5 fakti, ko der zināt par īstermiņa kredītu

Ikvienam no mums ir gadījies piedzīvot brīdi, kad finansiālā situācija pavisam negaidīti pasliktinās, un maciņa saturs vairs nespēj segt dažādus mūsu ikdienas dzīvei nozīmīgus tēriņus. Šādā situācijā lieti noder tā sauktais drošības spilventiņš jeb laika gaitā iekrātie papildu līdzekļi. Taču ko darīt, ja šādu iekrājumu nav? 

Gadījumā, ja tēriņi ir neplānoti, nav atliekami, un naudas līdzekļi nepieciešami burtiski dažu minūšu laikā, palīdzēt var tāds risinājums kā īstermiņa kredīts. Creamcredit.lv piedāvā iepazīties ar 5 faktiem, kurus pavisam noteikti der zināt par šo aizdevuma veidu – mēs palīdzēsim Jums saprast, vai īstermiņa aizdevums ir tas, kas Jums ir nepieciešams.

Kas ir īstermiņa aizdevums un kā tas darbojas?

īstermiņa aizdevuma nianses

Īstermiņa aizdevums visbiežāk apzīmē kredītsaistības ar atmaksas termiņu līdz 30 dienām. Tas būtībā ir atlīdzības darījums, par kuru abas puses vienojas rakstiski. Naudas saņēmējs līguma atrunā tiek apzīmēts kā aizņēmējs, savukārt izvēlētā kredītiestāde pilda aizdevēja lomu. 

Aizņēmēja pienākums ir atmaksāt aizdevēja izmaksātos līdzekļus balstoties uz līgumā noteikto atmaksas kārtību. Jāatzīmē, ka šis aizdevums ir paredzēts steidzamu atgadījumu risināšanai, piemēram, neplānotai vizītei pie ārsta vai auto remontam, nevis ikdienišķu vai impulsīvu pirkumu realizācijai. 

Īstermiņa aizdevuma raksturīgākā īpašība ir salīdzinoši īsais kredīta atmaksas laiks. Šāda tipa aizdevums jāatmaksā periodā, kas visbiežāk svārstās no 30 dienām līdz 1 gadam. Līdz ar īso kredīta atmaksas termiņu, nereti aizdevumam tiek pielāgotas arī augstākas procentu likmes. 

Piesakoties īstermiņa kredītam, jāsaprot, ka šis aizdevuma veids ir paredzēts samērā mazu summu saņemšanai, visbiežāk apmērā no viena simta līdz vienam tūkstotim eiro. Īstermiņa aizdevuma nosaukums liek noprast ne tikai par samērā īso kredīta atmaksas laiku, bet arī par itin raito naudas līdzekļu ienākšanu Jūsu kontā – tas tiks papildināts vien dažu minūšu laikā.

Īstermiņa aizdevuma priekšrocības un trūkumi

Pirms griešanās pie kādas no kredītiestādēm, svarīgi iepazīties ar īstermiņa aizdevuma priekšrocībām, kā arī izprast tā trūkumus. 

Priekšrocības

Viena no galvenajām īstermiņa saistību priekšrocībām ir pieprasīto naudas līdzekļu izsniegšanas ātrums. Aizdevējs visbiežāk savus līguma pienākumus izpilda visai raiti, proti, iepriekš atrunātā aizdevuma summa tiek ieskaitīta Jūsu norādītājā kontā jau 10 līdz 15 minūšu laikā. Šis īsais naudas izsniegšanas posms ir viens no galvenajiem īstermiņa aizdevuma popularitātes iemesliem. 

Gadījumos, kad nauda nepieciešama nekavējoties, īstermiņa aizdevums nepārprotami ir labākā opcija situācijas atrisināšanai. Der zināt, ka šis aizdevums nepieprasa galvojumu vai ķīlu, kas ir diezgan patīkami un ievērojami atvieglo, un paātrina aizdevuma saņemšanas procesu. 

Ikkatrs aizdevums kredītiestādei nozīmē zināmu risku uzņemšanos, taču, izvēloties īstermiņa kredītu, kredītiestādes parasti neveic padziļinātas kredītvēstures pārbaudes, kā tas būtu ilgtermiņa aizdevuma saistību gadījumā. Tas nozīmē, ka arī ne īpaši spīdošas kredītvēstures gadījumā, Jums vēl a vien ir iespēja pieteikties šim pakalpojumam un, iespējams, saņemt pozitīvu lēmumu. 

Ņemiet vērā, ka kredītvēstures veidošanās process ir visai trausls un to ir itin viegli sabojāt pat ar tādām lietām kā nenomaksāts elektrības rēķins vai nokavēts kredītsaistību maksājums. Atcerieties, ka Jums ir jāspēj uzrādīt oficiāls un pietiekams ienākošo naudas līdzekļu avots, lai Jūsu pieteikums tiktu izskatīts un apstiprināts.

Trūkumi

Būtiskākais īstermiņa kredīta trūkums neapšaubāmi ir samērā augstās procentu likmes, kas visai būtiski ietekmēs Jūsu ikmēneša izdevumus aizdevuma termiņa pagarināšanas gadījumā. Tā saukto ātro kredītu uzņēmumos šīs gada procentu likmes nereti pārsniedz pat 100 un vairāk procentus. 

Jāņem vērā, ka laicīgu saistību pildīšanas gadījumā, šīs papildu izmaksas nav nemaz tik kliedzošas, taču, ja kādu neparedzētu apstākļu dēļ termiņu nākas pagarināt vairākus mēnešus pēc kārtas, Jūsu maciņa biezums var tikt visai būtiski ietekmēts. 

Pirms īstermiņa aizdevuma saistību noslēgšanas, pārliecinieties, ka esat rūpīgi izplānojis savu budžetu un augstās procentu likmes nekādi nespēs ietekmēt svarīgu ikdienas pamatvajadzību nodrošināšanu.

Ņemiet vērā, ka vairākums nebanku kredītdevēju saviem klientiem piedāvā iespēju savu pirmo aizdevumu noformēt un saņemt bez jebkādām procentu likmēm, proti, Jūs atdosiet tieši tikpat naudas, cik sākotnēji aizņēmāties. 

Aizdevums līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro

aizdevuma apjoms

Creamcredit.lv izceļas ar patiesi lielām aizdevuma summām un saviem klientiem piedāvā kredītu apmērā no 100 līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro. Atkarībā no vēlamās aizdevuma summas, ikmēneša maksājumu griestiem un izvēlētā aizdevuma atmaksas termiņa, kredītiestāde Jums izteiks labāko iespējamo piedāvājumu.

Pieteikuma formas iesniegšana ir ērta un aizņems vien dažas minūtes Jūsu laika. Iesniedziet savu pieteikumu un saņemiet personalizētu kreditora piedāvājumu vien 3 minūšu laikā. Pēc šī piedāvājuma saņemšanas, Jums ar to rūpīgi jāiepazīstas un 2 dienu laikā jāsniedz sava atbilde kreditoram – jāpiekrīt vai jāatsaka.

Atmaksas periods un tā pagarināšana

Visrūpīgāk ieteicams izvērtēt piedāvāto aizdevuma atmaksas termiņu. Īstermiņa aizdevums attiecas tikai un vienīgi uz kredītsaistībām, kuru atmaksas periods visbiežāk sastāda no 30 līdz 365 dienām. Ielāgojiet, jo garāks būs atmaksas termiņš, jo vairāk Jums nāksies pārmaksāt. Šis aizdevums ir visizdevīgākais gadījumā, ja atmaksas saistības tiek segtas laika periodā līdz 30 dienām. Saņemtā kredīta atmaksāšanas termiņu ir iespējams pagarināt, taču tas pavisam noteikti sastādīs lielākas izmaksas Jūsu plānotajā budžetā. 

Ievērojiet, ka aizdevuma atmaksas termiņu ir iespējams pagarināt par 1 kalendāro mēnesi. Šāda aizdevuma pamatsummas atmaksas termiņa pagarināšana iespējama līdz pat 12 kalendārajiem mēnešiem.

Vienkāršs un saprotams atmaksas process

Īstermiņa kredīta atmaksas process ir vienkāršs un visai caurspīdīgs– nekādu apslēptu noteikumu vai izmaksu. Jūsu pienākums ir laicīgi atmaksāt kredītu un nekavējoties informēt kreditoru par nespēju pildīt šīs kredītsaistības.

Gadījumā, ja līgums par kredīta atmaksu tiek sastādīts uz 1 mēnesi jeb 30 dienām, saņemtos naudas līdzekļus, visticamāk, nāksies atmaksāt no nākamā mēneša algas. Viss, kas Jums kā aizņēmējam ir jādara, ir jāpārskaita atmaksājamā summa uz kreditora norādīto bankas kontu. Līdz ar šīs atmaksas veikšanu, Jūsu kredītsaistības tiek oficiāli izbeigtas.

Slēdzot kredītlīgumu, vēlams pievērst nedalītu uzmanību kredīta atmaksas dienai. Ar šādiem vārdiem līgumā tiek apzīmēta diena, kurā aizņēmējam ir pienākums segt visas ar īstermiņa kredītu saistītās izmaksas. Paturiet prātā, ka katrā īstermiņa aizdevuma atrunā, ir noteikts arī līgumsods un tā apmēri laicīgas maksājumu neveikšanas vai kavēšanās gadījumā. Atzīmējiet savu atmaksas termiņu kalendārā vai savā mobilajā ierīcē, lai izvairītos no liekas pārmaksāšanas un negaidītām papildu izmaksām.

Īstermiņa aizdevums pēdējo 10 gadu laikā ir kļuvis par visai populāru un pieprasītu pakalpojumu Latvijas, kā arī citu Eiropas valstu iedzīvotāju vidū. Tas ir drošs, ērts un uzticams naudas maciņa papildināšanas veids gadījumā, kad tēriņi ir visai steidzami un tos atlikt praktiski nav iespējams. 

Creamcredit.lv aicina rūpīgi apdomāt īstermiņa kredīta nepieciešamību un izvērtēt savu spēju pilnībā atmaksāt kredītu. Par atbildīgu un drošu aizņemšanos!