Kredīts bez ķīlas un kredīts pret ķīlu – Kas kopīgs un kas atšķirīgs?

Neatkarīgi no tā, kāds kredīta veids tiek izmantots, jāsaprot, ka jebkuras kredītsaistības ir nopietna atbildība, ko vajadzētu uzņemties vien situācijā, kad tas ir rūpīgi izvērtēts. Aizdevuma nepieciešamība vienmēr jāapdomā ļoti uzmanīgi, apsverot visus iesaistītos faktorus. 

Kad cilvēks aizņemas naudu, viņš automātiski iesaistās līgumattiecībās, kurās noteikts termiņš un atmaksājamā summa un arī dažādi citi nosacījumi, kā piemēram, procentu likmes. 

Kredīts bez ķīlas ir risinājums, ko cilvēki izmanto arvien biežāk. Tomēr, lai nepieciešamības gadījumā Jūs zinātu, ar ko rēķināties, Jums noteikti jāzina, kas tas ir un kā tas atšķiras no citiem aizdevuma veidiem, piemēram, kredīta pret ķīlu.

Kas ir kredīts bez ķīlas?

kredītu apvienošanas process

Šis ir viens no populārākajiem un visbiežāk izmantotajiem aizdevumu veidiem. Izmantojot kredītu bez ķīlas, nav nepieciešama ķīla jeb galvotājs – kā kredīta nodrošinājums šajā gadījumā tiek izmantoti kredīta ņēmēja ienākumi. 

Šis aizdevuma veids ir izdevīgs galvenokārt tādēļ, ka, salīdzinot ar kredītu pret ķīlu, nav jāieķīlā savs īpašums vai jānosaka galvotājs, tādējādi pastāv zināms drošības garants. Taču tas, ka nav jādod ķīla vai jānorāda galvotājs, nekādā gadījumā nenozīmē, ka drīkst kavēt maksājumus vai vispār neatmaksāt aizdevumu, jo aizdevējs naudu var atgūt arī citos veidos, piemēram, ar parādu piedzinēju palīdzību. 

Tā kā šāds aizdevums ir izdevīgāks kredītņēmējam, taču riskantāks kredītdevējam, jārēķinās ar to, ka tam ir augstākas procentu likmes, nekā kredītam pret ķīlu. Tādā veidā aizdevējs nodrošinās pret gadījumiem, kuros ņēmējs neatmaksā noteikto summu un neievēro noteikto atmaksas termiņu – tad aizdevējam kredīta piedziņai jātērē gan laiks, gan papildu līdzekļi, kas kopumā var radīt pamatīgus zaudējumus.

Kam pieejams kredīts bez ķīlas?

Kredītam bez ķīlas ir mazāk nosacījumu, nekā kredītam pret ķīlu, tādējādi to nokārtot un iegūt ir daudz vienkāršāk. Izmantojot kredītu pret ķīlu, jārēķinās ar papildu nosacījumiem, kā piemēram, ķīlas reģistrēšana vai vērtības noteikšana, līdz ar to nākas iztērēt salīdzinoši lielu summu, lai pirms aizdevuma līguma slēgšanas sagatavotu nepieciešamos dokumentus. 

Pirmkārt un galvenokārt, šis aizdevuma veids, tāpat kā citi aizdevumi, pieejams tiem, kam ir iespējas godprātīgi atmaksāt aizdevuma summu.

Tomēr pastāv arī virkne citu nosacījumu:

  • Pastāvīgā uzturēšanās vieta un deklarētā dzīvesvieta atrodas Latvijā;
  • Vecums robežās no 20 līdz 70 gadiem (dažādiem aizdevējiem tas var mainīties, taču ņēmējs nekad nevar būt nepilngadīgs);
  • Aktīvs konts kādā no Latvijas komercbankām;
  • Aktīvs mobilā tālruņa pieslēgums kādā no Latvijas tīkliem;
  • Oficiāli ienākumi.

Protams, šie ir tikai daži no nosacījumiem, kam jāatbilst kredītņēmējam. Dažādiem aizdevējiem ir dažādi nosacījumi, un neatkarīgi no tā, vai kredīts tiek izsniegts ar ķīlu vai bez tās, ja kredītņēmējs neatbilst kaut vienam no nosacījumiem, kredīts, visticamāk, netiks izsniegts. 

Patēriņa kredīts bez ķīlas

Patēriņa kredīts bez ķīlas tāpat kā kredītlīnija ir vidēja termiņa aizdevums, kuru iespējams saņemt no bankas un arī no nebanku kreditoriem. Patēriņa kredīta aizdevums ir vairāki simti līdz pat tūkstoši eiro, tādējādi to var izmantot dažādās situācijās, kurās nepieciešamas lielākas naudas summas ar ilgāku atmaksas termiņu. 

Ņemot vērā, ka mūsdienās kredīti visbiežāk tiek izsniegti attālināti jeb internetā, patēriņa kredīts bez ķīlas ir inovatīvs un pielāgots risinājums, jo kā gan kredītņēmējs attālināti var godprātīgi garantēt kredītdevējam, ka viņam ir reāla ķīla vai galvotājs. 

Aizdevēja galvenais uzdevums ir rūpēties par klienta interesēm, rūpīgi izvērtējot viņa iespējas atmaksāt kredītu, tādēļ ir svarīgi, ka kredītņēmējs vienmēr sniedz kredītdevējam patiesu informāciju un kredītdevējs šo informāciju rūpīgi novērtē, lai izsniegtā kredīta summa būtu atbilstoša iespējām to atmaksāt. 

Patēriņa kredīta priekšrocības: 

  • Nav nepieciešams norādīt, kādam mērķim tiks izmantots aizdevums;
  • Nav nepieciešama ķīla vai galvotājs.

Tieši galvotāja nepieciešamība atšķir ilgtermiņa aizdevumus no īstermiņa kredītiem. Ilgtermiņu kredīta gadījumā šis ir svarīgi, jo gan summa, gan atmaksas termiņš ir daudz lielāks. Taču, izmantojot patēriņa kredītu bez ķīlas, jebkurš aizdevējs liks uzrādīt dokumentus, kas pierāda, ka Jums ir oficiāli, regulāri un pietiekami ienākumi, kā arī pārbaudīs Jūsu kredītvēsturi. 

Ātrais kredīts bez ķīlas

Ātrais kredīts ir viens no modernākajiem aizdevuma veidiem. Ātrā kredīta apjoms visbiežāk nepārsniedz 500 eiro, un jāņem vērā, ka šī aizdevuma atmaksas termiņš parasti ir 30 dienas jeb mēnesis. 

Tas ir veids, kā ātri un vienkārši iegūt naudu steidzamām vajadzībām, tomēr tas ir arī aizdevums, ar kuru visbiežāk rodas atmaksas problēmas. Galvenokārt problēmas rodas tādēļ, ka cilvēkam steidzami nepieciešama nauda un konkrētajā mirklī viņš rīkojas impulsīvi, nesaprotot, ka, atšķirībā no kredīta pret ķīlu, aizdevums būs jāatmaksā jau tūlīt pat. 

Ātro kredītu bez ķīlas tāpat kā jebkuru citu aizdevumu iespējams saņemt tad, ja Jums ir pietiekams ienākumu lielums. Vienīgā atšķirība, ka Jums nav nepieciešama izziņa no darba vietas, tikai jāuzrāda kredītdevējam dokuments par ienākumu apmēru. 

Esiet uzmanīgs – tā kā īstermiņa kredītus var saņemt bez ķīlas, cilvēki mēdz būt neapdomīgi un aizņemties pārāk daudz, taču pēc tam nespēj īsajā laika posmā atmaksāt aizdevuma summu. 

Kredītu apvienošana bez ķīlas

kredīts pret ķīlu

Lai nokārtotu kredītu ar ķīlu, būs nepieciešams mazliet vairāk laika, taču kopumā gan kredītu ar ķīlu, gan kredītu bez ķīlas mūsdienās var nokārtot pavisam ātri un vienkārši. Dažus kredīta veidus iespējams nokārtot internetā pat 15 minūšu laikā, līdz ar to bieži vien, kad cilvēks aizņemas, viņš neapzinās patieso atbildību, ko tajā mirklī uzņemas. 

Tā kā aizdevēji arvien biežāk izsniedz cilvēkiem lielākas summas ar uz īsāku laiku, parādījies tāds pakalpojums kā kredītu apvienošana. Tas ir piemērots cilvēkiem, kas nav izvērtējuši savas iespējas atmaksāt aizdevumu, nespēj godprātīgi ievērot termiņus un atmaksas summas, turklāt izmantojuši vairākus aizdevumus vienlaicīgi (lasiet arī šo rakstu). Kredītu apvienošana kļuvusi par vienu no populārākajiem aizdevēju pakalpojumiem, jo tādā veidā cilvēks var ietaupīt naudu, nemaksājot lielu procentu likmi.

Šo pakalpojumu varētu salīdzināt ar patēriņa kredīta principu – izmantojot ilgtermiņa kredītu, cilvēks apvieno īstermiņa saistības. Tomēr, izmantojot kredītu apvienošanu, atbildība nav mazāka, jo, lai arī termiņš ir garāks, kredīta summa jebkurā gadījumā būs godprātīgi jāatmaksā!

Atbildība ir Jūsu rokās

Ja Jums nepieciešams aizdevums, noteikti apskatiet dažādu aizdevēju piedāvājumus un izvēlieties no tiem sev piemērotāko un izdevīgāko. Lai arī kredīti bez ķīlas ir populāri un ir daudz un dažādi aizdevumu veidi, no kā izvēlēties, esiet uzmanīgs un vienmēr atcerieties – tas ir risks un atbildība! 

Nekādā gadījumā nevajadzētu aizņemties lielas naudas summas, ko pēc tam nespējat atmaksāt. Pievērsiet uzmanību atmaksas nosacījumiem, īpaši aizdevuma atmaksas termiņam un noteiktajai summai. 

Ziniet – aizdevums var radīt pamatīgu finanšu slogu, un tas nedrīkst būt impulsīvs lēmums, kas tiek izdarīts, lai apmierinātu mirkļa vēlmes!