem, kas jāņem vērā, pirms piesakāties aizdevumam. Katrai kredītiestādei ir savi nosacījumi, kas var ietekmēt Jūsu izvēli. Izlasiet ne tikai vispārīgo informāciju, bet arī tekstu sīkā drukā, jo tieši tur var būt minēti svarīgi nosacījumi.

Atmaksas process, komisijas maksa, procentu likmes 

Daļa no līguma nosacījumiem noteikti būs veltīta, lai aprakstītu to, kā pareizi atmaksāt kredītu, kā arī, kādas ir ar aizdevumu saistītās izmaksas, proti, procentu likmes un komisijas maksas. Tās visbiežāk katram klientam nosaka individuāli, balstoties uz viņa kredītvēsturi un maksātspēju. Tāpat svarīgas ir ne tikai procentu likmes aizdevumam, bet arī sekas, ar kādām būs jārēķinās, ja neatmaksāsit kredītu laiku.

Kritēriji ilgtermiņa kredīta saņemšanai 

Lai arī ilgtermiņa kredītu mūsdienās netrūkst, tos nepiešķir katram, kas piesakās. Kredītiestāde rūpīgi izskata pieteikumu, izvērtējot vairākus svarīgus faktorus. Lai pieteikšanās nebeigtos ar vilšanos, rūpīgi izskatiet, kādi ir kredītiestādes kritēriji aizdevuma saņemšanai. Populārākie no tiem ir: vecuma ierobežojums, nepieciešamība būt Latvijas iedzīvotājam, tāpat personai jābūt aktīvam bankas kontam un mobilajam numuram Latvijā un, protams, pozitīvai kredītvēsturei un oficiāliem ienākumiem pietiekamā apjomā. Kredītvēsture ir informatīvs apkopojums par Jūsu iepriekšējām un esošajām kredītsaistībām un to atmaksu. Ja Jums jau ir neatmaksāts aizdevums, kredītiestāde šo informāciju redzēs, un var atteikt ilgtermiņa kredīta piešķiršanu. 

Jūsu finansiālās iespējas

Arī šis, protams, ir svarīgs aspekts, kuru nevajadzētu aizmirst, domājot par aizņemšanos. Ir saprotams, ka ārkārtas situācijās domas raisās tikai un vienīgi ap to, kā pēc iespējas ātrāk saņemt nepieciešamo naudas summu, taču svarīgi arī izvērtēt savas iespējas atmaksāt aizdevumu. Vairāk par atbildīgu aizņemšanos lasiet šī raksta nobeigumā.

Varbūt Jums ir piemērotas citas aizdevumu iespējas?

Ilgtermiņa aizdevumi nozīmē saistības uz ilgāku laiku, tādēļ pirms piesakāties aizdevumam vērts apdomāt savas vajadzības un apsvērt arī citas aizdevumu iespējas. Mūsdienās kredītiestādes piedāvā arī īsāka un vidēja termiņa kredītus, kurus var atdot, piemēram, trīs, sešu vai 12 mēnešu laikā. Arī piedāvātās summas mēdz atšķirties.

Piemēram, ja Jūs neesat pārliecināti par to, kāda summa Jums kopumā var būt nepieciešama un kad to visu nāksies izmantot, iespējams, ir vērts apdomāt kredītlīnijas izmantošanu. Šis ir mūsdienīgs un elastīgs aizdevums, kas paredzēts izmantošanai plānotās un neplānotās situācijās, piedāvājot aizņemties līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro ar elastīgu atmaksas termiņu.

Tāpat mūsdienās ir pieejami arī studentu un studējošo kredīti, hipotekārie kredīti, kredītkartes, overdrafti, auto kredīti un dažādi citi aizdevumi, kuriem ir atšķirīgas pieejamās summas, termiņi, procentu likmes un atmaksas nosacījumi. Izpētiet vairākas iespējas, lai skaidri zinātu, kas Jums der vislabāk.

Ilgtermiņa aizdevumi var noderēt dažādās situācijās – tie spēj palīdzēt piepildīt sen lolotus sapņus, uzlabot dzīvi, veselību, izskatu un atrisināt dažādas ķibeles. Taču ikviens godīgs un uzticams aizdevējs saviem klientiem atgādina arī to, cik svarīga ir atbildīga aizņemšanās. Par to vairāk lasiet turpinājumā.

Atbildīga aizņemšanās – kā nepārvērtēt savas iespējas?

atmaksas iespējas

Kredītu noformēšanai, vai tie būtu īstermiņa vai ilgtermiņa, vienmēr jābūt rūpīgi pārdomātai. Šādus lēmumus nedrīkst pieņemt vieglprātīgi, jo tam var būt nopietnas sekas, kuras izjutīsiet pēc vairākiem gadiem. Piemēram, noformējot aizdevumu, kuru nevarat laikus atmaksāt, Jūs riskējat iekļūt parādnieku sarakstā un sabojāt savu kredītvēsturi, kas var liegt iespēju saņemt īpaši svarīgu un nepieciešamu kredītu, piemēram, auto iegādei vai studijām nākotnē.

Domājot par aizņemšanos, izvērtējiet, vai un kā kredīta ikmēneša maksājums iekļaujas Jūsu līdzšinējā budžetā. Vispārpieņemts uzskats vēsta, ka kredītsaistību maksājumiem mēnesī nevajadzētu pārsniegt 30 – 40% no Jūsu kopējiem ikmēneša ienākumiem. Šis ir vērtīgs princips, pie kura turēties, plānojot budžetu. Ja, veicot aprēķinus, katru mēnesi plānojat izdot lielāku summu, šis ir brīdinājums, ka varat nonākt finansiālās grūtībās, un ieteicams meklēt citu risinājumu, vai arī pagarināt kredīta atmaksas termiņu, lai samazinātu ikmēneša maksājumu. 

Mūsu dzīve ir neparedzamu situāciju un pārmaiņu pilna, tāpēc vajadzētu padomāt arī par to, cik stabili ir Jūsu ienākumi. Aizņemieties atbildīgi, izvērtējot, vai veiksmīgi varēsiet veikt maksājumus ne tikai šajā un nākamajā mēnesī, bet arī visā kredīta atmaksas periodā. 

Ja skaidri apzināties, kādam mērķim nauda Jums ir nepieciešama, esat sev pajautājuši “Vai man tas tiešām ir vajadzīgs un vai varu to atļauties”, esat izpētījuši vairākas pieejamās iespējas un aprunājušies ar uzticamiem cilvēkiem, uzklausot viņu aizņemšanās pieredzi, tad, ļoti iespējams, ka tieši ilgtermiņa kredīti ir īstais virziens, kurā lūkoties.

Tagad Jūs zināt to, kas raksturīgs ilgtermiņa aizdevumam, ar ko tas atšķiras no citiem, kam to visbiežāk izmanto, un, kā pārliecināties, ka veicat pareizo izvēli un nepieļaujat kļūdu.